Нерегулярні місячні: що це може означати

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Нерегулярные месячные: что это может значить

Менструація – своєрідний індикатор здоров'я жінки, причому не тільки репродуктивного. Що можуть означати нерегулярні місячні і чому їх варто відстежувати за календарем, пояснює Beauty HUB.

Всі гінекологи в один голос твердять, що менструація повинна бути регулярним процесом, який у здорової жінки можна передбачити чи не до годин. Збій цієї системи – найчастіше дзвіночок організму про те, що з ним не все в порядку. Доказом цих слів може стати статистика: жінки з нерегулярними менструальними циклами піддаються більшому ризику смерті до 70-ти років. Ми вважаємо це вагомим аргументом, чому потрібно знати все про місячні і ретельно їх контролювати.

Як визначити нерегулярні місячні

Менструальний цикл – період від дня початку одних місячних до початку наступних – в ідеалі повинен тривати 28 днів. Оскільки кожен організм індивідуальний, лікарі дають цій цифрі варіюватися: у кого-то цикл може тривати 21, а у кого то 35 днів і це абсолютно нормально. Головне, щоб менструальні періоди завжди були приблизно однаковими. Бити на сполох варто в той момент, коли тривалість циклу починає стрибати від норми на довгі дистанції і періоди між місячними стають менше 20-ти або більше 40-ка днів.

Тривалість і інтенсивність місячних – теж повинна бути стабільною і приблизно однаковою. Знову таки, втомленою норми про те, скільки саме днів повинні йти місячні і що у вас повинно боліти немає, але кожен раз ваші відчуття повинні бути приблизно однаковими. Різна інтенсивність, тривалість більше 7 днів і сильні больові відчуття теж називають ознаками нерегулярного циклу, навіть якщо він проходить в один і той же самий час кожен місяць.

Нерегулярные месячные: что это может значить

Коли нерегулярні місячні можна вважати нормою

Нерегулярний менструальний цикл можна вважати нормою лише в кількох випадках:

  • період статевого дозрівання (в перший рік після перших місячних);
  • в післяпологовий період і при годуванні грудьми;
  • в період менопаузи (час, коли у жінки закінчується репродуктивний вік);

У цих випадках відхилення від норми лікарі вважають нормальним явищем, оскільки репродуктивна система переживає кардинальні зміни. В інших випадках, нерегулярні місячні можуть бути викликані гормональними збоями, дефіцитом в організмі або серйозними захворюваннями.

Що спричиняє нерегулярні місячні?

Всі вже чули про те, що часті стреси, неправильне харчування, дефіцит вітамінів і мікроелементів в організмі, відсутність спорту і прогулянок на свіжому повітрі згубно впливає на наш організм. Менструальний цикл також безпосередньо залежить від усіх цих факторів. Тому, якщо ви стали помічати нерегулярні місячні, в першу чергу приведіть в порядок свій спосіб життя.

Однією з найпоширеніших причин нерегулярних місячних є сильна втрата або збільшення ваги. Скачки ваги сильно впливають на вироблення гормонів в організмі і можуть призвести до серйозних проблем. Отже до питання схуднення (і нескінченних трапез) завжди варто підходити з розумом.

Також на репродуктивну систему сильно впливають неправильно підібрані засоби гормональної контрацепції. Гормональні контрацептиви варто підбирати тільки з професійним гінекологом після повної діагностики організму. В іншому випадку коки можуть завдати шкоди вашій репродуктивній системі і нерегулярні місячні – це буде тільки початок проблем зі здоров’ям.

Лікарі-гінекологи також пов’язують нерегулярний цикл із захворюваннями щитовидної залози та іншими проблемами, на перший погляд не пов’язані з репродуктивною системою.

Як можна вирішити цю проблему

Менструальний цикл тісно пов’язаний з нашим способом життя і станом організму в цілому. Отже, збалансована дієта, щоб уникнути сильних стресів і помірні фізичні навантаження – перше, що потрібно зробити при порушенні циклу. Також при нерегулярному циклі (і взагалі завжди) лікарі рекомендують кинути палити і не зловживати алкоголем.

Однак, якщо ви врахували всі ці можливі фактори і як і раніше стикаєтеся з порушеннями циклу, то наступним кроком має стати звернення до терапевта.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найцікавіші матеріали Beauty HUB! 

читайте також