Олія для пористого волосся: навіщо потрібно і яке вибрати

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Не розбираєтеся, які олії для пористого волосся краще за все працюють? Заповнюємо цю прогалину в знаннях прямо зараз!

Тема пористості волосся часто викликає у багатьох в подив. Що це? Як визначити? І найголовніше, що з цим всім потім робити? У цій статті ми не будемо вчитися визначати ступінь пористості своїх локонів (у цьому допоможе трихолог), але скажемо одне: знання є ключем до максимально ефективного догляду за волоссям. Завдяки цьому ви зможете правильно вибудувати свій б’юті-режим і будете розуміти, на які косметичні продукти, а в цьому випадку йдеться про натуральні олії, найкраще робити ставку. Але давайте про все по черзі.

Що таке пористість волосся?

Пористість – це здатність волосся вбирати, утримувати і відштовхувати вологу. Вона буває трьох типів: низька, середня (нормальна) і висока. Її ступінь безпосередньо залежить від стану зовнішнього шару волосся. За нормальної пористості лусочки кутикульного шару дозволяють дотримуватися баланс: затримують у волоссі тільки необхідну кількість вологи і захищають його від проникнення шкідливих речовин. Поверхня таких локонів гладка, блискуча і здорова на вигляд.

Якщо ж кутикула сильно пошкоджена і пористість висока, в ній утворюються «дірки», що призводить до випаровування великої кількості води й олій. У результаті волосся стає сухим, тьмяним, ламким і неслухняним. Низька пористість, навпаки, характеризується дуже щільним затисненням кутикули, що ускладнює проникнення вологи і поживних речовин.

Локони можуть бути пористими самі собою (наприклад, кучеряве волосся від природи), але найчастіше це набута проблема, що виникає через неправильний догляд і негативний вплив довкілля.

Фактори, що впливають на пористість волосся:

  • сильний температурний вплив (використання гарячого фена та інших стайлерів);
  • часте фарбування або освітлення;
  • миття жорсткою водою;
  • довге перебування на сонці.

Якщо всі зазначені вище пункти щодня присутні у вашому житті, це може свідчити про порушену пористість волосся. В такому випадку ваші локони довше насичуються водою і натуральними оліями, відштовхують косметичні засоби, що призводить до їх накопичення на поверхні. Або ж, навпаки, перешкоджають проникненню цінних компонентів, наприклад, з рослинних олій.

масло для волос

читайте також

Кращі олії для пористого волосся

Пористому волоссю необхідні засоби, які притягують і утримують вологу. Одним з найбільш дієвих продуктів з догляду за пористими локонами є легкі натуральні олії. Вони глибоко проникають у кутикулу волоса і оживляють його зсередини, насичуючи корисними речовинами і повертаючи локонам здоровий вигляд. Якщо ваші локони мають низьку або, навпаки, високу пористість, візьміть за основу такі олії:

  • арганова олія;
  • олія виноградних кісточок;
  • олія жожоба;
  • олія авокадо;
  • олія солодкого мигдалю;
  • олія граната;
  • олія баобаба;
  • абрикосова олія;
  • кунжутна олія;
  • олія шипшини;
  • сафлорова олія;
  • олія насіння камелії.

Давайте розглянемо властивості і переваги декількох популярних в косметології олій більш детально.

1. Арганова олія

Олія аргана є одним з найбільш рідкісних і цінних дарів природи для волосся. Вона містить вітамін Е, ферулову кислоту, каротиноїди, фітостероли, поліфеноли і 80% ненасичених жирних кислот. Через свої суперзволожувальні властивості, ця олія добре підходить для волосся з низькою і високою пористістю. Вона глибоко проникає в кутикульний шар, утворюючи вуаль, що не випаровується, навколо кожного волоска. Захисний бар’єр буде утримувати вологу доти, поки не вимиється.

2. Виноградна олія

Це одна з найлегших олій, яку можна використовувати для волосся з низькою і високою пористістю. Її добувають шляхом холодного віджиму виноградних кісточок. Натуральний продукт стане відмінним вибором для тонкого волосся, схильного до жирності, тому що вона допомагає запечатувати вологу всередині, не обтяжуючи при цьому волосся. Ця олія також широко використовується як теплозахисний засіб і стає порятунком для волосся в разі регулярного сушіння гарячим повітрям, а також постійних укладань плойками і прасування.

3. Олія жожоба

Олія жожоба є одним з базових засобів серед прихильниць натурального догляду за волоссям, оскільки вона дуже схожа на природні олії, що містяться в волоссі. Цей рослинний продукт має нежирну текстуру, легко вбирається і ефективно регулює вироблення себуму. Найкраще підходить для локонів, які вимагають інтенсивного зволоження і захисту.

Масло для пористых волос зачем нужно

4. Олія солодкого мигдалю

Дерево солодкий мигдаль широко відоме як «король горіхів» через свої цінні лікувальні та косметичні переваги. Олія, що добувається з його плодів, містить вітаміни А, Е, білки, калій, цинк, а також олеїнову, лінолеву, стеаринову і пальмітинову кислоти. Лінолева кислота сприяє утриманню вологи, що робить її відмінним вибором для волосся з низькою пористістю. А стеаринова кислота допомагає кондиціонувати локони, запобігаючи їх сплутуванню й усуваючи відчуття тяжкості.

Тепер, коли ви знаєте трохи більше про роль натуральних олій у догляді за пористим волоссям, зможете більш ефективно піклуватися про свої локони. Головне не забувати, що для пористих локонів найкраще вибирати невагомі олії, що легко проникають, аби витягти максимальну користь від процедур з догляду.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також