Підліткова шкіра: що можна і не можна використовувати у догляді

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

Підліткова шкіра: що можна і не можна використовувати у догляді

Редакція Beauty HUB вирішила пролити світло на таку ніжну тему, як догляд за підлітковою шкірою: чому виникають чорні точки й прищі, як правильно батькам прищеплювати культуру догляду за собою хлопчикам та дівчаткам, і що можна і не можна використовувати у догляді. На всі запитання відповідає експертка!

Олена Романова

Олена Романова – провідний косметолог, керівниця простору краси Elena Romanova beauty space

Чорні точки, висипання, почервоніння шкіри, сухість і підвищена чутливість, жирний блиск – ці проблеми знайомі, мабуть, кожному. Вперше вони виникають у юному віці: у період статевого дозрівання відбувається багато змін як в організмі, зовнішності, так і в психоемоційному стані. Більше того, у підлітків з’являється підвищена увага до своєї зовнішності. Тут ми стикаємося з найпоширенішою помилкою батьків – відмахнутися від підліткових проблем зі шкірою зі словами: «Це гормони, потерпи, все само мине!»

Підліткова шкіра: що можна і не можна використовувати у догляді

Причини підліткових проблем зі шкірою

Хлопчики та дівчатка починають боротися з ненависними підлітковими прищами самотужки: видавлюють їх або маскують під шарами тонального крему. Зрозуміло, такі методи не допомагають, а лише погіршують стан молодої шкіри. Своєму чаду, а можливо, і собі, потрібно чітко проговорити причини виникнення проблем зі шкірою у підлітків:

 1. Зміна гормонального тла
 2. Неправильний догляд

Якщо з першим пунктом нічого не вдієш, треба дійсно перетерпіти, то другий вимагає грамотного підходу та усвідомленості (насамперед батьків).

Підліткова шкіра: що можна і не можна використовувати у догляді

Підлітки хлопці VS Підлітки дівчинки

Сподіваюся, ви не будете здивовані, якщо я вам скажу, що догляд потрібний як дівчаткам, так і хлопцям. Адже у підлітковому віці активно продукується тестостерон, що впливає на підвищений виробіток шкірного сала, його надлишок і провокує висипання/акне. У підлітків хлопців запальні процеси на обличчі часом яскравіше виражені. Шановні батьки, ваша відповідальність прищепити майбутнім чоловікам культуру догляду за собою, а саме вмивання косметичними/лікувальними засобами. Підлітковий скепсис у вигляді фраз «умивання – дівоча справа» ви маєте сприймати спокійно і донести самостійно або за допомогою психологів, що цей етап очищення шкіри безпосередньо впливає на появу прищів, вугрів та інших неприємностей на обличчі.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Студія краси Олени Романової (@romanova.bs)

Якщо з боку хлопців я частіше зустрічаю повну відсутність догляду за шкірою обличчя, то підлітки дівчата навпаки приділяють пильну увагу своїй зовнішності, часто ставлячи над собою б’юті-експерименти з маминою косметикою: масками, патчами, кремами, які просто не підходять за віком. Дорогі мами, я розумію, що доньки копіюють ваші особисті б’юті-звички, але ви зобов’язані навчити свою дитину адекватному догляду за собою! Я вважаю, що замість психолога тут потрібна консультація досвідченого косметолога, який працює з підлітковими проблемами і може не тільки підібрати адекватний догляд, а й порозумітися з дитиною.

Підліткова шкіра: що можна і не можна використовувати у догляді

Чого не можна використовувати для догляду за підлітковою шкірою?

Перше, що варто знати – юна шкіра не потребує додаткового живлення та зволоження ззовні. У підлітка формується свій мікробіом дерми, і не слід втручатися у цей процес. Більше того, організм молодий і ресурсу на відновлення достатньо. Другий важливий пункт догляду за підлітковою шкірою – мінімалізм у всьому: краще не зробити, чим зробити. І найважливіший, третій пункт – батьківський контроль: розробіть у своєї дитини рефлекс правильного догляду за собою. А тепер поговоримо про те, чого не варто робити:

 • вмиватися милом (порушуємо pH шкіри);
 • використовувати спирт/бовтанки для припікання прищів;
 • видавлювати чорні крапки та прищі/робити чищення обличчя вдома з мамою;
 • наклеювати новомодні лікувальні пластирі/патчі на недосконалості;
 • використовувати декоративну косметику як камуфлювання;
 • користуватися маминою косметикою: креми, патчі, сироватки – табу для підлітка;
 • масажі обличчя, як удома, так і в салоні (дівчата люблять);
 • заліковувати підліткову шкіру до знемоги – батьки, вмикайте контроль та адекватність.

Але все ж таки у підлітків має бути своя косметика, і виробники вказують це на етикетках.

Підліткова шкіра: що можна і не можна використовувати у догляді

Що можна використовувати у догляді за підлітковою шкірою?

Щоб дізнатися, що потрібно вашому підлітку будь-якої статі, вам варто відвести його до лікаря-косметолога, який визначить тип шкіри, схильності, алергічні реакції, ставлення до того чи іншого б’юті-засобу. На мою думку, незалежно від стану підліткової шкіри, їй потрібен захист від негативних факторів довкілля, зокрема від вітру, морозу, сонця. А тепер розповідаю, що варто зробити:

 • правильно очищати шкіру обличчя двічі на день плюс після спорту та будь-яких фізичних навантажень, які вмикають роботу сальних залоз. (Мами підлітків хлопчиків, прочитайте цей пункт ще раз);
 • підібрати підліткову косметику за типом шкіри;
 • систематично доглядати за собою (а не за настроєм підлітка);
 • обговорити з косметологом використання фруктових кислот, глиняних масок, професійних атравматичних чищені і світлотерапії;
 • надати психологічну підтримку (дівчатам щодня говорити, що вони красуні попри все).

Дорогі батьки, виявляєте любов, турботу та розуміння до свого підлітка. Можливо, саме зараз дітям так бракує вашої уваги! З усіма іншими питаннями легко впорається досвідчений експерт.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також