Починаю з нуля: 10 здорових обіцянок, які реально виконати

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Перед Новим роком прийнято складати список цілей, і пункт «вести здоровий спосіб життя» – один з найпопулярніших. Пропонуємо вам покрокову інструкцію до мрії. Подорож починається з першого кроку!

Після Нового року в спортивних клубах аншлаг – всі почали виконувати свої новорічні обіцянки почати займатися спортом і вести здоровий спосіб життя. Багато ходять на три класи поспіль і пихтять на всіх тренажерах, намагаючись викластися по максимуму і довести оточенню і собі в першу чергу, що ось тепер точно почнуть нове життя!

Новорічний запал закінчується десь до кінця січня – середині лютого. А у деяких думка «ніколи більше знову» виникає в голові з першими больовими відчуттями крепатури.

Головна помилка – досягти мети наскоком: почати харчуватися виключно здоровою їжею, відмовитися від алкоголю і регулярно відвідувати тренування. Але здоровий спосіб життя – це не просто комплексна мета, що складається з багатьох підпунктів. В першу чергу, це звичка! І, як будь-якій звичці, їй потрібен час, аби прижитися в нашому графіку і стати невід’ємною частиною життя.

Починати потрібно повільно, дотримуючись обережності і прислухаючись до своїх внутрішніх відчуттів. Так з чого ж почати?

Перехід на здорове харчування

новогодние обещания

Навряд чи у вас вийде одразу ж відмовитися від улюбленої піци або смаженої картоплі з пивом. Робити це потрібно поступово, починаючи зі зменшення порцій і закінчуючи повною відмовою. Тільки для цього бажано вибрати інше блюдо або продукт зі «здорового списку».

Менше сидіти – більше рухатися

З цим кроком на шляху до мети все дуже просто! Почати можна хоча б з того, аби проходити якусь частину до офісу пішки або ставити машину трохи далі, щоб можна було прогулятися. А якщо ви працюєте вдома, можна влаштовувати короткі прогулянки в перерві – і голову провітріть, й обіцянку виконати.

Відмовитися від цукру в напоях

Це і поступове зменшення кількості випитих солодких газованих напоїв, і відмова від цукру в чаї, а потім і в каві. Складно? Можливо. Але точно здійсненно.

Більше спати

Не з третьої години ночі до 12 ранку. Ні. Мається на увазі повноцінний здоровий сон – тільки він має користь і дозволяє організму відновлюватися за ніч. Це означає лягати спати до 23:00 і спати не менше 7-8 годин. Без вживання алкоголю й екранів перед очима.

Знайти вид фізичної активності, який надає вам задоволення

новогодние обещания

Тут все просто – пробуйте! Але не чекайте, що благодать зійде на вас на першому ж тренуванні. Особливо це стосується бігу. До того ж це не обов’язково має бути саме спорт. Можливо, це будуть піші походи або велосипедні прогулянки. Підійде будь-яка справа, яка змушує ваші м’язи працювати більше звичайного і серце битися швидше.

Приділяти собі більше часу і піклуватися про свій душевний стан

Нас привчили до думки, що витрачати час на себе – егоїстично. Але хто ж ще подбає про вас, якщо не ви самі? Адже ви можете бути корисними іншим тільки в тому випадку, якщо самі будете в хорошому стані. Як людина, виснажена емоційно, може дарувати комусь любов і турботу? Ви не можете дати того, чого у вас немає.

Балуйте себе. Виділяйте час на приємні процедури і заняття, які вас радують: читання книги, сон (якщо втомилися), прогулянку, перегляд улюбленого фільму або час з коханими і близькими людьми.

читайте також

Обмежте час, проведений перед екранами

Скролінг стрічки соцмереж в телефоні в ліжку – не найкраща прелюдія до сну. Також це стосується і перегляду серіалів і фільмів. Якщо вчені досі сперечаються про те, як впливає світло «блакитних екранів» на стан шкіри і сон, то читання на ніч новин точно не подарує вам міцний і здоровий сон! Швидше за все, ви отримаєте нервове виснаження і депресію (новини в мережі рідко бувають радісними).

Спробуйте медитацію

новогодние обещания

Вже давно доведено, що медитація благотворно впливає як на ментальний, так і на фізичний стан. Спокій розуму і тіла, їх єднання. Серце стукає рівніше, кров’яний тиск приходить до норми, дихання вирівнюється, зморшки розгладжуються, проблеми зникають.

Звичайно, це не означає, що вона вирішить усі ваші проблеми, але хвилюватися і нервувати ви точно станете менше. Спокійний стан розуму дозволяє вирішувати поставлені завдання набагато швидше й ефективніше.

Так що обов’язково спробуйте! Можливо, це стане вашим новим хобі.

Відмовтеся від алкоголю

Можливо, повністю відмовлятися не варто. Деякі дослідження і групи вчених періодично знаходять позитивний вплив то вина, то віскі на організм. Поки дані суперечливі, краще не зловживати алкогольними напоями, особливо на ніч.

Якщо хочеться, то келих смачного вина, пива або трохи якісного віскі навряд чи вам завдадуть шкоди.

Сходіть до лікаря

Навіть якщо у вас нічого не болить. Просто запишіться на прийом і здайте базові аналізи. Бажано робити це хоча б раз на рік. Багато складних хвороб лікуються швидко і дешево, якщо помітити їх на початковому етапі.

Це позбавить вас багатьох проблем у майбутньому, в тому числі і фінансових.

Ці десять дуже простих кроків наприкінці року можуть привести вас так далеко, що, можливо, ви отямитеся на вершині гори, яку завжди мріяли підкорити. Або побачите на вагах жадану позначку. А може, у вас вдома виникне полка для медалей (біг, плавання, триатлон) і нова компанія таких же захоплених життям людей. Хто знає? Але поки ви не спробуєте, точно не дізнаєтеся.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також