Ресурсний стан: що це і як наново його знайти

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Ресурсний стан: що це і як наново його знайти

Сучасний світ змушує нас постійно бути в потоці, в моменті та в ресурсі. Причому перші два стани залежать від третього. Як же увійти або повернутися в цей ресурс? Ділимося перевіреними способами, які працюють і допоможуть відновити енергію всередині.

Останнім часом усі довкола тільки й говорять про стан «бути в ресурсі», а психологи акцентують нашу увагу на тому, що підтримувати та відновлювати свою внутрішню енергію вкрай важливо. Проте лише одиниці знають, як це зробити.

Саме собою модне словосполучення «ресурсний стан» означає сукупність духовної та фізичної енергії, відчуття внутрішнього балансу, з допомогою яких людина повноцінно живе і досягає поставленої мети. Простими словами, це такий стан, за якого людину повністю влаштовують або йдуть вгору три ключові життєві показники: здоров’я, відносини та фінанси. Ось сім простих технік, які допоможуть підтримувати чи наново досягти ресурсного стану.

Відпочивайте духовно та фізично

Ресурсний стан: що це і як наново його знайти

Висока продуктивність і вирішення десятків робочих і життєвих завдань у божевільному щоденному ритмі відбирають внутрішній ресурс, і це нормально. Рішення просте – перезавантаження. Поповнити енергію допоможе відпочинок, зміна обстановки та діяльності. Найчастіше вибирайтеся гуляти на свіжому повітрі, вирушайте в мініподорожі на вихідних, ходіть у кіно і театр, а вечорами займіться чимось розслаблювальним. Запалюйте свічки, читайте книги, малюйте, медитуйте чи займіться дихальною гімнастикою. Йоги вважають, що практики дихання розвивають у людині стан гармонії та спокою.

Виділяйте час на себе

Ресурсний стан: що це і як наново його знайти

Якщо постійно відмовляти власним бажанням та потребам, то де візьметься цей внутрішній ресурс? Люди схильні ставити багато речей у своєму житті на перший, другий і десятий плани, а про свої «треба» і «хочу» часто забувають. Деколи ми розпорошуємо енергію на непотрібне, на незначне, тоді як найважливішою людиною насправді ви є самі. Візьміть за правило ставити себе в пріоритет (не йдеться про егоїзм!) і ви помітите, як з часом «розквітнуть» усі сфери вашого життя. Ви будете сповнені енергії та сил звертати гори. А почати потрібно з малого часу для себе. Давно хотіли змінити стрижку, оновити гардероб, злітати з подругами до Парижа, сходити до SPA чи пройти курс масажу? Наважуйтеся! Потім ви скажете собі дякую за те, що одного разу поставили себе на перше місце.

Живіть так, як бажаєте

Ресурсний стан: що це і як наново його знайти

Велика помилка багатьох людей – думати, що зараз ви переживаєте лише репетицію свого життя. Іншого шансу не буде, тому не варто чекати на завтрашній день або черговий понеділок, щоб почати жити по-іншому. Ваше життя відбувається прямо тут і зараз, цієї хвилини, тож проживайте ж його на повну на своє задоволення. Втілюйте свої великі та маленькі мрії, насолоджуйтесь кожним прожитим днем, наповнюйте їх змістом та різними приємностями для себе коханих. Для стану «бути в ресурсі» це справді важливо.

Нагадуйте собі про свої досягнення

Ресурсний стан: що це і як наново його знайти

Відстежувати власні успіхи та прогрес у тій чи іншій справі дуже важливо для подальшої мотивації рухатися вперед. Коли сили закінчуються, настрій на нулі, візьміть аркуш паперу і випишіть свої досягнення у навчанні, роботі, хобі, особистому житті, відносинах з близькими, вихованні дітей – у чому завгодно, над чим ви працюєте і куди вкладаєте свою енергію та працю. Тепер оцініть весь цей список та похваліть себе за те, що ви молодець. Якщо практикувати таке регулярно, ви відчуватимете приплив позитивних емоцій, гордість за себе і, як результат, у вас з’явиться подальша мотивація щось робити.

Ставте цілі та впевнено йдіть до них

Ресурсний стан: що це і як наново його знайти

Після того, як ви оцінили виконану роботу та надихнулися своїми результатами, сформуйте нові цілі. Подумайте, чого ви ще прагнете і що вам для цього потрібно зробити. Чітко поставлені цілі мотивують нас розвиватися, докладати більше сил, шукати можливості, ставати краще і не стояти на місці, зрештою. Вони сповнюють наше життя змістом і змушують не опускати руки. А коли все ж таки відчуваєте, що втратили мотивацію і не знаходите в собі ресурсу взятися за справу, пам’ятайте одне просте правило: щоб почати, треба почати. Виділяйте виконанню завдань, чи то робота, заняття спортом чи самонавчання, хоча б 10-15 хвилин на день. Рухайтеся маленькими кроками до своєї великої мети, і рано чи пізно ви прийдете до потрібного результату.

Прагніть результату

Ресурсний стан: що це і як наново його знайти

Цей пункт належить до попереднього, тільки з виправленням, що будь-яка велика ціль або мрія має ділитися на маленькі цілі, які можна досягти. Розбийте основну мету на частини та починайте діяти. Виконуючи ці етапи послідовно, один за одним, ви приходите до конкретних видимих ​​результатів, і це допоможе вам не розгубити на пів дорозі стимул рухатися далі. Це і буде вашим мотиватором для виходу з нересурсного стану, це і повертатиме вам енергію і вселятиме впевненість у своїх силах.

Зберігайте свідомість

Ресурсний стан: що це і як наново його знайти

Для того, щоб зберегти внутрішній ресурс і запобігти вигоранню, важливо навчитися розставляти пріоритети в завданнях, розподіляти навантаження і фокусуватися на головному. Намагайтеся уникати переробок і авралів вдома та на роботі, не розпилюйтеся на непотрібні та безглузді справи, які забирають час, сили та енергію. Краще спрямувати їх на досягнення поставленої мети. Головне – не намагайтеся вхопитися за все й одразу, ваше від вас не втече. Краще рухатися в комфортному для себе темпі та реалізувати все задумане без шкоди фізичному та ментальному здоров’ю. Чергуйте складні завдання з приємними справами, не зациклюйтесь на одному, робіть перерви. Щойно відчуваєте, що взяли на себе дуже багато, поверніться до першого пункту. Відпочинок та зміна діяльності допоможуть наново заповнити ресурс і підвищити внутрішню енергію.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також