Сама собі косметолог: коли домашній догляд не користь

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Попри простоту, домашній косметичний догляд – це складний багатокомпонентний процес. Помилки у підборі активних інгредієнтів і методик можуть призвести до акне, сухості, пігментації та ранніх зморшок.

Давайте відверто: коли виникає якесь питання, в 99% випадків за відповіддю ми звертаємося в Google – там і думки експертів можна почитати, і з ситуацією таких же обивателів познайомитися на форумах, а вже на YouTube щонайменше кілька блогерів спеціалізуватимуться саме на цій темі. Часто доступність інформації може зіграти з нами злий жарт. Особливо шкідливим і навіть небезпечним є таке «консультування» з питань здоров’я.

 Як у гонитві за красою не нашкодити своїй шкірі, Beauty HUB розповідає Ольга Жихарева, косметологиня-естетистка, фахівчиня з неінвазивної косметології (Тель-Авів, Ізраїль).

Ольга Жихарева

Порушити епідермальний бар’єр дуже просто

Від збереження бар’єрних властивостей шкіри залежить як її здоров’я, отже краса, але і якість життя її власника. Ослаблення шкірного бар’єра, перш за все, призводить до трансепідермальної втрати вологи: шкіра починає сохнути, лущитися, втрачає пружність, виникають зморшки, може розвинутись ксероз (надмірна сухість шкіри). Ще один наслідок порушеного епідермального бар’єра – підвищена чутливість шкіри, яка гостро реагує на будь-які зовнішні подразники: вітер, сонце, температуру повітря, звичні раніше засоби догляду.

В разі неправильного догляду також страждає мікробіом. Через падіння імунітету шкіра стає вразливою для бактерій, токсинів, алергенів, як наслідок, можуть розвиватися дерматити, акне. Перебуваючи в постійному стресі, шкіра швидше старіє.

Методики, які підійдуть для домашнього догляду

Для посилення та підтримки ефекту від професійного догляду косметологічні засоби можна поєднувати з деякими технологіями, адаптованими під домашнє використання.

Зараз дуже популярні масажери для обличчя, які, по суті, проводять мікрострумову терапію струмами низької частоти, м’яко впливаючи на кровоносні й лімфатичні судини та покращуючи функціональну активність клітин.

Апарати з ультразвуковою технологією очищають та покращують рельєф шкіри, сприяють глибшому проникненню активних речовин доглядової косметики. Дарсонваль покращує кровообіг та стимулює обмін речовин в епідермісі, прискорює всі біохімічні процеси. Лімфодренажні апарати усувають набряки, покращують тонус і колір шкіри, підтягують овал обличчя. Ефект від використання цих девайсів не зрівняється з салонною процедурою, але користь від них, безумовно, є. Що я категорично не раджу використовувати в домашніх умовах, то це мезоролер.

Довіряйте шкіру професіоналам

У своїй практиці часто стикаюся з результатом неправильного догляду. Пік припадає на весну, коли закінчується період «божевілля» з пілінгами й ретинолом, і дівчата в результаті замість бажаного омолодження, покращення текстури й кольору шкіри отримують подразнену, пересушену шкіру з порушеними бар’єрними функціями. Все через неправильне самостійне призначення препаратів, їх дозування та спосіб застосування.

Зараз в Інтернеті можна придбати все, що завгодно, а блогери охоче розповідають, як це використовувати. Але! У цьому випадку, на жаль, із процесу упускається найголовніша деталь і найвирішальніша точка, від якої відштовхується фахівець, призначаючи терапію, а саме – анамнез на основі діагностики. Для кожного пацієнта догляд має підбиратися індивідуально, а препарати й методики, які нібито «підходять усім» – або малоефективні, або шкодять.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші відео-матеріали від Beauty HUB!

читайте також