Усмішка — емоція, яка з’являється на нашому обличчі найпершою й супроводжує нас упродовж усього життя. Технологія ультразвукової діагностики дозволила нам дізнатися, що ще в утробі матері малюки вже мають здатність усміхатися. Після народження діти продовжують посміхатися, спочатку переважно уві сні, а потім вже свідомо. Вчені простежили, що у фазі активного росту діти усміхаються орієнтовно 300 разів на день. Усе це може означати лише одне — позитивні емоції життєво важливі для кожного з нас.
Усмішка робить нас успішнішими
На перший погляд, ця фраза може видатися кумедною, але цей факт підтверджують результати 30-річного дослідження. Рон Гутман, педагог, винахідник та автор книги «Прихована сила усмішки» досліджував взаємозв’язок усміхненого виразу обличчя та успішності в житті групи студентів Каліфорнійського університету. Як виявилося, найширшу усмішку на фотографіях ще з першого дня навчання демонстрували потенційні відмінники та лідери навчального закладу. Вивчивши подальшу долю студентів, дослідник виявив ще один цікавий збіг (а може й ні): ті, хто найчастіше й найщиріше усміхалися на світлинах, у майбутньому обійняли найвищі посади й найкраще влаштували особисте життя.
Усмішка дарує нам довше життя
Ще один дослідницький проєкт про усмішку провели у 2010 році, у межах якого аналізували фотографії бейсболістів Вищої ліги 1952 року. Дослідження показало, що гравці, які ставали фотографуватися із похмурим виразом обличчя, прожили в середньому на 8 років менше, ніж ті, хто щиро усміхався.
Ще одне дослідження було проведено в Гарвардській медичній школі. Результати говорять про наступне: люди, які оптимістичніше сприймають світ, живуть довше. У межах дослідження опитали 71 400 осіб, і виявилося, що ті, хто демонстрував відкриту позицію та усміхався впродовж розмови, як правило, доживали до 85 років.
Усмішка допомагає покращити думку оточення про нас
Усмішка — це не просто прояв позитивної емоції, але й універсальний невербальний спосіб комунікації. Доведено, що попри кардинальну відмінність мов і культур, практично всі народи світу вважають усміхнений вираз обличчя проявом доброзичливості й хорошого ставлення до оточення. Відтак щира усмішка допоможе справити хороше враження на людей у будь-якому колі. До речі, американські вчені дослідили, що в Сполучених Штатах вважають людей з усмішкою на обличчі більш компетентними у своїй сфері діяльності, ніж тих, хто ніколи не змінює кам’яний вираз обличчя.
Крім того, доведено, що усмішка передається з вуст в уста. Дослідження, проведені у Швеції, довели що при погляді на усміхнену людину наші вуста в більшості випадків автоматично розмикаються, а настрій — піднімається.
Усмішка покращує самопочуття
У психології існує так звана гіпотеза зворотного зв’язку. Вона стверджує, що емоції впливають на наш вираз обличчя і навпаки. Коли ми намагаємося щиро усміхнутися, в організмі активуються процеси, що відповідають за виділення гормону щастя. Таким чином усмішка може підняти настрій та покращити самопочуття.
Медики пов’язують позитивний вираз обличчя зі зниженням рівня гормонів стресу (наприклад, кортизолу, адреналіну та дофаміну), підвищенням рівня гормонів здоров’я та настрою (наприклад, ендорфінів), а також зниженням кров’яного тиску.
Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!