Вагітність. Це прекрасний час, здатний перевернути все життя жінки догори дриґом! Звички, розпорядок дня, правила харчування, умови роботи і відпочинку і навіть інтим з чоловіком – скрізь буде внесено корективи. Щодо останнього пункту особливо багато питань. Розбираємося, де правда, а де міф.
Перші три місяці вагітності сексом краще не займатися
Правда. Гінекологи вважають, що кожен випадок індивідуальний, займатися сексом чи ні, залежить від конкретного випадку, стану здоров’я майбутньої мами. Але ось на ранніх термінах утриматися від інтиму вони все-таки рекомендують. Річ у тім, що до 12 тижнів вагітності в організмі жінки активно виробляється гормон прогестерон, він пригнічує лібідо і захищає майбутнього малюка від небезпек, в цей період закладаються органи і системи дитини. Так що потрібно бути обережними, зараз організму не потрібні стреси, інфекції та перевантаження.
Секс впливає на майбутню дитину
Міф. Вважається, що сексуальні контакти в другому і третьому триместрі не впливають на плід. Малюк захищений від зовнішніх факторів плацентою, міхуром, навколоплідними водами, слизовими пробками і стулками шийки матки. Так що, якщо майбутня мама добре почувається і дискомфорту не відчуває, секс можливий. Але якщо є хоч найменше нездужання, краще проконсультуйтеся з цього питання з лікарем, у якого ви спостерігаєтеся.
Чоловік не може довго «терпіти» без сексу
Міф. Свідома доросла людина цілком може контролювати сексуальне бажання. Так що чоловік, який зацікавлений у здоров’ї майбутньої мами і малюка, на час першого триместру зможе підлаштуватися під нові умови. Тим більше, вони тимчасові. Що стосується жінок, то її гормональні перебудови можуть кидати її зі стану від «хочу – не можу» до «не торкайся до мене». Не кажучи вже про можливий токсикоз і неприємні відчуття під час статевого акту. Тоді сексу не хочеться в принципі. Простіше кажучи, фахівці радять парам набратися терпіння і пережити цей період з розумінням.
Секс може спровокувати пологи
Правда. Секс може спричинити пологи, якщо йдеться про пізні терміни. Оргазм і скорочення матки в останній місяць вагітності цілком здатні «запустити» родову діяльність. Крім того, секс у цей період чреватий небажаними наслідками у вигляді кровотечі або відшарування плаценти. Такі проблеми виникають нечасто, але навіщо ризикувати? Гінекологи рекомендують майбутнім батькам відмовитися в цей час від інтиму.
Презервативи більше не потрібні
Міф. Якщо розглядати презерватив виключно як захист від вагітності, то, зрозуміло, вони не потрібні. Якщо говорити про захист від вірусів, в разі, коли, наприклад, чоловік є носієм інфекції, якої немає у дружини, презервативами не потрібно нехтувати. Також не варто ризикувати здоров’ям або навіть життям дитини, якщо ви не впевнені у вірності чоловіка на всі сто.
Є пози для сексу під час вагітності
Міф. Насправді, пози залишаються тими ж, але партнеру слід поводитися м’якше, уникати різких рухів. За місіонерської пози варто підкласти жінці під куприк подушку і не тиснути їй на живіт. Під час пози, коли жінка зверху, вона сама зможе контролювати глибину проникнення. Особливо зручною вважається поза, коли жінка на боці, чоловік позаду. При доги-стайл теж краще підкласти подушку, в цей раз жінці під живіт, для підтримки. Пам’ятайте про правило першого триместру і не забувайте ставити питання вашому особистому гінекологу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!