Секс українців: історія і сучасність

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

секс українців

Чи були українці сором’язливими і закритими до теми сексу чи, навпаки, розкутими і сміливими? Говоримо про секс українців в історії і зараз разом з Олександрою Зайцевою – клінічним психологом, когнітивно-поведінковим консультантом та сексологом – в рамках проєкту «Стресооборона: український рецепт».

 

Дещо з історії сексу українців

Якщо говорити про часи козацтва і навіть до нього, українці були досить відкриті в сексуальному плані. Наприклад, всі знають про вечорниці, на які в давнину збиралися дівчата та хлопці. Вони проводилися в будинках або на відкритому повітрі в парках та лісах біля річок, і всі знають, чим молодь там займалася. (Усміхається.)

Якщо в інших культурах жінки були дуже стриманими і їхню цнотливість навіть перевіряли до весілля, то на території України все було досить лояльно. Якщо хлопця з дівчиною ніхто не спіймав на гарячому, то вони й далі жили собі спокійно. Якщо ж «застукали», то молодим варто було одружитися, щоб не соромити родину. Але по факту українці були досить сексуально розкутою нацією.

секс в Україні

З часом активно почала впливати європейська культура, яка була на той момент дуже зажатою щодо жінок. Вони не могли говорити про секс і свої бажання – вважалося, що жінки можуть лише задовольняти бажання чоловіків. Згодом, за часів СРСР, нав’язувалося, що сексу взагалі немає, це гріх, що також вплинуло на українців та їхню сексуальну поведінку.

Історично секс в Україні ніколи не вважався чимось забороненим, занадто інтимним і приватним, щоб про нього говорити, але нам нав’язали цю думку інші культури. На жаль, досить мало інформації про історію сексу в Україні, якщо порівнювати зі світовою історією, але я би дуже хотіла, щоб ми більше про це говорили.

Український екологічний секс ХХІ століття

Зараз українці стають більш обізнаними в плані інтиму, у нас з’являються різні освітні програми, які розповідають про важливі аспекти статевого життя: про гігієну сексу, про те, як зробити його екологічним, як зберегти себе в сексі та зробити його безпечним і в фізичному, і в моральному плані.

екологічний секс це

Екологічний секс – це ненасильницький статевий акт. У США навіть набувають популярності контракти на секс, щоб отримати активну згоду, яка обов’язково має бути. Тобто якщо жінка не сказала «ні», то це не означає, що вона згодна на секс. Не сказати «ні» не означає погодитись – це означає не відмовитись. Це різні речі. Якщо в сексі присутні елементи БДСМ, вони мають бути узгоджені обома сторонами. Якщо обидві сторони погоджуються на такі інтеракції, я би віднесла БДСМ-секс до екологічного.

Також екологічний секс обов’язково має бути безпечним з фізичної точки зору. Обидва партнери регулярно перевіряються на венерологічні захворювання, жінки відвідують гінекологів, чоловіки – андрологів, а також в цілому піклуються про своє здоров’я.

історія сексу в Україні

Екологічний секс передбачає домовленість, як ми секс починаємо і закінчуємо. Узгоджується спосіб контрацепції: жінка п’є пігулки, чоловік робить вазектомію чи використовуються презерватив. Чи, можливо, партнери хочуть завести дітей, і тоді не запобігають вагітності й готуються стати батьками. Але важливо, щоб це було рішення і чоловіка, і жінки, а не когось одного.

Також екологічний секс надає задоволення, він враховує бажання і потреби обох сторін.

Стаття підготовлена в рамках проєкту «Стресооборона: український рецепт» за матеріалами онлайн-розмови Софії Роголь та Олександри Зайцевої.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також