«Хороший секс – він для сміливих духом і тілом» – ця фраза колись була опублікована в статті британського сексолога, який вивчає вплив сучасного світу на наші сексуальні звички. Повністю погоджуся з автором. А вам пропоную поміркувати, що ж це за сміливість і який такий дух можуть забезпечити хороший секс.
Про тіло я пропоную поміркувати у другій частині. Чому саме поміркувати? Все просто: кожен з нас унікальний, тому просте читання написаних кимось букв дає 20% користі, роздуми – в рази більше. Перевірено власною багаторічною коучинговою практикою.
Посмотреть эту публикацию в Instagram
Що там зі сміливістю духу?
Сміливість духу – досить абстрактне поняття, як і сам дух. Тому щоб бути більш предметним, пропоную виділити одну якість особистості, яка характеризує згадану сміливість духу, – рішучість.
Рішучість, якщо вірити Вікіпедії, ─ це індивідуальна якість волі людини, пов’язане зі здатністю й умінням (навичкою) самостійно і своєчасно приймати відповідальні рішення і наполегливо реалізовувати їх.
Які ж рішення необхідно приймати в сексі, щоб насолоджуватися його можливостями? В першу чергу, це рішення, пов’язані з бажанням отримати більше задоволення. Серед них:
- намір чесно оцінити рівень задоволеності своїм інтимним життям;
- бажання розвивати свою сексуальність і сексуальну сферу;
- отримання нових знань і умінь;
- робота з самооцінкою.
Як розширити межі своєї сексуальної впевненості
Все начебто просто і нескладно для дорослої, сформованої людини, але що ж тоді нам заважає проявляти рішучість у сексі? Відповідь може здатися несподіваною: бажання мати рацію! Процитую ще одну розумну людину.
«Той, кому необхідно мати рацію, не може прийняти рішення, оскільки ніколи не впевнений, що чинить правильно».
Мати рацію – це діяти (думати, відчувати, надходити) в межах своєї власної правди. «Своя правда» в темі сексу формується на основі особистого досвіду, знань і маси ментального сміття у вигляді сексуальних страхів, забобонів, переконань.
Якщо ви хочете, але не наважуєтеся розвинути навички рішучості й розсунути межі свого сексуального життя, спробуйте розпитати себе про таке.
- Яка вона, моя «сексуальна правда»? Як вона сформувалася і чи час у в ній щось міняти?
- Що заважає мені робити вибір на користь тих чи інших сексуальних дій?
- Що буде, якщо я зроблю будь-який з можливих виборів?
- Якого покарання і від кого я боюся?
Поміркуйте і поставте останнє питання: який висновок я можу зробити на основі всього обдуманого і як цей висновок мене характеризує? Для особливо нерішучих й охочих змін можна ставити подібні питання щодня, і не тільки про секс.
Як говорити про секс із партнером
І ось, припустимо, ви старанно (самостійно або за допомогою коуча) ставили собі питання і відчули велику рішучість. Тепер настав час для розмови з партнером. Так, саме розмова з партнером буде вашим реальним підтвердженням знайденої рішучості щось міняти. Адже секс – взаємодія двох. Етап комунікації про секс не менш важливий, ніж сам секс. Аби коректно вступити в діалог із партнером, використовуйте кілька простих правил.
- Вам має бути самій зрозуміло, що і для чого ви будете обговорювати. Вам необхідно чітко окреслити бажаний результат майбутнього діалогу. Відповідь на питання «я хочу, щоб після діалогу було як?» допоможе вам у цьому.
- У процесі спілкування не звинувачуйте, не змушуйте і не примушуйте партнера до негайних дій.
- Виберете придатне місце і час для розмови. Питання про секс не можна обговорювати похапцем, мимохідь, у жартівливій формі або у формі претензії. Це має бути діалог двох дорослих людей із правами і відповідальністю.
Що таке сміливість тіла і як її пробудити
«Хороший секс – він для сміливих духом і тілом». Щодо сміливості духу ми трохи з’ясували, час внести ясність в питання, пов’язані з тілом.
Сміливість тіла – це, в першу чергу, про здоров’я і любові до свого тіла. Як показує практика, останнє досі недосяжною вершиною для багатьох. Що тут вдієш… Любов до тіла необхідно зрощувати. Можна почати з таких дій.
- Скласти список того, що вам уже подобається в своєму тілі. До речі, наявність самого тіла вже великий результат!
- Перестати себе звинувачувати. Навчитися цього можна через контроль своїх думок. Щойно починаєте критикувати себе – стоп. Для чого я себе критикую? Про що інше я зараз маю подумати, аби навчиться любити своє тіло? Це хороші питання для саморефлексії.
- Перестати дивитися на себе очима інших людей. Особливо тих, чий фігурі ви особливо гостро заздрите або захоплюєтеся.
- Навчитися бачити красу в інших, навіть коли на перший погляд вона не помітна. Це найскладніший пункт. Але, навчившись бачити красу в собі й оточенні, ви перестанете прагнути до ілюзорного ідеалу і знайдете спокій душі.
Духовний лідер Далай-лама говорив: «Наше тіло – продовження нашого розуму». Не приймаючи своє тіло, ми відмовляємося від усього, про що думаємо і мріємо, від наших мрій і приємних спогадів. Ми відмовляємося від власних почуттів.
У питаннях тіла і зовнішньої привабливості не все залежить від нас. Частина всього цього – даність природи. Тому те, що ми не можемо змінити без шкоди собі, можна полюбити! Як це зробити? Змінивши своє сприйняття. Що для цього необхідно, описано вище. Який результат вас чекає на виході – нове сприйняття того, що раніше здавалося вам не таким, як ви хочете.
Змінивши своє сприйняття, ви отримаєте доступ до нових почуттів та емоцій, що надасть сили й енергії для нових дій – дій, наповнених рішучістю і любов’ю до себе. Що, безсумнівно, приведе вас до успіху не тільки в сексуальному, але і звичайному житті.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!