Шелак, геліш або гелевий лак: відмінність та подібність, користь та шкода

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Звичайний лак для нігтів давно пішов на другий план, поступившись пальмою першості манікюру гель-лаками (або шелаком, або гелішем). Давайте разом з’ясуємо, чим відрізняються всі ці назви, наскільки ця процедура є безпечною для нігтів, і як вибрати гель-лак, щоб не купити підробку.

Ми вже розповідали про те, що Gelish та Shellac – це два бренди, під якими виробляються гель-лаки, а також гібриди гелю й лаку відповідно. Через масову популярність марок та їх продуктів обидві назви стали номінальними й увійшли до нашого повсякденного словника. Подібні приклади можна навести і з іншими назвами, наприклад, памперс (підгузок бренду Pampers) і ксерокс (копіювальний апарат фірми Xerox). Так само з’явилися геліші й шелаки.

Американська марка Shellac першою зайшла на український ринок і набула досить широкого поширення в салонах краси. Гель-лак бренду Gelish (теж США) виник у нас трохи пізніше і став другим за популярністю – саме тому сьогодні навіть beauty-салони пишуть коротку назву процедури: шеллак чи геліш*.

*Варто зазначити, що правильною вимовою марки Gelish буде «джеліш» від англійського слова «джел» (гель)

Так чи є різниця?

Хіба не однаково, як назвати те, чим покриваєш нігті – шелаком, гелішем, гель-лаком або гельовим лаком, адже суть одна? А ось тут багато клієнтів помиляються. Не можна поставити знак рівності між гібридом лаку й гелю Shellac і гелевим лаком Gelish. Насамперед Shellac – це комбінація лакового й гелевого компонента, тобто у флаконі присутні складові обох систем. Саме тому Shellac і називають гібридом лаку й гелю. Gelish, у свою чергу, це на 100% рідкий гель.

Неможливо з абсолютною точністю сказати, яка з цих систем краща: в одних клієнтів довше на нігтях тримається Gelish, а в інших – Shellac. Обидва варіанти безпечно наносяться, сушаться та знімаються методом розчинення матеріалу без пошкодження нігтьової пластини. Відмінність становлять лише час виконання процедури, тривалість «носіння» кольорового покриття та палітра відтінків, що пропонуються цими брендами.

Натуральні нігті й кольорове покриття

Гель-лаки (гелеві лаки), як і гібриди лаку й гелю, було задумано виробниками як захисне покриття. Еластичний, легко наноситься і розчиняється при видаленні спеціальними рідинами за 10-15 хвилин. Звичайно ж, при використанні якісних марок гель-лаків і гібридів відбувається зміцнення нігтьової пластини, адже натуральний ніготь розташований ніби в «панцирі» й під захистом від ударів, сколів і будь-яких інших зовнішніх (іноді агресивних) впливів. Багато клієнтів салонів краси, що користувалися вищезгаданими системами, зазначають, що змогли відростити міцніші і здоровіші нігті, поки носять покриття.

Але навіть попри широку популярність цих покриттів, далеко не всі дівчата можуть похвалитися позитивним досвідом використання гель-лаків.

«Ігри» виробників

І тут ми підходимо з вами до найголовнішого у цій статті. На жаль, деякі недобросовісні виробники користуються популярними назвами «гель-лак», «гелевий-лак», «шеллак» і «геліш», виробляючи під ім’ям своїх недорогих марок звичайні рідкі кольорові гелі. До речі, кольорові гелі існували і в 1990-х, і на початку 2000-х років, тобто задовго до появи гель-лаків (2009) і гібридів лаку і гелю (2010). Звичайні кольорові гелі наносилися за допомогою пензля для моделювання гелів, сушилися в УФ-лампі, як і звичайні гелі для моделювання нігтів, і залишалися на нігтях дуже тривалий час, оскільки були твердим матеріалом. Єдиним способом видалення таких кольорових гелів з нігтів було звичайне спилювання.

А зараз подумайте: якщо той гель-лак, який наносять вам у салоні краси, дуже довго видаляється з нігтів, і щоразу майстер дуже довго спилює кольорове покриття, то, може, вам наносять зовсім і не гель-лак, а препарат, який так назвали як маркетинговий трюк?

читайте також

Стережіться підробок!

Але найнебезпечніше – це гель-лаки китайського виробництва, які не мають на флаконі інгредієнтного складу і не мають сертифікату якості. Такі псевдогель-лаки, як правило, мають жорсткий і грубий пензель, залишають смуги при нанесенні, кольоровий вміст флакона наноситься в 3-4 шари (тоді як у справжніх гель-лаках вистачає і двох, максимум трьох шарів), жахливо пахнуть і дуже складно видаляються з нігтьової пластини. До речі, в одному британському дослідженні в хімічній лабораторії китайський «гель-лак» виявився звичайною автоемаллю для фарбування автомобілів, що містив у собі миш’як і важкі метали.

Давайте звернемося до фактів. Точніше, до відгуків постраждалих, які використовували підробний «гель-лак» китайського виробництва (авторська орфографія та пунктуація збережені).

«Дівчатка, хто не вірить у те, що буває така алергія, бажаю, ЩОБ ВИ ЦЬОГО НІКОЛИ НЕ ЗАЗНАЛИ!!! Я вже тиждень не знаю, куди себе подіти. Ні до чого не доторкнутися, пальці в жахливих тріщинах до м’яса, де були пухирі, шкіра злізла. Дуже шкодую, рік жила, проблем не знала, робила кожні два тижні, але тепер експериментувати точно більше не буду!!!».

«Дівчата, ні за що не користуйтеся китайськими гель-лаками (які, напевно, знайдете, наприклад, на аліекспресі або в спецмагазинах, що приваблюють своєю доступною ціною… Ви працюєте з небезпечними отрутами-хімікатами по суті, те, що міститься у флаконі, таким і є ). Одного злощасного дня після чергового манікюру через пів дня пальці раптом засвербіли. Дрібні пухирі і свербіж … Пальці розпухли, під шкірою утворилися дрібні цятки з рідиною. Пізніше шкіра почала грубіти, сохнути і тріскатися».

«Свого роду «бум» пробігся нашими просторами – всі кинулися купувати такий доступний усім гель-лак. Але приблизно через однаковий час почалися наслідки. Я сподіваюся, що перейшовши на інший гель-лак, мої пальці перестануть опухати, свербіти і покриватися пухирцями».

І це лише кілька прикладів постраждалих із Мережі.

 Думка лікарів-алергологів

Коментар спеціаліста (авторська орфографія та пунктуація збережені):

«Алергія на китайські гель-лаки часто виявляється у набряку слизової оболонки, через що утруднюється дихання, виникають нежить і пирхота в горлі. Почервоніти, опухнути й запалитися також можуть очі та ніс. Симптоматика: крім почервоніння та сверблячки, шкіра може придбати синюшний колір. Після того як область навколо нігтів покривається бульбашками, вони лопаються, і в місцях їх утворення виникають тріщини, що кровоточать. У такому разі велика ймовірність занесення інфекції. Симптоми супроводжуються болючими відчуттями».

Чи варто говорити, що всіх цих проблем можна легко уникнути, користуючись перевіреними, якісними марками кольорових еластичних покриттів, що розчиняються, від відомих виробників?

Зверніть увагу

Як убезпечити себе та користуватися якісним покриттям у салоні краси та вдома? Відповідь дуже проста і складається з трьох пунктів:

  • на флаконі гель-лаку або гібриду лаку й гелю має бути нанесений інгредієнтний склад. Причому від відтінку до відтінку пігментна частина інгредієнтного складу має відрізнятися;
  • на препарат обов’язково має бути сертифікат якості від офіційного дистриб’ютора марки в Україні;
  • інформація про офіційний сайт компанії. Вкрай важливо, щоб на флаконі була вказана адреса виробника та веб-сайт. Адже наявність адреси у Мережі підтверджує той факт, що марка відома далеко за межами України. Гель-лак із Франції зобов’язаний мати французький сайт французькою мовою, гібрид лаку й гелю зі США має мати сайт англійською мовою та в доменній зоні .com.

Користуйтеся послугою покриття нігтів гель-лаком, гелевим лаком, шелаком і гелішем у салонах, де працюють сертифіковані майстри манікюру (присвоєння кваліфікації яких підтверджено дипломами й сертифікатами тієї марки, з якою вони працюють) – і зазначених вище проблем вам вдасться уникнути. Адже наявність на українському ринку китайських підробок під гель-лаки та гібриди зовсім не означає, що вам слід відмовляти собі у дво-, тритижневому кольоровому захисному покритті. А вибір якісної марки залишається за вами!

Станіслав Дієвий

Матеріал підготовлено у співпраці зі Станіславом Дієвим, менеджером з маркетингу, реклами та зв’язків із громадськістю компанії Nail Harmony UKRAINE.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також