У чому різниця між UV- і LED-лампами для манікюру

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Найбільшим попитом серед гаджетів для манікюру є лампи для полімеризації. Розповідаємо, в чому різниця між UV- і LED-лампою.

Багато жінок зараз не уявляють свого життя без гель-лаків і нарощування – ви тільки згадайте ті дні, коли доводилося годинами сидіти над манікюром звичайними лаками, щоб він виглядав хоч більш-менш акуратно. А якщо робив нейл-арт ввечері, то вранці прокидався з відбитком простирадла на нігтях. І потім: лак постійно стирався на кінчиках, і доводилося раз у кілька днів переробляти манікюр. Поява стійких покриттів, UV- і LED-ламп назавжди змінили цю ситуацію. Технологія подвійного джерела світла для сушки гель-лаку дуже популярна в наші дні, тому не дивно, що UV- і LED-лампи тепер входять в стартовий набір для манікюру не тільки будь-якого нейл-майстра, а й простих користувачів-непрофесіоналів.

Кожна жінка може зробити нарощування, вибрати стійкий гель-лак, гель-пасту, полігель для створення манікюру або обмежитися стандартним лаком. Головне, є вибір.

Що таке UV і LED-лампи

UV і LED-лампи – це прилади для полімеризації (сушіння) покриття. Звичайні лаки сохнуть на повітрі, в той час як для полімеризації гель-лаків, паст та інших полімерів потрібні ультрафіолетові промені. Лампи для сушки запускають процес полімеризації: завдяки фотоініціаторам, які входять до складу стійких покриттів, гель-лаки (пасти, АКТР, полігелі тощо.) висихають і стають твердими. UV-лампи (люмінесцентні) відносяться до першого покоління ламп для просушування стійких покриттів для манікюру, а LED-лампи (світлодіодні) – до другого. І ті, й інші є дуже затребуваними гаджетами для манікюру.

Сучасний асортимент ламп для сушіння нігтів в основному складається з UV і LED-приладів. Вони досить потужні, щоб створити нейл-арт будь-якої складності, але при цьому гаджети як і раніше залишаються безпечними навіть для домашнього використання, якщо вжити всіх запобіжних заходів.

Існують гібридні апарати з комбінацією обох типів променів, але саме UV- і LED-лампи вважаються найбільш затребуваними. По-перше, через широкий діапазон цін, по-друге, через наявність величезного вибору форм і розмірів. По-третє, технологія дуже ефективна, тому не потребує якогось особливого модифікування. Крім того, багато приладів є портативними, що дозволяє застосовувати їх як в салоні, так і вдома. Лампи для сушіння досить прості у використанні, що особливо актуально для початківців майстрів, які раніше не мали досвіду роботи з пристроями для полімеризації.

Незважаючи на таку популярність приладів, зараз в мережі існує маса міфів з приводу шкоди ультрафіолетового світла і LED-ламп для нігтів.

Щоб розібратися в питанні, Beauty HUB звернувся до експерта Станіслава Дієва, менеджера з маркетингу, реклами та зв’язків з громадськістю компанії Nail Harmony UKRAINE

Станислав Диев

Станіслав Дієв, менеджер з маркетингу, реклами та зв’язків з громадськістю компанії Nail Harmony UKRAINE

Знання сила!

Погодьтеся, міфи народжуються від нестачі інформації і незнання предмета розмови. Давайте відштовхуватися від зворотного – чому народився міф про «шкідливість» UV- і LED-апаратів для полімеризації (сушіння) покриттів?

Більшість людей, які вірять в цей міф, вважають, що прийшовши до майстра манікюру, вони піддають свої руки і нігті наймогутнішому «опроміненню», коли сушать покриття в UV- або LED-апараті. Та ще й майстер каже, що краще не дивитися на випромінюване світло, а у багатьох апаратів навіть є спеціальний захисний екран, який опускається вниз під час процедури, щоб захистити очі клієнта від «шкідливого» світла.

UV и LED лампы разница

Всі апарати для полімеризації покриттів (будь то UV- або LED-апарат) використовують «ультрафіолетове випромінювання». Різниця полягає лише в тому, що в UV-апаратах використовуються люмінесцентні лампи, а в LED-апаратах – світловипромінювальні діоди. Крім того, в лампах є захисні екрани.

Довжина хвилі ультрафіолетових променів – в діапазоні від 350 до 400 нанометрів, а в другому випадку – від 375 до 410 нанометрів.

UV и LED свет разница

читайте також

Нанометри і довжина хвилі

Основне джерело ультрафіолетового випромінювання на нашій планеті – це Сонце. Будь-яке випромінювання світлових хвиль вимірюється в нанометрах (нм); ультрафіолетовий спектр має довжину хвилі в межах від 10 до 400 нм.

UV и LED свет разница

*Випромінювання з довжиною хвилі понад 400 нм називається інфрачервоним, і людське око не здатне його розрізнити.

Найбільш небезпечним для людини є випромінювання з довжиною хвилі коротше 295 нм. Озоновий шар поглинає ультрафіолетові промені з короткою довжиною хвилі, захищаючи шкіру людини від опіків. Чим довше хвиля випромінювання, тим менш небезпечна вона для людини і його шкіри. До слова, озоновий шар безперешкодно пропускає довгохвильовий діапазон UV-A.

Саме довгохвильовий діапазон UV-A випромінюють всі UV- і LED-апарати, використовувані в нейл-індустрії.

UVA-промені доходять до поверхні землі цілий рік, навіть взимку крізь туман і хмари. Вони проникають крізь скло і епідерміс. На відміну від UVB-променів (які спричиняють засмагу), вони впливають безболісно, але проникають глибоко в шкіру і досягають клітин дерми. UVA-світло провокує синтез вільних радикалів, які в свою чергу призводять до фотостаріння.

Однак шкоди від використання UVA-світла для полімеризації гелів і гелевих лаків не більш, ніж від сонячного літнього дня, в який ви вийдете прогулятися на вулицю. І якщо на вулиці ви знаходитесь цілий день, то у майстра манікюру ультрафіолетові промені потрапляють на ваші нігті і руки не більше 12-15 хвилин за одну процедуру.

Захисний екран, згаданий вище, використовується в LED- і UV-апаратах для вашої зручності – він закриває джерела яскравого світла від ваших очей, не більше і не менше. М’який ультрафіолет довгохвильового діапазону (315 – 400 нм) сприймається сітківкою як слабке фіолетове або сірувато-синє світло, але майже повністю затримується кришталиком, особливо у людей середнього та похилого віку.

Іноді можна відчути, що пальці нагріваються. Не лякайтеся, не завжди почуття тепла в лампі призводить до негативних наслідків. Важливо: якщо таке відбувається – не терпіть, виймайте руку з лампи періодично на пару секунд і повертайте назад, поки покриття не полімерізіруется. Так шкоди від лампи не буде.

читайте також

Цікавий факт: в стоматології також використовуються світлозастигаючі матеріали при створенні пломб. Тому для полімеризації лікарі використовують стоматологічні UV-апарати, де довжина хвилі ультрафіолетового випромінювання практично ідентична тій, яка використовується в манікюрних UV- і LED-апаратах.

UV и LED разница

Мабуть, два питання, що найбільш часто зустрічаються у клієнтів манікюрних салонів, пов’язані з UV- і LED-апаратами, виглядають таким чином:

ПИТАННЯ: Мій майстер манікюру працює в рукавичках – адже це неспроста! Напевно вона захищає свої руки від ультрафіолетового випромінювання?

ВІДПОВІДЬ: Майстри манікюру користуються рукавичками виключно в гігієнічних цілях, а також для захисту своїх рук від фарбувальних пігментів, пилу, що залишається після обпилювання штучних нігтів, для збереження свого штучного покриття (на практиці бувають випадки, коли, працюючи з клієнтом, майстер може випадково зачепити свої нігті пилкою і зіпсувати покриття, нанесене на свої нігті).

ПИТАННЯ: У мого майстра напевно неправильний UV (LED) – апарат! У мене дуже сильно пече нігті! Чи означає це, що там небезпечне ультрафіолетове світло?

ВІДПОВІДЬ: Відчуття печіння відбувається при «усадці» штучного матеріалу в будь-якому LED- або UV-апараті, тому хвилюватися не варто. Під час полімеризації (сушіння) все гелеві матеріали стискаються. Якщо ж у вас досить тонка нігтьова пластина, то ви будете відчувати легке поколювання або характерне відчуття “печіння” (залежить від больового порогу в кожному індивідуальному випадку). Слід повідомити про таку проблему майстру – як правило, існує кілька способів позбавити вас від таких відчуттів: майстер просто поміняє техніку нанесення штучного матеріалу і усуне дискомфорт.

На закінчення хочеться порадити: перевіряйте міфи фактами. Не слід довіряти всьому, що пишуть на форумах і в співтовариствах, далеких від нігтьової індустрії. Якщо у вас все ж виникли сумніви – вирушайте в салон краси, де працюють дипломовані фахівці. Грамотний майстер манікюру розвіє ваші сумніви і пояснить на прикладі всю безпеку процедури.

Як вибрати лампу для гелевого нарощування нігтів читайте на ресурсі для майстрів манікюру PRO Nails.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також