Що таке бронекава і як її приготувати

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

Бронекава (bulletproof coffee) – кава зі спеціальними добавками і калорійністю 450 ккал, яка не просто бадьорить, але ще й допомагає схуднути! Звучить заманливо, чи не так?! Розбираємося, правда це чи міф.

Бронекава, або bulletproof coffee – кава з додаванням вершкового масла і спеціального масла MCT або кокосового масла. Вона дуже популярна серед жителів Лос-Анджелеса і Чикаго. Після її появи на прилавках в мережі магазинів здорового харчування Whole Foods про неї заговорили з новою силою!

Історія

У 2013 році американський біохакер Дейв Еспрі заснував Bulletproof 360, Inc. Він є творцем Bulletproof coffee (бронекави) й автором книги Bulletproof diet. Згідно з книгою, ідеальний денний раціон – багато жирів, трохи менше білків і зовсім небагато вуглеводів. Тобто Bulletproof diet можна віднести до кетодієт. Основою є бронекава – кава з додаванням несолоного вершкового масла і кокосового масла або масла MCT.

Бронекава виникла трохи раніше, ніж компанія Дейва, – в 2009 році. Він розробив цей рецепт після поїздки до Тибету і дегустації чайних напоїв з маслом яка, тільки замість чаю взяв за основу каву.

Користь

Дейв стверджує, що цей чудо-напій підвищив його IQ більше ніж на 20 балів і допоміг скинути зайву вагу.

МСТ (тригліцериди із середнім ланцюгом), що входять до складу масла MCT, є особливим класом жирів, які забезпечують широкий спектр корисних ефектів для нашого здоров’я. Їх перевага полягає в тому, що вони безпосередньо обробляються печінкою, і процес перетворення на енергію відбувається швидше (чим коротший ланцюжок тригліцеридів, тим швидше відбувається цей процес). Дослідження показали, що це масло сприяє схудненню, може використовуватися як джерело енергії для організму і покращує когнітивні здібності.

Зі слів Еспрі, цей напій може замінити сніданок: кофеїн бадьорить, а жири насичують і дають відчуття ситості. Але не всі експерти з харчування і лікарі з ним згодні. Фахівець із харчування, доктор Крістофер Окнер заявив, що один напій не може замінити повноцінний прийом їжі вранці, і кокосове масло вже точно слабо сприяє схудненню.

читайте також

Рецепти

что такое бронекофе

Кілька років тому, перебуваючи в Лос-Анджелесі, я вперше спробувала bulletproof coffee. Вона продавалася тільки в спеціальних кав’ярнях, і знайти її було не так просто. Але нам пощастило: одна з кав’ярень була просто біля готелю, де ми зупинилися.

Смак дуже цікавий і насичений. Багато такого напою не вип’єш, оскільки він дійсно ситний і досить жирний. Так що якщо вам хочеться спробувати бронекаву просто як напій, а не як заміну цілого сніданку, чому б і ні? Тим паче, купити спеціальне MCT масло можна в інтернет-магазині спортивного харчування або корисних продуктів.

Класичний

 • 1 чашка американо без цукру;
 • 2 столові ложки несолоного вершкового масла;
 • 2 столові ложки спеціального масла MTC (трігліцеридне масло з середньою довжиною ланцюга) або кокосового масла.

З корицею

 • 340 мл гарячої кави;
 • 2 столові ложки вершкового масла або масла Гі;
 • 1 столова ложка масла МСТ;
 • ¼ чайної ложки рожевої солі за бажанням;
 • ½ чайної ложки меленої кориці за бажанням.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також