Що таке кріотерапія і навіщо вона потрібна

криотерапия это

Кріотерапія це процедура, під час якої відбувається вплив дуже низьких температур на шкіру. Розбираємось, як вона діє і навіщо потрібна.

Що таке кріотерапія

Кріотерапія застосовується майже сто років. Спочатку в ролі охолодного реагенту використовувався стислий вуглекислий газ, а згодом його замінили рідким азотом. Кріотерапія передбачає лікування холодом. Спочатку методика використовувалася у лікуванні артриту японським ученим Ямагучи. При впливі холодом на проблемні ділянки відбувалася стимуляція викиду ендорфінів, що зменшувало болючі відчуття. Перші кріокамери, які застосовувалися лікарем, мали температуру –120°С. Трохи пізніше цю методику стали практикувати й в інших країнах, найчастіше для зменшення больових відчуттів у спортсменів. Нетривалий вплив низькими температурами сприятливо впливає на організм, тоді як тривале охолодження призводить до негативних наслідків.

криосауна

Кріотерапія дає певний “струс” організму. При дії холодом відбувається звуження кровоносних судин на шкірі, а потім максимальне їх розширення, при цьому внутрішні органи не зачіпаються. Внаслідок такої процедури відбувається сильний приплив насиченої киснем крові. Ефект від процедури можна порівняти з пірнанням в ополонку у комфортних умовах. Мозок дає сигнали для запуску “резервних” процесів організму, що стимулює зміцнення імунітету, посилення витривалості, покращення якості шкіри, забезпечує профілактику та лікування різних захворювань.

Показання для проведення кріотерапії

Кріотерапія має кілька різновидів. Застосування в якості масажу і способу видалення новоутворень передбачає локальне застосування рідкого азоту. За допомогою спеціальної палички відбувається нанесення холодового реагенту на проблемні ділянки.

Кріодеструкція може застосовуватися для видалення різних новоутворень на поверхні шкіри, при ерозії шийки матки та за показаннями лікаря для видалення пухлинних елементів на внутрішніх органах.

что такое криотерапия

Кріомасаж використовується для омолодження обличчя і тіла, у комплексних програмах усунення дерматологічних дефектів тільки після дозволу лікаря (наприклад, акне, себорея, демодекс, псоріаз), у комплексних програмах відновлення після косметичної хірургії (для зменшення больових відчуттів та набряків), а також ефективно застосовується для стимуляції росту волосся Для проведення кріомасажу може використовуватись спеціальний апарат, який потоком струменя наносить рідкий азот на поверхню шкіри, допомагаючи впливати на велику площу.

Кріосауна — окремий різновид кріотерапії. Цей метод застосовується для лікування та профілактики остеохондрозу, артритів, хвороби Бехтерева, неврологічних станів (стрес та його наслідки, невроз, порушення сну, мігрень), бронхіту, трахеїту, ВСД, різних гормональних синдромів (ПМС, клімактеричний синдром), підвищення потенції та лібідо.

Відмінний спосіб відновлення емоційного стану, профілактика сезонних вірусних захворювань, поліпшення імунітету і навіть ефективний метод боротьби з жировими відкладеннями.

Під час відвідування кріосауни відбувається відмінне тренування організму, курс  якого замінює кілька років загартовувань. А “гормон щастя”, що викидається, допомагає боротися з “мінорними емоційними станами”.

Як ефективний метод схуднути

Від впливу холоду при відвідуванні кріосауни виникає стресовий стан організму, через що відбувається запуск метаболічних процесів, які сприяють спалюванню жирових відкладень. Також при холоді організм витрачає більше енергії для зігрівання, що допомагає спалювати калорії. І, звичайно, (як бонус) шкіра стає більш пружною, зменшуються набряки, зміцнюються стінки судин.

криосауна показания

А чи можна застудитися?

Застудитися після такої процедури практично неможливо, особливо дотримуючись всіх рекомендацій лікаря. Час перебування обмежується 5-ма хвилинами, при цьому стартувати на початку курсу рекомендовано з 2-х. Протипоказаннями стануть індивідуальні особливості організму, серцево-судинні захворювання, тромбози.

Проводити, контролювати та призначати процедуру повинен лікар тільки після консультації, оскільки кріотерапія є фізіотерапевтичним методом. Під час процедури можуть відбуватися поколювання або оніміння, про це потрібно одразу повідомити лікаря. Після самої процедури може з’явитися невелике почервоніння, яке досить швидко минає.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також