Словник молодіжного сленгу: що таке вайб

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Словник молодіжного сленгу: що таке вайб

На відміну від більшості жаргонізмів, сленгове слово «вайб» зовсім не примхливе і його можна використовувати в повсякденному і навіть діловому мовленні. Якщо обстановка дозволяє, чому ні?

Наша редакція продовжує знайомити читачів з модними слівцями підлітків і молоді. Раніше ми писали про те, що таке вигуки ауф і азаза, а також, що означають дієслова агритися, бомбити і байтити.

У цьому матеріалі розбираємося з загадковим «вайб». Чи чули слова з популярної пісні «Я ні до чого, це твій вайб, це твій вайб»? Давайте з’ясуємо, що воно означає.

Що означає «вайб»

Те ж, що і атмосфера, настрій, енергетика, створювана якимось місцем або людиною. Наприклад, «він своєю появою зламав вайб», тобто зіпсував загальну атмосферу в компанії.

Слово походить від англіцизму vibe (вібрація). Спочатку так стали говорити езотерики про позитивні вібрації – емоційний стан, що виникає під час спілкування з будь-ким, контакті з чим-небудь. Потім «вайб» перекочував у сленг міленіалів, які почали активно його використовувати, передаючи емоції, пов’язані з якоюсь подією або спілкуванням з кимось, атмосферу навколишнього оточення, а також почуття внутрішнього підйому від того, що відбувається. Існує стійкий вираз good vibes – класний настрій, відмінне відчуття.

Вайб може бути різним: позитивним і негативним, домашнім і робочим, повсякденним і святковим, сумним і веселим, сонним і розслабленим, романтичним і душевним, літнім і недільним, ранковим і вечірнім. Тобто, будь-яким, головне, щоб він передавав настрій.

Саме слово також можна вживати в таких формах, як «вайбовий», «вайбові», «вайбово». Також воно змінюється за відмінками. Наприклад, говорити «мені не вистачає вайбу» – цілком коректно.

Приклади використання

***

П’ю каву і ловлю ранковий вайб.

***

Крутий вайб був на тій вечірці!

***

Чуєте? У повітрі вже відчувається осінній вайб.

***

На вихідних заїжджали в новий клуб, там такий жахливий вайб!

***

Музика 90-х викликає у мене ностальгічний вайб дитинства.

***

Це був вайбовий концерт!

***

Ви теж відчуваєте цей п’ятничний вайб?

***

Закачав тобі в дорогу вайбові треки.

***

Я не слухаю текст, в пісні мені головне вайб.

***

Це вже зовсім інший альбом, з іншим вайбом і настроєм.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також