Більшість із нас звикли парфумитись за допомогою натискання на диспенсер стильних скляних флаконів. Максимум — наносити аромат у вигляді парфумованого лосьйону чи крему. Проте практично на століття ми незаслужено забули про сухі парфуми в елегантних коробочках «шайбах».
Тверді парфумовані композиції лежать біля витоків ольфакторного мистецтва — саме ця форма ароматів налічує тисячі років і швидше за все проіснує ще стільки ж, адже її склад, формат та пакування не подають жодного натяку на забруднення довкілля чи шкоду для людського організму. Основою для виготовлення сухих ароматів служать тверді рослинні олії. Найчастіше – це олія кокосу, жожоба та ши. До них додають бджолиний віск, прополіс або інші в’язкі компоненти, що забезпечують тверду консистенцію. Сама парфумерна композиція складається з ефірних або ароматичних олій, наприклад, мускусу, амбри або ладану з додаванням сухих трав чи квітів. Отже, на відміну від летючих ароматів, що містять спиртову основу, безліч консервантів, і можуть провокувати алергічні реакції на тілі (не кажучи вже про плями на делікатних тканинах), тверді парфуми більш зрозумілі за своїм складом та технікою виготовлення.
Максимально натуральний склад твердих парфумів зводить до мінімуму можливість алергії та вивітрення аромату, навіть за тривалого зберігання. Стабільна формула без води автоматично продовжує термін придатності (і безпечності) засобу. А ще – робить сухі парфуми зручними у використанні: не варто затарюватися флаконами різного об’єму чи переживати розлуку, коли летиш у коротку подорож із ручною поклажею. Сухі парфуми дуже компактні й доволі економні у використанні. Причина цьому: кожен складник додано в максимальній концентрації. Маленька горошинка бальзаму, нанесена кінчиками пальців на зони, що пульсують — зап’ястя, внутрішню частину ліктя, зону за вухами й декольте — забезпечить ароматний шлейф на декілька годин. Варто зазначити важливу сьогодні річ: можливість рефілу купленої упаковки. У випадку з твердими парфумами поповнити флакон додатковою кількістю засобу однозначно простіше, ніж рідкі засоби.
Якісні тверді парфумерні композиції історично були багатофункціональними засобами. Це ще одна їх перевага й шанс стати б’юті маст-хевом для скінімалістів. Натуральні олії в основі слугують додатковим зволоженням для шкіри, а додаткові складники, які часто можна зустріти у сухих парфумах, наприклад, шимер, дарують тілу грайливе сяйво.
Lush Fresh Handmade Cosmetics, трояндовий джем, 295 грн
Diptyque, Solid Perfume Eau Rose, 1 925 грн
Tom Ford, Orchid Soleil Solid Perfume, 5 313 грн
Jo Malone, Lime Basil & Mandarin Solid Scent, 1 170 грн
Le Labo, Sandal 33 Solid Fragrance, 2 800 грн
Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!