Менше води: як вивести зайву воду з організму й позбутися набряків

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Вивівши воду з організму, ми вбиваємо відразу кількох зайців: позбуваємось набряків, скидаємо кілька кілограмів і, відповідно, маємо більш стрункий вигляд. Зробити це просто, варто запровадити у своїй рутині кілька правил.

Набряки на руках та ногах, особливо в зоні щиколоток, безпричинне підвищення ваги на кілька кілограмів за надто короткі проміжки часу (2–3 кілограми за одну-дві доби) та округлість форм — усе це ознаки застою рідини в міжклітинному водному просторі. Зайва вода не приносить нашому тілу жодної функційної цінності, проте значно погіршує його зовнішній вигляд, а інколи навіть перешкоджає роботі багатьох органів.

Для того, щоб детально розібратися в питанні, як позбутися зайвої води з організму, варто почати з того, як і чому накопичується рідина. Інколи це відбувається внаслідок збоїв у роботі ендокринної системи, наприклад, порушення вироблення антидіуретичного гормону, гормонів щитоподібної залози та жіночих статевих гормонів. Проте такі випадки доволі рідкісні і шляхи їх вирішення повинен шукати виключно фахівець з медичної галузі. Найчастіше першопричиною застою рідини є погана робота шлунково-кишкового тракту та сечовидільних шляхів. Очевидно, що до такого наслідку приводять продукти, які ми їмо.

Що може затримувати воду в організмі

Водно-сольовий баланс в організмі людини залежить від різноманітних чинників: від температури тіла людини та хронічних або гострих захворювань до частоти та інтенсивності фізичних навантажень.

Затримка рідини в організмі може бути пов’язана з властивостями їжі, яку споживає людина. Наприклад, один грам солі, що потрапляє в організм людини, затримує 100 грамів рідини, так само, як і 10 грамів алкогольних напоїв. Останні, до речі, стимулюють накопичення вологи у міжклітинному просторі, тож додатково сприяють появі набряків на обличчі та всьому тілі. Ось чому після вечірок, на яких заведено вживати алкоголь і заїдати його копченостями, витриманими сирами та солоними стравами, ми часто бачимо більші цифри на вагах, ніж зазвичай. Річ не в тім, що ми наїли зайвий жир, ми просто накопичили в організмі зайву воду.

Кондитерські вироби, здоба, солодкі напої та й загалом усе, що містить велику кількість цукру та борошна, також може перешкоджати нормальному розподіленню води організмом. Тож не варто замінювати тарталетку, начинену копченостями, на шматок тортика — результат буде один і той самий.

Причина порушення циркуляції рідини в організмі дуже часто ховається у шкідливих звичках. Наприклад, у людей, які палять, часто виникає спазм дрібних капілярів і погіршується кровообіг. З часом це призводить до затримки рідини в організмі і появи частих набряків. Спідня білизна меншого розміру, занадто туго затягнуті ремені на штанах, корсети, що коригують фігуру, також спричиняють застій води. У результаті, замість того, аби здаватися худішими, люди отримують набряки та важкість у тілі. Малорухливий спосіб життя — також ворог стрункої фігури та правильного водно-сольового балансу.

Остання, проте не менш важлива, причина затримки води в організмі — відсутність звички пити достатню кількість рідини протягом дня. Звучить парадоксально, проте чим менше чистої води потрапляє в організм, тим більше тіло починає її накопичувати. Дефіцит формує в організмі звичку збирати запаси «на чорний день».

Менше води: як вивести зайву воду з організму й позбутися набряків

Як вивести зайву воду з організму

Перше правило для тих, хто хоче забути про набряки та зайві кілограми — пити достатню кількість чистої води. Пам’ятаймо про відому формулу, згідно з якою на добу необхідно випивати 30 мл на 1 кг маси тіла. Лише за регулярного та достатнього надходження рідини в організмі налагодиться система правильного розподілення та виведення зайвої води.

Для того, аби зайва рідина не накопичувалася в тканинах, варто налагодити раціон і старатися уникати надто солоної, копченої та консервованої їжі. За словами дієтологів, для того, щоб зайва рідина вийшла й більше не затримувалася в організмі, на добу варто з’їдати не більше п’яти грамів чистої солі. Це приблизно половина чайної ложки, розподілена на всі прийоми їжі. Також не рекомендовано надто захоплюватися алкоголем. У випадках, коли йдете на коктейльну вечірку, не забувайте з бокалом алкоголю випивати дві рівноцінних склянки води. Це допоможе збалансувати рівень рідини в організмі.

Вивести зайву воду з організму допоможуть фізичні навантаження, особливо кардіотренування. Ранкова пробіжка, стрибки на скакалці чи навіть інтенсивна ходьба допоможуть покращити кровообіг та лімфообіг і, як наслідок, вивести зайву рідину. Такий самий результат можна отримати, якщо ви включите до свого раціону сечогінні продукти. Наприклад, свіжі фрукти, ягоди, зелені овочі, що допоможуть швидко відновити водний баланс.

Підписуйтесь на наш Viber і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також