Усвідомлений вибір: багаторазові трубочки для пиття

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Консультант з екології і органіки Анастасія Лехак розповіла про альтернативні трубочки для пиття, а також поділилася нюансами вибору і тонкощами експлуатації. Вибір за тобою!

У сучасному світі існує тенденція відмови від пластику. Те, що він небезпечний для здоров’я і екології, доведено вже давно. Щодня тонни пластика потрапляють в землю і океан, утворюючи в ньому велику сміттєву пляму. Новим трендом в екології зараз є відмова від пластикових одноразових трубочок. Першими від них стали відмовлятися такі світові мережі, як McDonalds і Starbucks. Кожен день в світі використовуються мільярди пластикових трубочок, які в основному не підлягають утилізації. Через свій розмір і форму вони є особливо небезпечними для тварин і птахів, потрапляючи в їхню їжу.

За даними екологів, сімдесят один відсоток птахів і тридцять відсотків черепах мають вироби з пластика в стравоході, що в половині випадків веде до летального результату. Згідно з даними американської громадської ініціативи One Less Straw («Однією трубочкою менше»), щороку в результаті проковтування шматків пластикового сміття в світі гине сто тисяч морських тварин і один мільйон морських птахів. Якщо задуматися, пластикові трубочки не так вже й важливі у вживанні, можна цілком обійтися без них. Однак є хороша альтернатива одноразовим трубочкам, так що любителям попити через соломинку не доведеться відмовляти собі в цьому задоволенні. Разом з експертом і консультантом з екології і органіки Анастасією Лехак ми підготували огляд багаторазових трубочок. Вони є простими та зручними у використанні, і що найважливіше не відправляться на смітник відразу ж, завдаючи шкоди довкіллю.

Усвідомлений вибір: багаторазові трубочки для пиття

Анастасія протягом декількох років купувала і тестувала трубочки з різних матеріалів і країн. Ексклюзивно для Beauty HUB експертка ділиться своїм досвідом і розповідає всі нюанси вибору і експлуатації.

«Силіконова трубочка – гнучка, м’яка і легка. Вона ідеально підходить для дітей, також можна обрізати довгу трубочку під висоту склянки, що робить її універсальною. Кожній мамі рекомендую мати набір силіконових трубочок. Але є і свої мінуси – треба доглядати: після використання мити і ставити на сушку. І є питання з утилізацією, у мене силіконова трубочка вже три роки, але підозрюю, що вона не вічна. Купити можна на Amazon, набір з п’яти трубочок із щіткою для чищення коштує близько 400 грн».

«Бамбукова трубочка – недорога, легка і після закінчення терміну експлуатації її можна самостійно утилізувати. Однак екологічність тут грає злий жарт, адже якщо довго за нею не доглядати і тримати у воді, трубочка розкисає і темніє. Бамбук світлий матеріал і на ньому залишаються сліди від помади і яскравих напоїв. Свої трубочки я купувала на Балі і у В’єтнамі, за смішною ціною в 12-36 грн.».

«Скляна трубочка – зручна в експлуатації, але тендітна в догляді. Через неї легко і приємно пити, і вона найкрасивіша з усіх вищезазначених. Однак шанс розбити в перший же тиждень вкрай великий. Я купувала скляні трубочки у В’єтнамі, марка @zerowastesaigon, орієнтовна ціна 50 грн. Без проблем можна замовити на таких сайтах, як AliЕxpress і Amazon».

«Металева трубочка – практична і найбільш вічна. Це ідеальний варіант для ресторанів і вдома: можна мити в посудомийній машині і не боятися, що трубочка отримає пошкодження. Негативні сторони дуже суб’єктивні, але все ж: мені не дуже комфортно пити з металу, хоча і не відчуваєш смак. А ще вона не дуже красива;) Купувала у В’єтнамі, але в Україні також є».

«Паперова трубочка – ще одна альтернатива, але, на превеликий жаль, одноразова. Підійде для ресторанів, кейтерингу або домашніх вечірок. Однак якщо надовго залишити в бокалі – розмокне і швидко зіпсується. Продається практично в будь-якому великому супермаркеті, наприклад, в «Ашані».

Якщо побачите ці трубочки в продажу, обов’язково придбайте собі таку. Вона слугуватиме вам довго. Їх можна носити із собою і використовувати в будь-якому місці, головне – не забути попросити офіціанта не класти трубочку в ваш напій.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також