Вся правда про суп: так чи корисний суп, як прийнято вважати?

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Правда про суп виявилася не така, якою нас «годували» наші мами і бабусі. Нутриціолог і засновниця школи правильного харчування theBODY school Софія Рожко розповідає про користь і шкоду супу.

МІФ: не будеш їсти суп – шлунок «зупиниться»

ПРАВДА: людина може бути абсолютно здоровою, повністю виключивши суп зі свого раціону харчування. Справа в тому, що для приготування рідких страв в більшості випадків використовуються овочі та вода. Овочі насичують нас клітковиною, яка сприятливо впливає на мікрофлору кишечника і виводить з організму продукти відходів (при цьому пам’ятайте, що в свіжих овочах клітковини більше, ніж в термічно оброблених). А вода служить таким собі стимулятором для активного проходження їжі шлунково-кишковим трактом і покращує засвоєння вітамінів і мінералів, які містяться в овочах. Виходячи з цього, суп цілком можна замінити добовою нормою овочів в якості доповнення до гарніру, і протягом дня вживати достатню кількість води.

При цьому не можна заперечувати, що рідкі страви стимулюють травлення і готують організм до вживання більш важкої їжі: м’ясо, риба, крупи.

МІФ: бульйон – це корисно

ПРАВДА: більшість супів готується на м’ясному бульйоні, часто жирному, що шкідливо для організму, і створює додаткове навантаження на процес травлення. В даному випадку користь овочів в супі сходить нанівець. Тому якщо ви все ж хочете приготувати рідке блюдо на бульйоні, вибирайте дієтичне м’ясо – курка, індичка, перепілка. Доведіть до кипіння два рази, змінивши воду, і тільки на третій раз ви отримаєте здоровий продукт, готовий до вживання.

Але пам’ятайте, що це стосується тільки бульйону, приготованому на м’ясі. Якщо ж мова йде про овочі, то при термообробці вітаміни і мінерали, що входять до їхнього складу, залишаються у воді. Якщо ви просто з’їдаєте відварені овочі й виливаєте воду – це те ж саме, що заварити чай, з’їсти пакетик і вилити сам напій. Вся користь – в рідині!

МІФ: крем-суп – це дієтична їжа

ПРАВДА: в ресторанах для приготування таких популярних позицій як крем-супи, використовують манну кашу, плавлений сир, картоплю, крохмаль і білу муку. Ці продукти не відносяться до корисних. Більш того, якщо ви дотримуєтеся дієти, в вашому організмі порушуються злагоджені процеси. Якщо ви дуже любите крем-супи, то краще готувати їх вдома з додаванням натурального йогурту.

При цьому пам’ятайте, що такі супи роблять раціон харчування більш насиченим. З ними наш організм отримує необхідну кількість корисних речовин, і ми можемо з легкістю контролювати почуття голоду. Тому якщо ви перебуваєте поза домівкою та голодні, то з’їсти перше можна. Тільки нехай це буде овочевий бульйон, а не грибний крем-суп.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також