Вживати хліб і не гладшати: як вибрати корисний хліб?

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Вживати хліб і не гладшати: як вибрати корисний хліб?

У статті ви дізнаєтеся, чому варто позбутися білого хліба у своєму раціоні і чому житній хліб кращий і корисніший.

З дитинства нас привчили – без хліба ситної їжі не буде. Хліб усьому голова. Складно навіть уявити батьківський стіл без хліба, центральної страви, без якої решта залишають почуття незавершеності. Дитина могла бути покарана за не належну повагу до хліба, а недоїдені шматки в жодному разі не можна було викидати.

Культ хліба у слов’янській сім’ї простежується крізь покоління. Романтика сіл пахне свіжою булкою й теплим молоком… Дуже красиво, але наскільки актуально?

Чим шкідливий білий хліб?

Вживати хліб і не гладшати: як вибрати корисний хліб?

На сьогодні в середньому людина вживає приблизно 3-4 шматки білого хліба на день, а хліб, у свою чергу, дуже багатий на енергію продукт. Щоб спалити кількість калорій, отриманих від одного шматка, потрібно піднятися на п’ятнадцятий поверх пішки або провести годину у спортзалі. Звичайно, це було відмінним джерелом енергії для людей, які працюють у полях багато годин, але в нинішніх реаліях основна частина професій передбачає сидячий спосіб життя, і надлишок вуглеводів може спровокувати ожиріння, проблеми з ШКТ і серцево-судинною системою.

Проте надлишок енергії – не головна небезпека білого хліба. Виявляється, навіть чистий цукор має менший рівень глікемічного індексу, ніж випічка з борошна вищих сортів. Глікемічний індекс – це умовний коефіцієнт, що показує, з якою швидкістю вуглеводи, що містяться в харчових продуктах, засвоюються організмом і підвищують рівень цукру в крові. У сучасних технологіях виробництва хліба використовуються так звані рафіновані вуглеводи, які провокують такий високий підйом, а потім не менш різкий спад інсуліну. Часта схильність вашого організму до такого стресу може загрожувати діабетичними станами.

Чому не можна вживати свіжого гарячого хліба?

Вживати хліб і не гладшати: як вибрати корисний хліб?

Попри чудовий аромат свіжоспеченого хліба, дієтологи рекомендують утриматися від такої спокуси. Річ у тім, що такий хліб продовжує бродити в нашому шлунку, виділяючи вуглекислий газ і спирт, що у свою чергу провокує здуття живота.

Який хліб корисніший?

Вживати хліб і не гладшати: як вибрати корисний хліб?

Не треба поспішати повністю виключати хліб із свого раціону. Мікробіологиня Оксана Вольська пояснила, що, на відміну від білого хліба, зробленого з борошна найвищих сортів із найменшою кількістю клітковини та вітамінів, чорний хліб має багато переваг. Борошно для його виготовлення вибирається житнє. Воно перетравлюється набагато довше білого завдяки переважанню в ньому клітковини, відповідно, й індекс насичення житнього борошна значно вищий, ніж у білого. А молочнокислі бактерії, які використовують у виробництві житнього хліба замість дріжджів, знижують кількість вуглеводів і глікемічний індекс продукту.

Корисні види борошна та їх позитивний вплив на організм

Вживати хліб і не гладшати: як вибрати корисний хліб?

Виходячи з думок величезної кількості дієтологів і мікробіологів, найкращим вибором серед борошна стане цілозернове борошно грубого помелу. Воно може бути і пшеничне, і житнє. На жаль, в очищеному білому та рисовому борошні практично немає жодних корисних мікроелементів. Якщо ви хочете спекти корисний хліб з такого борошна, просто розбавте його висівками.

Багато дієтологів наголошують саме на високій концентрації клітковини у складі цілозернового хліба. Сама собою клітковина не перетравлюється нашими травними ферментами, але переробляється корисною мікрофлорою кишківника. Таким чином, вона стимулює роботу травного тракту в цілому, допомагає всмоктуванню їжі та забезпечує тривале насичення організму. На відміну від рафінованих вуглеводів у складі білого хліба, житній наповнений складними вуглеводами, що не провокують різких стрибків інсуліну. Ще одним плюсом житнього хліба є багатство на вітаміни, такі як В1, В2, кальцій, залізо, натрій і фосфор.

Чи можна вживати цілозерновий хліб на дієті?

Вживати хліб і не гладшати: як вибрати корисний хліб?

Хліб із цілозернового борошна відрізняється відносно низькою калорійністю – приблизно 160 Ккал на 100 грамів продукту. Так що людина, яка дотримується дієти, може спокійно вжити 30-40 грамів такого продукту. Важливо враховувати, що у складі не має бути цукру, шкідливих харчових добавок. Хліб із додаванням різного насіння та сухофруктів значно відрізнятиметься калорійністю.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також