Як доглядати за бородою і вусами: правила й лайфхаки

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

Як доглядати за бородою і вусами: правила й лайфхаки

Борода і вуса завжди були ідеальним доповненням до чоловічого стилю. Але як зробити так, аби вони завжди мали ідеальний вигляд? Усі тонкощі дізналась редакція Beauty HUB.

Відростити бороду та вуса — одна справа. Будь-який хлопець (ну, принаймні більшість) може це зробити. Але для того, щоб «зачіска» на обличчі мала здоровий, охайний вигляд та по-справжньому прикрашала джентльмена, їй необхідно надати послідовний і належний догляд.

Дотримуйтесь цих порад щодо догляду за бородою, й у вас буде здорова та красива борода на все життя (або як би довго ви не вирішили її зберегти).

Очищення

Як доглядати за бородою і вусами: правила й лайфхаки

Між волосинками дуже часто застрягають залишки їжі та відмерлі клітини шкіри, а це може спричиняти свербіж і, звичайно, погіршує зовнішній вигляд бороди.

«Миття та кондиціювання — найважливіші кроки в догляді за бородою», — пояснює американський барбер МакМехен. «Це стосується не тільки волосинок, але і шкіри під ними», — продовжує він.

Промивайте бороду мінімум 3–4 рази на тиждень. Це можна робити за допомогою спеціалізованого мийного засобу для бороди, але ідеально підійде також звичайний шампунь, наприклад, від лупи, що містить саліцилову кислоту. Після миття важливо опрацьовувати бороду кондиціонером. Так ви забезпечите волосинкам чистоту та м’якість.

Правильна корекція

Як доглядати за бородою і вусами: правила й лайфхаки

Корекція бороди і вусів необхідна кожні декілька днів. Як і у випадку зі стрижкою голови, це важливо для того, аби волосини лягали «на своє місце» й обличчя мало охайний вигляд.

Для корекції бороди можна використовувати машинку для гоління, а для того, аби зробити правильну форму й поголити зони, де ви не плануєте відрощувати бороду,— тример. Аби позбутися волосинок, які вибилися з загального ряду, можна використовувати ножиці.

Розчісування

Як доглядати за бородою і вусами: правила й лайфхаки

Розчісування — ще один важливий етап у догляді за бородою. Цей процес допомагає розв’язати одразу декілька проблем. По-перше, гребінець розподіляє шкірне сало по всій довжині бороди й розв’язує проблему жирних коренів та сухих кінців, які стирчать у різні боки. По-друге, він надає бороді й вусам охайнішого вигляду.

Експерти стверджують, що щоденне розчісування волосинок «вчить» їх лягати за лінією росту волосся й  у перспективі робить бороду більш охайною на вигляд. Для цього можна використовувати щіточку зі щетини кабана.

Зволоження

Як доглядати за бородою і вусами: правила й лайфхаки

Спеціальні олійки для бороди та вусів роблять волосинки м’якими, приємними на дотик та красивими на вигляд. Вони також зволожують шкіру під бородою, щоб запобігти свербежу та зберегти здоров’я фолікулів. Пам’ятайте, що ваша борода буде такою ж здоровою, як і шкіра під нею.

Ніколи раніше не використовували олію для бороди? Не хвилюйтесь — це легко:

 • налийте кілька крапель у долоню й рівномірно розподіліть її між обома руками;
 • легко увітріть олію в основу бороди (вона може бути сухою або вологою на цьому етапі, але не має бути мокрою);
 • проведіть руками по бороді, від основи до кінчиків волосся.

Як часто потрібно наносити олію для бороди?

 • Якщо у вас суха шкіра обличчя та волосся, наносьте її щодня або через день.
 • Якщо ваша шкіра на обличчі схильна до жирності та висипань, застосовуйте олійку 2–3 рази на тиждень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також