Як не спитися під час карантину в Україні: поради експертів

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Здоров’я – у воді, істина – у вині, як то кажуть. Експерти діляться особистим досвідом і рекомендаціями, як вижити в умовах самоізоляції і не спитися від депресії і самітництва. Давайте дізнаймося, як вибудувати відносини з алкоголем правильно.

Пандемія коронавірусу COVID-19, якій ми присвятили великий спецпроєкт, стала для всіх нас великим ударом. Світ тимчасово став на паузу, а ми зіткнулися зі страхами і раніше невідомими переживаннями. Як далі проявлятиме себе вірус нового типу? Яка швидкість його загибелі під час спеки? Чи буде він мутувати у більш агресивну форму? Як скоро у нас будуть контрзаходи на кшталт вакцин або ліків? І, чорт забирай, як від усього цього не збожеволіти? Ох, тільки від цього списку питань хочеться відкрити пляшку мерло.

Как не спиться на карантине

Та й кількість нових жартів і мемів в Мережі про те, що у нас тепер дві проблеми – як не погладшати і не спитися ─ зростає з кожним днем самоізоляції. Тому, якщо ви хочете розслабитися келихом-другим вина вечорами – це нормально (і навіть корисно, про що ми розповіли тут). У всіх свої інструменти для зняття стресу і методи для збереження спокою. Головне пам’ятати, що все добре в міру, і не забувати, що у вживанні алкоголю є набагато менш приємні сторони і наслідки.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Луладжа Олеговна (@lulagoroskop)

Щоб хоч трохи розрядити обстановку, редакція Beauty HUB вирішила запитати у фахівців, як пережити цей непростий період і не «топити» стрес і нудьгу в алкоголі. Або «топити», але з розумом. Ми зв’язалися з експертами й інфлюенсерами з різних областей і поставили  їм одне просте запитання: «Як не спитися на карантині?». І ось, що вони нам розповіли.

Роман Рема – шеф-сомельє винного магазину GoodWine

Роман Рема – шеф-сомельє винного магазину GoodWine

«Мені здається, це дуже-дуже серйозна тема, тому що навіть моя винна полиця трохи схудла за цей час. І вже на своєму гіркому досвіді можу поділитися декількома правилами щодо взаємодії з алкоголем на карантині. Перше ─ одна пляшка на вечерю. Цього достатньо на двох осіб. У мене вдома п’ємо я і дружина, тому одна пляшка на вечерю і жодних «але» після. Жодних коктейлів зверху й іншого. Допили пляшку, і якщо нам хочеться ще, ми заварюємо чай. Тому що якщо я тягнуся за джином і тоніком або за біттерами і різними настоянками, то все завжди закінчується однаково. Однаково погано.

Друге важливе правило – не купувати дуже дешеве вино. Коли ви берете максимально бюджетні вина, вони служать виключно джерелом розслаблення. А якщо шукати ті напої, від яких ти отримуєш щире задоволення в процесі – це набагато правильніше і приємніше. Тому я намагаюся купувати собі вино, від якого відчуваю насолоду, й алкогольне сп’яніння тут просто негативний побічний ефект. Тим більше відкривати дороге вино буде щонайменше шкода. Коли воно коштує 200 гривень і 400 гривень, то це дві відчутні різниці. Якщо ти купуєш додому, наприклад, відразу шість пляшок, то заощадження очевидне, але при цьому тобі буде набагато легше відкрити ту саму другу пляшку, тому що вона ніби як коштує дрібниці. Ось дві моїх основні поради, яких я дотримуюся, щоб залишитися в живих».

Ольга Панчук – практична психологиня, арт-терапевчиня

Ольга Панчук – практична психологиня, арт-терапевчиня

«По-перше, важливо знати, що алкоголь вимиває з організму вітамін С, який як ніколи нам потрібен, аби вижити. По-друге, алкоголь належить до депресантів. Під час вживання алкоголю штучно піднімається гормон дофамін – так званий гормон радості. Поки людина вживає алкоголь, доти цей гормон виробляється і ви відчуваєте радість, ейфорію, задоволення і щастя. Проблеми і стрес ніби кудись діваються. Наступного дня відбувається розпад дофаміну, і радість кудись випаровується. Людина почувається пригніченою й апатичною. А проблеми і стрес залишаються невирішеними. І з кожним разом, під час вживання алкоголю, щоб досягти піку вироблення гормону дофаміну, може вимагатися велика доза стимулятора у вигляді алкогольного напою, що може призвести до залежності, яка по факту не лікується. Тому алкоголь мало того, що нічого не вирішує, але ще й посилює, привносить нові проблеми і витрати в життя людини».

Марина Левицька – фотограф, блогерка, мама трьох дітей

Марина Левицька – фотограф, блогерка, мама трьох дітей

«Як не спитися на карантині батькам, які віч-на-віч з дітьми 24/7? Ну, ми трималися. Чесно. Рівно тиждень. Потім в ранок суботи чоловік прокинувся, приготував сніданок, дістав наші весільні келихи і сказав, що час настав. Пляшка просекко пішла, ніби її й не було, під тріснуту сардельку, омлет, шматочок підсмаженого хліба і гучні обговорення відеоприколів у сімейному чаті.

Старша дочка подивилася на нас, як на трохи хворих, але вирішила залишити свою думку при собі, чітко розуміючи, що, напевно, і сама б так зробила, якби в неї було стільки дітей, триразове приготування і тиждень шкільної домашки.

В цілому, у нас вдома є винний шафа, точніше дві. В одній ми тримаємо вино і дорогий алкоголь на випадок, якщо прийдуть друзі, а друга – порожня, на випадок, якщо ці ж друзі принесуть алкоголь з собою. Пити все це нам особливо нема коли. Вранці не вип’єш, тому що є багато справ і роботи, а ввечері настільки втомлюєшся, що засинаєш разом дітьми, навіть забувши, що планував романтичний вечір з пляшкою червоного.

І навіть якщо стався парад планет і рандеву відбулося, вранці прокидаєшся без сил, не 18 же. А три здорові організми скачуть по тобі, і їм все одно, що у тебе вчора був relax do not do it, і в школу нікому не потрібно. Всі встають рівно о сьомій і вимагають їжі, як пташенята в гнізді дрозда. Голосно і о-о-дуже нав’язливо.

Тому незалежно від того, які у вас відносини з алкоголем, спустошувати свою винну шафу навіть в умовах ситуації, що склалася, я вам не раджу. По-перше, холодильник і так у всіх набитий на місяць вперед і місця для винця там немає, а пити його приємніше холодним. А по-друге, набагато приємніше, коли розумієш, що пляшка вина – це не привід розслабитися і зняти стрес, а просто смачний напій. Для всього іншого є корвалол і настоянка пустирника, вона на спирту, між іншим, якщо ви не знали».

Олена Піддубна – нутриціологиня, засновниця онлайн-школи здорового тіла AVQ

Олена Піддубна – нутриціологиня, засновниця онлайн-школи здорового тіла AVQ

«Як зберегти режим здорового способу життя в чотирьох стінах? Давайте чесно. Здається, що це складно. Рука постійно тягнеться до передобіду, а ввечері спрацьовує настрій на келих винця. Зараз дуже важливо зрозуміти, що ми не перебуваємо в режимі свят і вихідних. І налаштувати свій день вдома на максимально схожий з тим, що було до цього. Наприклад, зробити таке.

Виділити точний час для тренувань. І виконувати їх за графіком.

  1. Тримати свій режим харчування. Якщо до карантину у вас було три прийоми їжі, важливо зберегти це правило залізним. Емоційний голод і бажання постійно перекушувати можна обдурити чаєм і відволіканням уваги на роботу, домашні справи, книгу.
  2. Дотримуватися водного балансу. Зараз як ніколи зручно пити стільки води, скільки потрібно (розрахувати просто – 30 мл на 1 кг вашої маси тіла).
  3. Вино – окрема категорія. Один-два рази на тиждень – клас. Але не частіше. Якщо складно ввечері перемкнути увагу, знайдіть онлайн-курси або добірку найцікавіших фільмів. Це все можна робити без келиха червоного в руці. Інакше непомітно ця звичка стане щоденною.
  4. Приділіть увагу готуванні здорових страв. Займіться різноманітністю печених овочів, спецій, легких салатів. Набийте руку на ЗСЖ-готуванні. Ця навичка залишиться з вами після карантину та допоможе тримати імунітет на високому рівні.

Найголовніше зараз – перемикатися. Від поганого до хорошого. Відвертати себе від думок і поганих звичок. Спілкування з близькими, домашній спорт, настільні ігри, фільми, які давно відкладали на потім, книги, самоосвіта – все це дасть вам досвід і знання, які залишаться надовго. І допоможуть впоратися з поточною ситуацією».

Лєра Корж – фітнес-тренерка, авторка програм тренувань AVQ Fitness

Лєра Корж – фітнес-тренерка, авторка програм тренувань AVQ Fitness

«Кращий спосіб протистояти шкідливим звичкам (в тому числі алкоголю і переїданню на карантині) – займатися спортом. Ось, наприклад, п’ять вправ, які з легкістю можна виконувати вдома і тримати себе в формі, поки зали закриті, а пробіжки на вулиці – недозволена розкіш. Повірте, якщо ви будете виконувати цей комплекс щодня, то навряд чи захочете зайвий раз порушити свій здоровий режим.

  • Присід і відведення ноги назад

Техніка: коли сідаємо, коліна не мають виходити за носки, основна вага тіла на п’ятах, під час присіду сідниці паралельно підлозі. Коли встаємо, відводимо ногу назад і напружуємо сідницю і на пару секунд фіксуємо ногу у верхній точці. Ця вправа залучає малий і великий сідничний м’язи. Виконувати по 20 разів на три підходи.

  • Випади  назад

Техніка: по черзі кожною ногою робимо крок назад і сідаємо вниз. Коліно ноги, яка попереду, не має виходити за носок. Вагу тіла тримаємо чітко посередині. Залучається сідничний м’яз і біцепс стегна. Виконувати по 30 разів на три підходи.

  • Підйоми для красивих литок

Техніка: піднімаємося на високі подушечки і опускаємося вниз, але не ставимо п’яти на підлогу. У цій вправі добре опрацьовуються ікри, а також зміцнюється ахілл. Виконуємо по 30 разів три підходи.

  • Підйоми в сідничному містку

Техніка: піднімаємо сідниці та в максимально високій точці фіксуємо, потім опускаємо вниз сідниці, але не кладемо на підлогу. Тут залучаються сідничний м’яз і біцепс стегна. Виконувати по 40 підйомів і потім 30 рахунків статика. Так три підходи.

  • Човник

Техніка: лягаємо на живіт, руки зігнуті в ліктях біля голови, ноги рівні, носочки натягнуті, одночасно піднімаємо ноги і руки вгору. Тут добре зміцнюється поперек, а також працює великий сідничний м’яз. Виконувати 30 підйомів у три підходи.

Бажаю вам хороших домашніх тренувань. І пам’ятайте: карантин мине, а ваше красиве тіло залишиться!»

Від редакції

Не забувайте, що від наших думок і настрою залежить дуже багато чого. В тому числі й наше здоров’я. Тому намагаємося не сумувати, проводити час вдома з максимальною користю і ловити позитивні вібрації навіть від прогулянки на власному балконі. Світ не завалиться, а ми з вами обов’язково з усім впораємося. З вином або без.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також