Як підтримати чоловіка в депресії або якщо він просто втомився

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Як підтримати чоловіка в депресії або якщо він просто втомився

Труднощі чоловіки переживають набагато гірше за жінок. Навіть найбільш цілеспрямовані й успішні чоловіки не завжди вміють відпочивати і потребують підтримки коханої жінки. Завдання останньої знайти правильні фрази, які допоможуть впоратися з проблемами, як то кажуть, і в горі, і в радості.

Чоловіки емоційно скупі та не вміють висловлювати своє занепокоєння. Це закладено генетично, адже в чоловічому організмі виробляється менше окситоцину і кортизолу – гормонів прихильності і тривожності відповідно. У той час як тестостерону й адреналіну більше, що провокує чоловіків проявляти агресію. Також варто врахувати, що хлопчикам з дитинства говорять, що чоловік має бути сильним і не плакати, а отже, придушувати емоції в собі.

Насправді навіть найбільш сильний і впевнений у собі чоловік може впасти в депресію або стати жертвою власних емоцій. На думку психологів, після підліткового періоду чоловік стикається з кризами кожен десяток років. У 20-30 років – з кризою вибору, в 30-40 – з розчаруванням від розбіжності очікувань і результату, в 50-60 – з невизнанням, в 70 – з підбиттям підсумків та передачею досвіду, в 80 – з потребою в увазі.

Розповімо, як підтримати чоловіка, які слова йому допоможуть в скрутну хвилину і яких помилок варто уникати, проявляючи підтримку чоловікові, у якого проблеми.

Як підтримувати чоловіка: найефективніші способи

Як підтримати чоловіка в депресії або якщо він просто втомився

Підтримувати свого чоловіка може тільки впевнена в собі і своїх почуттях жінка, спокійна, що перебуває в гармонії сама з собою. Адже жодні слова і дії не спрацюють, якщо чоловік не відчує і не повірить у їх щирість.

Що треба зробити в першу чергу, щоб підтримати чоловіка, якщо він втомився, перебуває в депресії або потрапив у складну ситуацію? Важливо не погіршити становище і не перетворити паніку на затяжну економічну кризу.

  • Поцікавтеся заздалегідь у чоловіка, з яким ви перебуваєте у стосунках, яку реакцію він хотів би у вас бачити в разі появи складнощів. Так ви будете знати, що партнеру потрібно: щоб ви дали йому спокій або проявили якусь участь. Універсальний спосіб зняття стресу: прогулянка, смачна вечеря, розслаблювальний масаж, тепла ванна, перегляд улюбленого кінофільму.
  • Створіть навколо чоловіки відповідну атмосферу, щоб він відчув увагу до своєї персони. При цьому не варто ні про що розпитувати. Відчувши комфорт, він сам розповість про те, що його гризе.
  • Слухайте партнера не перебиваючи і не торкаючись до нього, адже він може порахувати обійми жалістю і відчує приниження. Якщо ви зможете спокійно вислухати його в режимі активного і уважного слухача, чоловік вже як мінімум змінить своє ставлення до труднощів.

Як підтримати чоловіка в депресії або якщо він просто втомився

  • Ви можете відповісти, але уникайте довгих і завуальованих фраз, жалісливих слів. Відповідь має бути чіткою і лаконічною, а головне – мотивованою. Можна нагадати, що на подібні труднощі він уже натрапляв й успішно їх долав, або він не перша людина, у якої аналогічні неприємності. Такі слова допоможуть чоловікові повернути віру у власні сили.
  • Коли ви вже знаєте суть проблеми, запитаєте чоловіка про плани. Що він збирається робити далі? Як краще вчинити в цій ситуації? Яких результатів хоче домогтися?
  • Не вступайте в полеміку з чоловіком, що перебуває в емоційній прірви або з перепадами настрою. Не варто намагатися доводити, що він не правий, а на скарги і закиди реагуйте нейтрально. Можливо, випустивши пар, вже завтра чоловікові буде соромно за свою поведінку.

Як правильно підтримувати чоловіка в складній ситуації: жіночі помилки

Психологи виділяють 6 типів неправильної поведінки жінок, чиї чоловіки натрапили на труднощі. Що ж не працює в спілкуванні з чоловіками?

Як підтримати чоловіка в депресії або якщо він просто втомився

  1. Страдницький вираз обличчя. Деякі жінки думають, що, роблячи сумне обличчя, співчувають своєму партнерові. Не варто посилювати ситуацію, навпаки – необхідно дати чоловікові ресурс для боротьби з проблемами.
  2. Розпитування. Жінка, яка намагається з’ясувати, в чому проблема, помиляється, адже чоловікові зовсім не важливо, чому так вийшло, він зосереджений на своєму негативі. Не можна притискати чоловіка до емоційної стінки, такі дії провокують виключно агресію.
  3. Повчання. Дізнавшись причину поганого настрою чоловіка, буває, жінки починають розповідати, як треба було вчинити або що робити потім. При цьому у жінки немає належних знань, вона просто «читала в книзі, в Інстаграмі, чула по телевізору або від подруг» тощо. Повчання дратують чоловіків, вони зачіпають їх еґо. Радьте тільки тоді, коли вас про це попросили.
  4. Ефект рятівниці. Жінка, яка будь-що-будь на шкоду собі і своїм інтересам витягує чоловіка з боргової ями, безробіття та інших проблемних ситуацій перетворюється на матір трирічки. Ваш партнер має сам знайти вихід зі складної ситуації, виконуйте роль тихого спостерігача. Якщо всі проблеми ви візьмете на себе, то у чоловіків навіть не залишиться шансу проявити свої лідерські якості.
  5. Байдужість. Холодність може виявлятися не тільки словами «моя хата з краю», але і критикою на адресу партнера, наприклад, «слабак, не в змозі сам розв’язати свої проблеми».
  6. Зловтіха. Фраза, яку часто говорять жінки, здатна призвести до сварки: «Я ж казала». Вона ніколи не буде сприяти зміцненню стосунків. Переборіть у собі бажання вказати на помилки, і ви побачите, наскільки партнер буде вам вдячний.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також