Як пити соду, чим вона корисна, шкода гідрокарбонату натрію

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Як пити соду, чим вона корисна

Вживання харчової соди – відомий метод відновлення кислотно-лужного балансу організму. Ще наші бабусі пили ложку соди від печії. Згодом цей метод зниження кислотності у шлунку стали вважати дідівським, і сьогодні люди більше довіряють аптечним засобам. Віднедавна про соду як про засіб для організму заговорили знову і навіть розробили алкалінову дієту.

Харчова сода здатна відновити рН-баланс організму. В інтернеті можна знайти інформацію про те, як сода сприяє виведенню токсинів і перешкоджає їх затримці в печінці й нирках, очищає судини, кров і лімфу. Є відомості також про антисептичні властивості натрію хлориду, їм полощуть горло, щоб зменшити болючі відчуття. Багато хто вважає, що сода сприяє зміцненню імунітету та позитивно впливає на нервову систему в разі регулярного вживання.

Проте медики радять вживати соду з обережністю, дотримуючись правил. Розкажемо детальніше, як правильно пити соду, навіщо її пити вранці та що таке алкалінова дієта. Дізнайтеся, кому не можна пити соду і як її вживати за методикою професора Неумивакіна.

Як пити соду, чим вона корисна

Як сода діє на організм, чим загрожує зловживання продуктом

На обмінні процеси в організмі впливає кислотно-лужний баланс. Нормальним вважається рівень pH у межах 7,4. Його коливання у той чи інший бік відбувається з низки причин. Наприклад, суттєво впливають стрес, неправильне харчування, захворювання (цукровий діабет, лихоманка, захворювання ШКТ і сечостатевої системи, ендокринні порушення) і великі фізичні навантаження.

Чим же загрожує коливання кислотно-лужного балансу в організмі? Так, підвищення у бік кислотного середовища відгукнеться зниженням імунітету, доступ кисню й поживних речовин до клітин утруднений, метаболізм припиняється. А от якщо в організмі превалює лужне середовище, високий ризик розвитку алкалозу, за якого фіксують зниження артеріального тиску, виникнення м’язового гіпертонусу, пригнічення моторики кишківника, можливе запаморочення і навіть непритомність.

Харчова сода в розумних дозах і при контролі тривалості прийому допоможе відновити кислотно-лужний баланс. Перед вживанням соди з лікувальною метою слід проконсультуватися з сімейним лікарем, щоб уникнути можливих ризиків для здоров’я. Так, з обережністю вживати соду необхідно тим, хто страждає на захворювання нирок і кишківника, виразкою дванадцятипалої кишки й іншими захворюваннями ШКТ, цукровим діабетом, онкологічними захворюваннями, гіпертонією, а також вагітним і жінкам, які годують.

Якщо ваш лікар дозволив чищення організму содою, варто придбати в аптеці лакмусові папірці. З їх допомогою визначається рівень pH за слиною або сечею, відповідно, зможете якісно контролювати процес олужнення.

Як пити соду, чим вона корисна

Як правильно пити соду, користь соди натщесерце

Правила прийому соди:

  • Не можна вживати соду в сухому вигляді, а потім запивати її водою. Спочатку гідрокарбонат натрію гасять невеликою кількістю окропу.
  • Концентрація соди не має перевищувати ½ ч.л. на склянку води. Починати краще взагалі із четвертої частини чайної ложки, поступово збільшуючи дозування.
  • Содовий розчин приймають або натщесерце, за пів години до їжі або через 60-90 хвилин після вживання їжі.
  • Більше ніж три рази на день содовий розчин не можна пити.
  • Для профілактики теплий содовий розчин п’ють 1-2 тижні натщесерце, потім протягом 1-2 тижнів теплий содовий розчин, поступово збільшуючи дозування (не більше ніж ½ ч.л).

Під час профілактики содою уважно спостерігають за самопочуттям, у разі виникнення дискомфорту, краще прийом припинити та проконсультуватися з лікарем.

Як пити соду, чим вона корисна

Як приймати соду за методиками Неумивакіна й Огулова

Професор Іван Неумивакін відомий як прихильник народних методів лікування. Він вважав, що фармацевтичному бізнесу не вигідні прості недорогі ліки, які за своєю функціональністю не поступаються дорогим. В основу багатьох досліджень Неумивакіна лягли властивості соди: професор був упевнений, що гідрокарбонат натрію здатний вилікувати і нежить, і навіть онкологічне захворювання.

Згідно з методикою Неумивакіна, чищення організму содою має бути 6-денним. Так, у перший день профілактики необхідно пити содовий розчин тричі на день у пропорції ¼  ч.л. на 200 мл окропу. На другий і третій день дозування збільшується до ½ ч.л., а на четвертий-шостий день розводять по 1 ст.л. харчової соди в 1,5 л окропу. Такий об’єм потрібно випити протягом усього дня. Прийом соди чергують із овочевими відварами, яблучним соком. У другій половині останнього дня Неумивакін радить зробити «коктейль» із лимонного соку й оливкової олії у пропорції 50/50 (по 200 мл). Напій необхідно пити маленькими ковтками протягом 15 хвилин, а на ніч зробити очищувальну клізму. Під час очищення содою необхідно дотримуватися правильного харчування, уникати вживання жирної їжі, копченостей і солінь.

Професор народної медицини Олександр Огулов все життя займається вісцеральними практиками і вважає ефективним очищення організму гідрокарбонатом натрію. Огулов розробив свою методику відновлення pH організму содою. Так, він рекомендує 20-денну програму, згідно з якою содовий розчин приймають за схемою 10 процедур через день. Спершу необхідно прийняти содовий розчин (⅕-½ ч.л. на склянку окропу), а потім зробити очисну сольову клізму (30 г на 2 л води). Потім знову п’ють содовий розчин (1 ст.л на 800 мл окропу) і роблять клізму (2 ст.л. солі, 5 мл лимонного соку на 2 л води).

Як пити соду, чим вона корисна

Алкалінова дієта: що це таке, принципи харчування

Алкалінова дієта – це лужне харчування, методика не використовується для схуднення, точніше, зниження маси тіла не є самоціллю. Алкалінова дієта – вживання продуктів з лужною pH і виключення їжі, що дає як побічний продукт кислоту. У лужної дієти багато прихильників і критиків. Останні, наприклад, вважають, що в шлунку дуже кисле середовище, тому будь-яка їжа, що потрапляє в шлунок, на виході з нього д кишківника матиме кислий pH. Дієта виключає безліч продуктів, у результаті організм страждає від нестачі вітамінів і поживних речовин. Такого способу харчування не можна дотримуватися без консультації з лікарем.

Алкалінова дієта нагадує вегетаріанство, оскільки дозволені здебільшого овочі та фрукти і практично виключається м’ясо. Також можна вживати козячий сир, тофу, деякі види риби (камбала, судак), дикий коричневий рис, перловку, пророщені злаки, сою, насіння соняшника й гарбуза, горіхи (крім арахісу та волоських горіхів), рослинні олії.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші відео-матеріали від Beauty HUB!

читайте також