Як позбутися нежитю: 5 дієвих способів

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Нежить − це запалення слизової оболонки носа, що супроводжується її набряком і відділенням слизу. Найчастіше нежить виникає при застудних захворюваннях, після переохолодження або алергії. Сьогодні редакція Beauty HUB ділиться порадами, як швидко і правильно позбутися нежитю.

Отже, виникнення риніту − це наслідок застуди, переохолодження або алергічної реакції. І лікування у них, відповідно, має бути різним. Якщо говорити про нежить, що виникає на тлі алергії, то найчастіше досить усього лише прибрати алерген, і нежить сам пройде. У разі застуди, потрібно, безумовно, лікування. Редакція Beauty HUB вибрала п’ять найефективніших способів лікування нежитю, які підходять як дорослим, так і дітям.

1. Аптечні краплі або спреї

Першим найшвидшим і дієвим способом позбавлення від нежитю є використання лікарських препаратів, таких як краплі або спреї. Як правило, такі засоби можна придбати в будь-якій аптеці без рецепта лікаря. Головною відмінністю таких препаратів є їх діюча речовина, тому при виборі того чи іншого засобу, зверніть увагу на його склад, щоб уникнути алергічної реакції організму. Перевага крапель або спреїв полягає в тому, що вони швидко знімають набряк, полегшуючи дихання до 6 годин.

2. Парові інгаляції

Якщо крім закладеного носа додався ще й кашель, ефективним помічником у боротьбі з ними стануть парові інгаляції. Варто заварити різні трави і залити їх окропом. Далі сядьте над парою, накрийте голову рушником і починайте дихати. За допомогою парових інгаляцій ви полегшите відхід слизу, виведете алергени, пом’якшите стінки горла і зміцните імунну систему. При нежиті ефективними травами є хвоя та ромашка. Можна у відвар додати кілька крапель ефірної олії евкаліпта або сосни.

3. Дихати цибулею або часником

Не дарма бабусі з дитинства називали часник і цибулю цілителями простудних захворювань. Безумовно, їсти цибулю або часник не кожному під силу, та й від запаху потім довго не позбудешся. Тому вчені знайшли інший спосіб, який не менш ефективний. Розітріть цибулину або часник у кашу та вдихайте його запах. Безумовно, користуючись тільки таким методом лікування нежитю, ви навряд чи його переможете, але розрідити слиз і знищити всі мікроби ви точно зможете.

насморк

4. Промивання носа солоною водою

Промивання носа солоною водою вважається одним із найбільш дієвих способів лікування нежитю. Сіль здатна витягнути вологу, тим самим позбавляючи людину від набряку слизової. Крім того, сіль вбиває всі патогенні мікроорганізми. Регулярно промиваючи ніс сольовим розчином, ви вимиєте слиз, вб’єте мікроби, очистите ніс від пилу й бруду, а також знімете запалення.

5. Сік алое

Алое − джерело корисних речовин. Сік алое часто використовують при лікуванні акне, кон’юнктивіту, порушеннях шлунково-кишкового тракту, а також при лікуванні нежитю. З огляду на те, що сік має бактерицидні властивості, він здатний зменшити набряк, а також поліпшити стан слизової носа. У домашніх умовах можна приготувати засіб із алое, яке допоможе позбутися нежитю. Для початку візьміть листок алое, промийте його, загорніть у папір і приберіть у холодильник на 12 годин. Після закінчення часу дістаньте лист із холодильника та видавіть з нього сік. Отриманим соком крапайте ніс по 5 крапель 2 − 3 рази на день. Для лікування гаймориту сік алое можна розводити в співвідношенні 1: 1 із морквяним соком, а також влаштовувати з ним інгаляції.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також