Як позбутися целюліту: поради нутриціолога та косметолога

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Часу на підготовку тіла до сезону купальників ще багато... Читайте поради нутриціолога та косметолога про те, як позбутися целюліту.

Медіа та соцмережі диктують сучасній дівчині свої правила. Зараз краса – це не те, що було дано нам від народження, а наполеглива щоденна праця над собою. Одним із найбільш поширених пошукових запитів у Google сучасної дівчини (82 бали зі 100 в трендах Google) є слово «целюліт» або, як ще кажуть, «апельсинова кірка».

За порадами про те, як дівчатам швидко привести своє тіло в порядок, змінивши спосіб життя та своє ставлення до їжі, редакція Beauty HUB звернулася до дипломованої нутриціологині ірландського Institute of Health Sciences, засновниці школи правильного харчування theBODY school Софії Рожко.

Софии Рожко

«Целюліт – це запальне захворювання підшкірно-жирової клітковини, набряк жирових тканин і збільшення їх у обсязі. Це стан складний у своєму баченні, бо дуже багато факторів впливає на його утворення та прояв. Адже тут не може бути одного методу корекції. Не можна одним чарівним кремом позбутися його. Потрібно міняти підхід до способу життя, до своєї фізичної активності, харчування, й додавати методи корекції – від ін’єкційної терапії до масажних технік і нанесення зовнішніх засобів», – стверджує Софія.

Виділяють чотири стадії целюліту.

1 стадія. Набряк шкіри

Характеризується саме набряком. Ми помічаємо на собі набряклість тканини: набряклі стегна, мінімально помітні зміни.

Як лікувати: міняти спосіб життя, більше фізичної активності – той самий лімфодренаж. Часті масажі й нанесення зовнішніх засобів, що покращують циркуляцію.

2 стадія. Перші дрібні зморшки целюліту

Найпоширеніша. Беремо шкіру в складку й бачимо чітке контурування жирової тканини. Бачимо бугорки при складанні шкіри в складку.

Як лікувати: корекція стилю й способу життя, правильне харчування. Курси масажу на другій стадії більш тривалі. Тут можна підключити вакуумно-роликові масажі, ін’єкційна терапія: ін’єкції озону. Також можна додати обгортання водоростями.

«Ін’єкція озону – досить болюча, хоча у всіх свій поріг чутливості. Багато хто взагалі не помічає. Але є пацієнти з психосоматичними особливостями. Це чутлива процедура за рахунок розпирання в тканинах. Адже це газ, який вводять глибоко під шкіру».

3 стадія. Дольчата

У цій стадії целюліт розрізнити вже легше. Коли ми беремо складку, там вже чітко видно горби. На дотик ця зона стає більш щільною. Цей целюліт помітний вже в спокої. Застій мікроциркуляції, лімфодренаж і кровопостачання погіршується.

Як лікувати: обов’язково робити вакуумно-роликовий масаж, ін’єкційну терапію, обгортання водоростями, масаж вдома з використанням засобів для поліпшення мікроциркуляції. Тонку шкіру потрібно ущільнювати, використовуючи засоби з наявністю ретинолу. На цій стадії вже утворюється фіброз, тому можна робити вже лазерний ліполіз.

«Часто стикалася з ситуацією, коли у дівчини третя стадія й вона йде на масаж, а масажист дуже інтенсивно робить терапію, після якої з’являється набряк, синці, хворобливі відчуття. Досить часто пацієнтки думають, що процедура була зроблена неправильно, й пред’являють претензії фахівцеві. Насправді, процедура була зроблена, швидше за все, правильно, але за умови, що вона була друга, третя. Перша процедура не може бути такої інтенсивною, тому що у вас набряк тканин. Я рекомендую м’який ручний масаж або обгортання водоростями», – ділиться з нами Софія.

стадии целлюлита

4 стадія. Вузли видно на шкірі навіть в стадії спокою

Без м’язової напруги, в стадії спокою видно вузли. На дотик це вузлуваті утворення. Ви їх відчуєте під пальцями. Видно венозну сітку в цій зоні. Шкіра дуже болюча на дотик в цій зоні.

Як лікувати: крім модифікації способу життя, потрібно здійснювати лазерне лікування целюліту. Також розбиваємо вузлуваті утворення, зменшуємо жир. Вакуумні та ультразвукові масажі теж можна робити, але цього замало.

Результат при другій, третій стадії можна побачити приблизно після п’ятого сеансу. Це, як і після занять в спортзалі: головне – бажання.

Нутриціолог Софія Рожко поділилася особистими порадами, як прибрати целюліт самостійно:

  • змінювати харчування: якщо ви любите шампанське, пиво і просекко – полюбите й ваш целюліт;
  • займатися спортом: якщо у вас маленький обсяг м’язів, то й шкіра ваша виглядає в’ялою, тому краще почати робити кардіо й додати силові тренування;
  • збалансувати споживання жирів: зробіть акцент на Омега-3;
  • пити більше води: без норми рідини антицелюлітний масаж не буде працювати;
  • прибрати молочні продукти з раціону;
  • робити скрабування, ручний і LPG-масаж, домашні обгортання та STYX.
читайте також

Коментарі нутриціологині важливо доповнити рекомендаціями косметолога. Дермо-косметолог Ірина Літус розповіла Софії про свої поради тим, хто хоче позбутися целюліту.

Ирина Литус

Фактори, які сприяють утворенню целюліту

Фактор 1. Гормон естроген

Важливу роль у творенні целюліту мають естрогени – жіночі статеві гормони. У чоловіків вони теж є, але в меншій кількості. Тому питання, чому це переважно жіноче захворювання, криється в тому, що:

  1. У чоловіка немає такої кількості естрогену.
  2. У чоловіка інша шкіра, вона більш щільна, не так просвічується.

Фактор 2. Жирова клітина адипоцит

Збільшення в розмірі жирової клітини адипоцита відбувається в результаті порушення обміну речовин, після чого відбувається проникність жирової клітини й збільшення жирової краплі в самій клітині.

Фактор 3. Перемички колагеном

Ми бачимо перемички з колагеном, вони як шматочки, часточки, в залежності від стадії, які просто перетягують жирові клітини. Тут йде застій лімфи, набряк і контурування целюліту.

Більш детально поради можна подивитися на відео.

Також дивіться на каналі Beauty HUB TV, як швидко прибрати зайвий об’єм і надати тілу ідеальної форми за допомогою мезотерапії тіла.

Як бачите, не може бути одного методу корекції для всіх факторів. Коли ви досягли хорошого результату, його потрібно підтримувати. Адже сидячий спосіб життя, малорухливість призводять до застою й тим самим до утворення набряків і целюліту. Важливо налаштувати правильне харчування, режим тренувань і догляду за шкірою, щоб забути про проблему «апельсинової кірки».

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також