Новий тренд: танцювальна йога для гармонії розуму, душі й тіла

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Більше не потрібно вибирати, на які заняття записатися – йогу або танці. Тепер можна поєднувати приємне з корисним, отримавши масу переваг як для фізичного, так і для емоційного здоров’я.

Хто з нас не обіцяв собі хоч раз почати займатися спортом з понеділка, з нового року, наступного місяця, після свят, після відпустки тощо. Спорт корисний і для тіла, і для духу. Але вже це «з понеділка» все ніяк не змусить нас змінити піжаму на легінси та відправитися в залу. І навіть, якщо ви вже зібралися з думками, придбали абонемент і вирушили в залу, фітнес може вам здатися заняттям нудним і монотонним. Ну що веселого може бути в піднятті гантелі або крученні педалей на велотренажері. Деяким із нас хотілося б кружляти в танці або сидіти в позі «Лотоса», відкинувши весь негатив і негаразди. Якщо ви з тих людей, хто хоче медитувати, але не проти зайнятися й чимось більш динамічним, то вас порадує новий йога-тренд – танцювальна йога (вибачте за тавтологію).

Взагалі-то, йога в танці (або Натья-йога) – мистецтво не нове, проте в наших широтах маловідоме широкому загалу. До нинішнього моменту. Останні роки напрямок стає все популярнішим. Воно й не дивно: постійні стреси, скажений ритм життя, величезна кількість нової інформації, яка «падає» на нас з усіх боків, змушують нас шукати нові способи єднання з природою. Одним із таких і є танцювальна йога. По-перше, практика допомагає привести тіло в форму. По-друге, йога в танці допомагає працювати зі своєю внутрішньою енергією, дає колосальний заряд душі й тіла.

Про те, що це за напрям, в чому його суть і кому підійде практика, розповіла Галина Артюх, викладачка Натья-йоги, яка вивчала мистецтво індійського танцю в Індії та Україні.

Галина Артюх

– Що таке танцювальна йога й у чому особливості цієї практики?

– Для мене Натья-йога – ефективний інструмент розвитку сучасної жінки. Ідеальний інструмент для того, щоб залишатися в балансі, гармонії та контакті з собою безупинно, в умовах швидких змін навколишнього світу. Натья-йога – це танець-трансформація. Танець, який змінює внутрішню й зовнішню реальність. Танець, який пробуджує в нас силу чарівництва.

Танцювальна йога – це динамічна практика, яка об’єднує гімнастику йогів, танець і драматичне мистецтво. Ця стародавня традиційна практика родом із Індії. Її історія налічує тисячоліття. «Натья» в перекладі з санскриту означає танець.

У рухах цього танцю ви дізнаєтеся багато асан, які практикуєте на тренуваннях хатха-йоги.

По суті фігури танцю й є асанами. Натья-йога – це складноскоординовані рухи тіла. Одночасно ритмічна робота ніг співвідноситься з плавними рухами рук, швидкою зміною позицій пальців рук, чіткими позиціями очей і рухами голови. Якщо коротко, то Натья відрізняється від гімнастики йогів динамікою – це швидша зміна рухів у порівнянні зі звичною практикою йоги. Асани в незвичній площині. Це кардіонавантаження.

Основний маніфест Натья-йоги я б окреслила так: «Бути, а не здаватися». Вона про прийняття, про довіру. Про можливість побачити свою унікальну красу та прийняти її. Побачити й прийняти різні форми краси навколишнього світу. Вона про звільнення від впливу різних форм упередженості. Про сміливості побачити свої обмеження. Але не ховати їх. Чи не ховати нічого. А зробити з них власний, унікальний танець. Несхожий ні на який інший. Танцювати його. І вплести його в танець Всесвіту.

– Як проходять заняття?

– Спочатку ми розігріваємо тіло суглобовою гімнастикою. Далі переходимо до вправ гімнастики йогів (хатха-йога). Вони допоможуть нам зосередити увагу й глибше пропрацювати ті чи інші ділянки тіла, в залежності від завдань, які ми маємо зараз. Потім ми переходимо до виконання базових рухів Натья-йоги – адаву. Ми танцюємо їх на трьох швидкостях. У кінці заняття ми працюємо з невеликими танцювальними етюдами. Принцип побудови заняття – від простого до складного. Заняття проходять у легкій, невимушеній атмосфері – ритмами радості неможливо опанувати інакше.

Танцевальная йога

– Як танцювальна йога впливає на фізичний і емоційний стан?

– Регулярні заняття танцювальної йогою підвищують рівень життєвої енергії, оживляючи тіло й психіку. Вони покращують стан розуму, позитивно впливають на центральну нервову систему. Цей динамічний, яскравий і сонячний стиль йоги допоможе вам поліпшити поставу, кровообіг, зміцнити м’язи тазового дна, розвинути витривалість, гнучкість, відчуття ритму. Жива міміка й активна робота очей допоможе проявити індивідуальну красу обличчя. Швидка зміна положень збереже молодість і активність мозку.

Практикуючи Натья-йогу, ми не тільки вивчаємо прекрасні скульптурні рухи танцю. Ми відновлюємо контакт із власним тілом, акумулюємо впевненість в собі, заряджаємося хорошим настроєм.

– Кому можна займатися? Підійде практика для новачків, які ніколи не займалися спортом взагалі?

– Танцювальна йога підходить для всіх, хто готовий працювати. Не важливо, скільки вам років і чи маєте ви досвід. Ваша фізична форма, вага та вік ніяк не можуть обмежити ваше бажання пізнавати себе й досліджувати рухи.

– Чи є якісь протипоказання до занять танцювальної йогою?

– Так, порушення в роботі серця, свіжі травми колінних і тазостегнових суглобів. Вагітність.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також