Як уберегти шкіру: на що звернути увагу, коли прийшла до візажиста

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Чи достатньо помити пензлі перед тим, як приступати до нанесення макіяжу? Розповідаємо все про гігієну візажиста і запобіжні заходи, які він повинен зробити перед тим, як взятися до роботи.

З правилом «мити руки перед їжею» знайомий кожен і, сподіваємося, дотримується теж кожен. До гігієни шкіри обличчя теж варто ставитися з такою ж увагою. При нанесенні макіяжу вдома привчіть себе завжди дезінфікувати руки і пензлі – навіть якщо вирішили просто підправити туш. Пам’ятайте, що від цього залежить чистота і здоров’я шкіри.

Але як бути впевненою в тому, що візажист в салоні так само трепетно поставиться до вашої шкіри, як і ви? Як убезпечити себе від проблем зі шкірою внаслідок нанесення макіяжу і які взагалі ускладнення можна очікувати, чим можна заразитися при макіяжі? Про це важливо знати, аби голослівно не звинувачувати ні візажиста за некомпетентність, ні косметичні фірми за неякісні продукти, ні себе за неуважність.

За відповідями на наші запитання ми звернулися до дермато-косметологині та візажистки, які розповіли, яких запобіжних заходів повинен дотримуватися клієнт і візажист, щоб не виникало ніяких проблем зі шкірою після макіяжу – як в салоні, так і при домашньому макіяжі.

Які ускладнення можуть бути після неякісного макіяжу

Наталя Сачук

Наталя Сачук, керівниця медичного центру «Фармоза», дерматовенерологиня, трихологиня, дерматоонкологиня, косметологиня, членкиня Всеукраїнської академії дерматовенерології, Асоціації псоріазу, Асоціації превентивної та анти-ейджінг-медицини, Товариства трихологів України, Всеукраїнської асоціації дерматовенерологів і косметологів (Україна).

– У своїй лікарській роботі дермато-косметолога я дуже часто зустрічалася з ускладненнями після професійного макіяжу. Всі вони діляться на три групи:

  1. Індивідуальна реакція шкіри на косметику, особливо підібрані засоби не за типом шкіри, наприклад, щільний або маслянистий тональний при жирній шкірі. Сюди ж можна віднести алергічні реакції. Тут важливим моментом є своєчасний демакіяж!
  2. Провокація захворювань шкіри таких, як демодекоз, вугрова хвороба, розацеа, нейродерміт, грибкові захворювання шкіри, себорейний дерматит тощо. Також – пересушування шкіри і закупорка сальних залоз, порушення ліпідного бар’єру внаслідок нанесення макіяжу.
  3. Занесення на шкіру і обсіменіння інфекцією через неправильну обробку шкіри перед макіяжем чи неповноцінною обробкою інструментів макіяжу, в основному пензлів, використання «на загал» туші, олівців, підводок, спонжів! В даному варіанті можливі:
  • стафіло- або стрептодермії (гнійничкова бактеріальна інфекція: вугри, фурункули, ячмені, кон’юнктивіти, стоматити і т.д);
  • грибкові інфекції: мікози шкіри, кандидоз;
  • демодекс – кліщ, який є сапрофітом і умовно присутній на шкірі, але при масовому розмноженні при захворюваннях шкіри швидко передається у великій кількості на шкіру іншої людини з вій, шкіри, волосистої частини голови;
  • вірусні захворювання, особливо герпес, офтальмовіруси.

Висновок з усього перерахованого (я для себе відзначила) – точне знання типу шкіри і захворювань шкіри клієнта. Це неможливо при масових заходах з чужими візажистами. Головне – повноцінна обробка шкіри клієнта та інструментів для роботи майстрів! І активне застосування індивідуального приладдя.

читайте також

Які правила гігієни повинен дотримуватися візажист при нанесенні макіяжу

Катя Максимова

Катя Максимова, професійна візажистка, яка працює з українськими дизайнерами, Vogue Italia, iMute Magazine й іншим глянцем.

– Кожен професійний візажист розуміє, що репутація наробляється роками і не буде ризикувати нею!

Щодо запобіжних заходів в роботі – це, звичайно, в першу чергу чистота пензлів і рук!

Клієнт або модель повинні не просто покладатися на сумлінність візажиста, а й звертати увагу на те, чим їм наносять макіяж! Якщо шкіра проблемна або чутлива, і ви сумніваєтеся в сумлінному ставленні візажиста, вихід теж є – носіть з собою на макіяж свої пензлі.

У тому випадку, коли візажист бачить проблемну шкіру, локальні запалення або порушення цілісності шкірного покриву, щоб уникнути приєднання інфекції до пензлів він завжди буде використовувати одноразові спонж, пензлі тощо.

  • Існує купа антисептиків для пензлів, які моментально висихають, дають 100% очищення і антисептичний ефект!
  • Також існують антибактеріальні спреї, які розпорошуються безпосередньо на косметику для профілактики розмноження бактерій.
  • Олівці в роботі сточуються після кожного контакту зі слизовою, а кремові текстури не контактують зі шкірою в принципі. Помади, тіні і т.д. в необхідній кількості витягуються шпателем, що гарантує чистоту того, що залишається в ємності.
  • Професіонали намагаються застосовувати косметику зі спеціальними дозаторами, які гарантують довготривале зберігання і мінімальний контакт продукту з навколишнім середовищем.
  • Самі косметичні бренди також подбали про нашу безпеку. У косметиці містяться консерванти з антибактеріальними і антигрибковими властивостями, які пригальмовують розмноження патогенних мікроорганізмів. Завдяки цьому занесені зі шкіри бактерії і грибки гинуть.
  • Завжди існує ризик алергії. Тому, якщо у вас є якісь специфічні реакції на який-небудь продукт, варто попередити про це візажиста перед тим, як вам почнуть наносити макіяж.
  • Якщо говорити про гігієну в щоденному макіяжі для себе, то досить мити пензлі антибактеріальним милом і просушувати їх після кожного застосування. Якщо ж є які-небудь запалення, щоб не рознести їх по власному обличчю, необхідно додатково обробити пензлі спеціальним антисептичним розчином.
  • Не варто позичати або використовувати один і той же продукт з мамою або подружкою! Ваша косметика повинна бути тільки вашою.
  • Будьте обережні, коли тестуєте косметику в мас-маркеті! Не варто безстрашно наносити пробник помади на губи!
  • Навіть при індивідуальному вживанні крему вдома краще діставати його з баночки за допомогою аплікатора, який слід мити після кожного використання.

На щастя, заразитися чимось при макіяжі або укладці не так вже й легко, а дотримуючись вище перелічених нескладних заходів обережності, шкіра залишиться красивою і здоровою!

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також