Як відновити пошкоджені нігті після гель-лаку в домашніх умовах

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Після тривалого носіння гель-лаку нігті можуть лущитись, відшаровуватись і змінювати колір. Про причини таких пошкоджень і про те, як відновити пошкоджену нігтьову пластину розповідає Beauty HUB.

Безліч переваг гель-лаку часто перекреслює один суттєвий нюанс довговічне покриття таки псує нігтьову пластину. Річ не у якості матеріалів, вартості послуг  та навіть не у рівні кваліфікації майстра, а в самій системі роботи шелаку. Хімічна формула цього продукту містить речовини, які забезпечують глибоке проникнення у нігтьову пластину і зчеплення з тканинами нашого тіла, що власне і забезпечує тривалу стійкість покриття. Відповідно зняти намертво “приклеєний” лак можна лише з верхнім шаром нігтя. Провести такий ритуал одноразово – зовсім не страшно, оскільки сама по собі нігтьова пластина завжди готова до мінімальних пошкоджень і доволі швидко регенерується. Проте якщо помножити цей ритуал на десятки (чи навіть сотні) разів, то цілком логічним результатом стануть тонкі, ламкі нігті, менш стійкі до пошкоджень. Отож, чим довше без перерви ви робите гелеве покриття, тим тоншою стає нігтьова пластина. 

Щільне прилягання, практично злиття гель-лаку з нігтьовою пластиною провокує ще одну проблему: авітаміноз. Гелева броня не дозволяє живильним компонентам олійок і кремів проникати всередину нігтя і з часом виснажує матрікс. Тому після зняття гель-лаку важливо дотримуватись кількох простих правил, що допоможуть швидко відновити нігті.

Зволоження і захист нігтів

Зволоження і живлення корисними мікроелементами – запорука швидкої регенерації клітин. Нанесення натуральних олій жожоба, ши та виноградних кісточок, а також спеціальних кремів і сироваток для нігтів пришвидшить відновлення нігтьової пластини, загладить лусочки нігтів та створить захисний бар’єр, що буде захищати їх від ламкості

Для того, аби сприяти кращому проникненню вітамінів та мікроелементів з олій у корінь нігтя, наносьте засоби масажними рухами і втирайте їх у нігтьову пластину протягом 3-5 хвилин щодня, бажано на ніч. При цьому запобігайте проникненню хімічних речовин, таких як миючі засоби, в пошкоджені ділянки нігтьової пластини. Найкращим варіантом стане використання рукавичок під час миття посуду або інших хатніх справ.

читайте також

Догляд за кутикулою

На думку медиків, здоров’я нігтів в основному залежить від стану кутикули, оскільки саме вона слугує захисним бар’єром для матріксу кореня нігтя. Для того, аби відновити матрікс під кутикулою і пришвидшити регенерацію нігтів, не захоплюйтесь обрізанням кутикули і в жодному випадку не записуйтесь на апаратну чистку. Щоб нігті мали охайний вигляд, використовуйте пілінг для кутикули, спеціальні ремувери для мертвих частинок і олійки для живлення та глибокого зволоження. Поживні компоненти будуть надходити в корінь нігтя, і вже за тиждень-два ви побачите, як від основи відростає здоровий і міцний ніготь. До речі, для того, щоб пришвидшити регенерацію і пришвидшити відновлення матріксу, спеціалісти рекомендують обрізати вільний край нігтя. Чим коротша довжина, тим швидше відновлення.

Живлення нігтів зсередини

У випадку зі здоров’ям нігтів як ніколи актуальною стає класична фраза “здоров’я починається зсередини”. Отож, коли після гелевого покриття нігті стали ламкими і тонкими, першим ділом варто переглянути свій раціон харчування і здати аналізи на баланс вітамінів та мікроелементів в організмі. Обов’язковими мікроелементами для здорових нігтів є цинк, кремній, залізо, магній, селен і кальцій. Від них залежить міцність, гнучкість, гладкість нігтьової пластини. Найцінніші вітаміни для нігтьової пластини A, D, Е, С, а також вітаміни групи B. Вони потрібні для активного живлення і пом’якшення шкіри, захисту від втрати вологи і еластичності. Так, токоферол (вітамін Е) працює як антиоксидант, а ретинол (вітамін А) прискорює регенерацію. Отож при обстеженні організму особливу увагу необхідно звернути саме на них, а також додати в раціон продукти, багаті на ці компоненти. Серед них молоко, молочні продукти, морепродукти, жирна холодноводна риба, яйця, зелень, бобові, злаки, горіхи, червоні фрукти та овочі.

Пам’ятайте: при нестачі рідини в організмі проблем з нігтями не уникнути навіть при найбільш ретельному догляді. Постійно пийте воду особливо якщо на вулиці спека, або якщо ви у приміщенні з кондиціонером.

Подписывайтесь на наш Telegram-канал и не пропускайте самые полезные материалы от Beauty HUB!

читайте також