Як випрямити волосся, знає кожна з нас: трохи косметичних засобів, праска або щипці, щітка-брашинг і фен. Але термовплив і хімічні способи випрямлення шкодять волоссю, згодом локони доводиться відновлювати. Якихось кілька десятків років тому їх випрямляли більш щадними способами. Розповімо, як зробити волосся гладким, не вдаючись до допомоги сучасних б’юті-девайсів. Спробуйте скористатися порадами професійних стилістів, і, можливо, новинки ринку девайсів для волосся перестануть вас цікавити.
Випрямлення волосся: як підібрати догляд, засоби для стайлінгу
Випрямлення волосся необхідно починати з грамотного догляду. Підберіть собі хороший шампунь і кондиціонер, краще для неслухняного волосся. Такі засоби містять олії, які, покриваючи волоски, запечатують зовнішню кутикулу, а також протеїни, що відновлюють пошкоджене волосся. Важливо вибирати якісний догляд у професійній лінійці, не варто заощаджувати на засобах, якщо ви дійсно хочете отримати тривалий ефект.
Випрямити волосся можна також за допомогою стайлінгу косметики для волосся.
- Згладжувальні креми. Такий засіб, що нагадує маску, необхідно рівномірно нанести на вологе волосся по всій довжині, витягаючи локони зверху вниз. Далі необхідно розчесати волосся і трохи висушити феном. Слідкуйте, щоб засіб не накопичувався біля коренів.
- Сироватки для випрямлення волосся. Їх наносять на волосся після миття і за допомогою гребінця розподіляють по довжині. Засіб глибоко проникає в структуру волосся, змивати його не потрібно.
- Скріплювальні олії. Підходять дівчатам з пористими, сухим волоссям. Наносять по всій довжині волосся або тільки на кінчики.
- Спреї для вирівнювання волосся. Основний інгредієнт у таких засобах – силікон, який діє на локони як навантажувач. Спрей розпорошується на сухе або вологе волосся. Варто зазначити, що засоби з силіконом не можна часто використовувати.
Якщо без сушіння феном не обійтися, то роблять це, використовуючи холодний обдув. Укладати локони можна круглою щіткою, одночасно пригладжуючи їх долонею, а в кінці змастити кінчики локонів помадою для волосся.
Як випрямити волосся в домашніх умовах: 7 лайфхаків
Аби волосся менше пушилося, після миття загорніть його в рушник з мікрофібри, що абсорбує вологу. Він швидко прибере вологу з волосся без його пошкодження.
У мережі можна знайти безліч порад з випрямляння волосся.
- Бігуді. Довге волосся можна вирівняти за допомогою пластикових бігуді. Для цього висушене рушником волосся розділіть на 6-7 локонів й оберніть кожен навколо бігуді, закріпіть. Крім гладкості, ви також отримаєте гарний обсяг на волоссі.
- Техніка «тога». Її часто використовують латиноамериканки для випрямлення волосся. Необхідно, прочісуючи, висушити волосся холодним повітрям. Далі його розділяють на кілька локонів, кожен з яких обмотують навколо голови і закріплюють шпилькою. Найкраще робити таке випрямлення на ніч.
- Еластичні гумки. На ніч волосся поділяють на дві частини в низькі хвости. На кожен хвіст надягають по гумці через кожні 3 см. Вранці гумки акуратно знімають і розчісуються.
- Укладання хною. У складі хни є каротин і рутин, які обтяжують волосся. Спробуйте зробити маску, розчинивши пакетик з порошком в 300 мл окропу. Залиште суміш на пів години, а потім розподіліть її по волоссю, надіньте шапочку. Через 90 хвилин маску змивають.
- Желатинова маска для волосся. Один з найвідоміших домашніх засобів для випрямлення волосся, при цьому можна отримати ефект ламінування. У желатині присутній колаген, який проникає в пори волосся і покриває їх плівкою. Аби зробити желатинову маску, розчиніть 1 ст.л. гранул у 125 мл води, а коли він розбухне, додайте 1 ч.л. бальзаму для волосся. Після обробки волосся желатиновою маскою надіньте шапочку і залиште на годину, змийте теплою водою.
- Маска з оцтом для гладкого волосся. Змішайте 4 ст.л. оцту з 1 ст.л. кокосової/мигдалевої олії. Влийте через 5 хвилин 2 ст.л. води, перемішайте і нанесіть на волосся. Обмотайте голову харчовою плівкою, залиште на 40 хвилин, змийте теплою водою.
- Маски з кокосовим молоком для випрямлення волосся. Для приготування маски змішують 240 мл кокосового молока з 1 ст.л. меду. Далі масу наносять на волосся під шапочку на 30-60 хвилин, змивають. Замість меду в молоко можна додати яйце або 5 ст.л. лимонного соку, оливкову олію (2 ст.л.) і кукурудзяний крохмаль (3 ст.л.).
Випрямлення волосся без праски і фена – як домогтися результату
Серед салонних процедур з випрямляння волосся виділяють:
- Кератинове випрямлення. Використовується рідкий кератин, який обволікає волосся, проникає в пошкоджені ділянки і запаює їх. Дія процедури розрахована на 3-4 місяці.
- Ламінування. На волосся наносять спеціальні продукти, які покривають їх плівкою, заповнюючи порожнечі.
- Екранування. Процедура схожа на ламінування, але засіб з амінокислотами і пептидами не просто покриває волосся, а проникає в їхню структуру.
- Пірофорез. Це спеціальна методика випалювання відкритим вогнем, за якої відбувається закриття лусочок на волосках і запаювання кінчиків.
Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!