Як визначити форму обличчя: три простих кроки

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

Как определить форму лица

Ви здивуєтеся, але більшість усе життя можуть помилково думати, що у них кругле обличчя, а насправді – овальне. Тоді як визначити, яка у вас форма обличчя? Beauty HUB ділиться простим способом, який вам в цьому допоможе.

Є деякі речі, які важливо знати про своє тіло та організм: ваша група крові, чи є у вас алергія на молочні продукти, тип шкіри, тип фігури й багато іншого. Не останнє місце в цьому списку посідає й форма обличчя. Комусь це може здатися несуттєвим, але знання того, чи є ваше обличчя овальним, квадратним або круглим, може допомогти вам у багатьох речах. Наприклад, зробити більш вдалу стрижку, виглядати красиво без косметики, підібрати окуляри ідеальної форми або правильно скоригувати риси обличчя за допомогою макіяжу.

Тому, якщо ви вже задалися питанням, як визначити форму обличчя, пропонуємо розбити цей процес за три простих кроки. Але перед тим, як піти до дзеркала, давайте дізнаємося, які вони взагалі бувають.

Які форми обличчя існують

Формы лица

Виділяють шість основних типів обличчя:

 • овал;
 • коло;
 • прямокутник;
 • квадрат;
 • трикутник (серце);
 • ромб (алмаз).

Як визначити форму свого обличчя

Перш ніж відповісти на питання нижче, рекомендуємо прибрати все волосся назад, щоб нічого не приховувало контури вашого обличчя, і подивитися на себе в дзеркало. А тепер перейдемо до справи. Допоможуть нам в цьому поради доктора Нормана Роу, відомого пластичного хірурга з Нью-Йорка.

Крок 1. Яка у вас найширша частина обличчя?

Лоб. Більш широкий лоб можна віднести до категорії овалів, особливо якщо його ширина «звужується до підборіддя», − каже Роу. Він визначає форму обличь своїх пацієнтів перед ін’єкціями або підтяжкою обличчя, щоб досягти ідеального й найбільш природного результату. Для цього він відзначає «відмінності в симетрії або відстанях від одного об’єкта до іншого».

Вилиці. «Форма обличчя, найбільш широка біля вилиць, зазвичай є круглою, − зазначає лікар, − але інші пропорції вашого обличчя також грають роль». Ширина й довжина круглого обличчя в основному рівні між собою.

Щелепа. «Якщо найширшої частиною вашого обличчя є щелепу, у вас квадратна форма обличчя. В цьому випадку лоб, щоки і лінія підборіддя майже рівні по ширині », ─ каже Норман. Але перш ніж ви зробите такий висновок, переконайтеся, що ваше обличчя точно не має форму серця або ромба. Зрозуміти це можна з наступного кроку.

Крок 2: Яка форма вашої щелепи?

Коло. У вас більше округла щелепа? Найчастіше це свідчить про круглу форму обличчя, тому, якщо довжина вашого обличчя однакова з його шириною (для більшої впевненості можна скористатися лінійкою), ви можете бути впевнені, що у вас кругле обличчя. Якщо ж довжина помітно більше ширини, значить, обличчя овальне.

Квадрат. Чітка лінія підборіддя і різко виражені кути нижньої щелепи зазвичай говорять про квадратної форми обличчя. Якщо у вас незграбна щелепу, але підборіддя не дуже гострий, швидше за все, це і є ваша форма.

Загострена. Вважайте, що ваше обличчя має форму серця. «Ця форма обличчя сильно звужується до підборіддя», − каже Норман Роу.

Крок 3: Яка довжина вашого обличчя?

Коротка. Всі ознаки вказують на круглу форму обличчя, якщо у вас не дуже незграбне підборіддя.

Довга. Якщо ви ще не зрозуміли це з підказок у першому і другому етапах, у вас, швидше за все, овальне обличчя. Якщо у вас квадратна форма щелепи й обличчя видовжене, значить, воно прямокутне.

Ось ще одна невелика шпаргалка, як визначити форму обличчя по фото або дивлячись на себе в дзеркало.

Овальне. Лоб трохи ширше нижньої щелепи, виражені вилиці, обличчя м’яко звужується до підборіддя.

Кругле. Обличчя практично однакове по довжині й ширині, найширша частина – в районі щік.

Витягнуте. Риси обличчя витягуються від чола до підборіддя ніби прямокутником. Обличчя м’яко звужується до підборіддя.

Квадратне. Лоб, вилиці та щелепа майже однакові за шириною, лінія щелепи виділяється на загальному тлі.

Серцевидне. Обличчя звужується донизу, підборіддя найчастіше гостре.

Ромбоподібне. Обличчя вугласте, найширша частина в районі скронь. Це найменш поширена форма.

Незалежно від того, яка у вас форма обличчя, є зачіски, капелюхи, окуляри й прийоми макіяжу, за допомогою яких можна вдало приховати недоліки та вигідно підкреслити переваги кожної з них. І тепер, коли ви знаєте свою форму, вам буде набагато простіше зробити цей вибір.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також