Як зберігати авокадо в домашніх умовах і як визначити стиглість плодів

Ще якихось 20 років тому авокадо вважалося екзотичним фруктом, який можна було знайти лише на полицях елітних магазинів. Авокадо – корисний продукт, що має активний попит, але потрапляє він до нас часто недостиглим. Плоду можна допомогти «дійти», головне, знати способи дозрівання авокадо, про які ми розповімо у цій статті.

Фахівці досі сперечаються, як класифікувати авокадо, адже його м’яку кремоподібну масу можна використовувати як у десертах, так і в овочевих стравах. По суті, це все ж таки тверда ягода, яка може вирости масою від 100 г до 2 кг, з тривалим терміном зберігання за сприятливих умов. Саме тому авокадо привозять до торгових мереж буквально зеленим. Розкажемо, куди покласти плід, щоб він дозрів, як правильно його зберігати і скільки може лежати розрізане авокадо.

Авокадо: користь, як правильно вибирати плід

У середньому, 100 г авокадо (половина м’якоті одного фрукта) містить 160 ккал, при цьому жирів – 15 г (1,6 г Омега-3), білків – 2 г, а вуглеводів – 8,5 г (6,7 г клітковина) ).

  • Здорове серце. Авокадо містить мононенасичені жири, які допомагають знизити рівень «поганого» холестерину в крові, що знижує ризик серцево-судинних захворювань.
  • Близько 77% калорій в авокадо становлять здорові мононенасичені жири, які допомагають поліпшити поглинання поживних речовин з інших продуктів.
  • Багатий на джерело поживних речовин. Авокадо містить багато вітамінів та мінералів, зокрема вітамін К, фолієву кислоту, вітамін С, вітамін Е, вітаміни групи В, калій та магній.
  • Високий вміст харчових волокон допомагає підтримувати здорову травну систему та запобігає закрепам.
  • Завдяки значному вмісту волокон та здорових жирів авокадо здатне контролювати апетит і знижує бажання переїдати. Це один із найулюбленіших продуктів дієтологів. Хоча ягода дуже калорійна, невеликий шматочок м’якоті дає відчуття насичення та прискорює метаболізм.
  • Містить антиоксиданти, такі як вітамін Е та каротиноїди, які нейтралізують запальні процеси в організмі.
  • Завдяки вмісту вітамінів Е та С авокадо сприятливо впливає на шкіру та волосся, зберігаючи здоровий вигляд, пружність і блиск.
  • Глікемічний індекс авокадо становить 15 одиниць, що робить плід корисним для діабетиків.

Як визначити стиглий авокадо: способи

Стиглість авокадо можна визначити декількома способами:

  • Обмацування. Легко натисніть на авокадо. Якщо воно м’яке під тиском пальця, на плоді залишилася невелика вм’ятинка, то швидше за все плід стиглий. Якщо авокадо жорстке і після натискання на ньому не залишилося і сліду – ще недостатньо дозріло. А якщо дуже м’яке і навіть із дрібними ямками, можливо, вже перестигло.
  • Відривання черешка. Якщо ви можете відірвати маленький черешок світло-коричневого кольору на верхівці авокадо, під ним має бути зелений шар. Тоді авокадо, швидше за все, стигле. Якщо під шаром зелені є коричневі плями, можливо, воно вже перестигло.
  • Колір шкірки авокадо може вказувати на його стиглість. Зрілі авокадо зазвичай мають темно-зелену або фіолетову шкірку, в той час як незрілі світліші відтінки, дуже темний колір, майже чорний – плід зіпсувався.
  • Запах. Зрілі авокадо мають легкий, солодкуватий аромат.
  • У зрілого плода кісточка легко відокремлюється від м’якоті, а у недозрілих кріпиться щільно, і її треба вирізати.
  • Вибирайте плоди з рівною, гладкою поверхнею без подряпин, вм’ятин, будь-яких вкраплень.

При виборі авокадо намагайтеся враховувати, коли ви плануєте його використовувати. Якщо потрібно з’їсти відразу або протягом дня-двох, вибирайте м’якіші екземпляри. Якщо ви плануєте використовувати його пізніше, то можете вибрати більш тверді.

Способи зберігання авокадо: як правильно

Щоб зберегти свіжість авокадо, треба правильно зберігати. Пам’ятайте, що продукт досить швидко темніє після розрізання через окислення, тому найкраще його їсти відразу після цього. Якщо залишилося трохи авокадо, можна спробувати заморозити, але текстура після розморожування може змінитися.

  1. Якщо авокадо ще не дозріло, можна залишити за кімнатної температури, щоб дати йому достигнути. Це триватиме зазвичай 2-4 дні, залежно від початкової зрілості. Після того як авокадо стане м’яким на дотик, його слід перенести в холодильник.
  2. Можна залишити плід на підвіконні під сонячним промінням. За кілька днів він дозріє.
  3. Зріле авокадо краще зберігати в холодильнику протягом 2-3 днів, якщо ви хочете уповільнити процес зрілості. Якщо плануєте зберегти лише половину авокадо, залиште кісточку в тій половині, яку не збираєтесь з’їсти. Потім оберніть залишок харчовою плівкою або зберігайте у контейнері для продуктів. Кісточка допомагає зберегти свіжість авокадо, зменшуючи контакт із повітрям.
  4. Обприскування авокадо лимонним або лаймовим соком також може допомогти запобігти окисленню і зберегти його колір і свіжість. Зазвичай достатньо полити шматочки лимонним соком, з’єднати розрізані половинки знову і упакувати їх в контейнер або загорнути в харчову плівку перед зберіганням в холодильнику.
  5. Помістіть авокадо в паперовий пакет, ретельно загорніть або у фольгу чи навіть газету. У сухому темному місці плід дозріє за 2-5 днів.
  6. Авокадо не любить сусідства з овочами та фруктами, виняток становлять помідори й яблука. Популярна методика сусідства із бананами, які виділяють газ етилен. Щоб авокадо дозріло за 2 дні, помістіть його в один пакет із бананом.
  7. Плід швидко вбирає запахи, тому не зберігайте його просто у відсіку холодильника, а лише у контейнері з кришкою або оберніть харчовою плівкою чи фольгою.
  8. Можна зробити авокадо м’яким, помістивши плід у мікрохвильову піч або духовку. Перед цим авокадо треба проколоти в кількох місцях, прикрити серветкою і залишити в мікрохвильовій печі на пів хвилини. У духовці авокадо розм’якшуватиметься 10 хвилин за температури 200 градусів, при цьому важливо заздалегідь обгорнути його фольгою.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також