Золоте мистецтво: картини Густава Клімта, від яких перехоплює подих

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

14 липня 1862 року народився Густав Клімт — один із революціонерів світу мистецтва й основоположників австрійського модернізму в живописі. З цього приводу редакція Beauty HUB вирішила пригадати найвидатніші роботи митця, які надихають на глибокі роздуми.

Густав Клімт — дивовижний персонаж у світі мистецтва й соціальній еволюції суспільства. На початку XX століття австрійський митець демонстрував своїми картинами незвичні на той час ідеї: жонглював стилями й жанрами мистецтва, задаючи глобальний тренд на індивідуальність, і показував недосконалість як норму.

Клімт прославився незвичними інтерпретаціями біблійних і міфологічних сюжетів на новий лад. Художник під свіжим кутом дивився на відомі всім історії, по-новому зображував кульмінаційні моменти у своїх картинах, чим надихав не просто на естетичне задоволення, але й на філософські роздуми.

Картинам Густава Клімта понад 100 років, а вони досі залишаються найбільш впізнаваними у світі. Зокрема, славнозвісний «Поцілунок», за даними мистецтвознавців, — одна з небагатьох картин у світі, репродукції якої роблять найчастіше. Пригадаймо роботи автора й дізнаймося більше про унікальні творіння.

«Смерть і життя»

Клімт часто у своїх картинах зачіпав глибокі філософські теми. Наприклад, життя і смерть. Художник розбив полотно на дві частини: зліва самотньо стоїть смерть, укрита синіми шатами так, що видно тільки череп і кістки рук. На більшій, правій частині картини на квітковому лузі розмістилися люди, переважно жінки. На думку експертів, художник цим жестом хотів показати циклічність життя, красу і цінність молодості й невблаганність смерті.

«Поцілунок»

«Поцілунок» — найвідоміша картина Густава Клімта, яку австрійці дуже часто зображують на посуді, текстилі тощо. Мистецтвознавці припускають, що на ній автор зобразив самого себе в обіймах коханої Емілії Луїзи Фльоґе, саме тому йому вдалося за допомогою символів передати палкі почуття й жагу.

«Портрет Аделі Блох-Бавер I»

Цей портрет австрійської красуні може бути знайомий вам як «Золота Адель». Картина вважається одним із найвизначніших творінь Густава Клімта, адже вона стала першою модерністською роботою автора й дуже нетиповим на той момент витвором мистецтва.

Панно «Дерево життя»

На створення «Дерева життя» художника надихнув біблійний міф. Картина символізує протистояння всього живого й природного в нашій душі з похмурим і мертвим. Автор хотів показати, що на життєвому шляху нам постійно доводиться долати перешкоди, однак за ними на нас чекає щось світле і прекрасне.

«Юдиф та голова Олоферна»

Сюжет цієї картини також був сформований із історії про єврейську шпигунку Юдиф. Згідно з легендою, вона звабила полководця ассирійців Олоферна, який керував її народом, та одного вечора приспала його і відрізала голову. Цей образ завжди асоціювався з патріотичністю, хоробрістю та непокорою, а в інтерпретації Клімта набув уособлення сучасної сильної жінки, що може постояти за себе.

«Даная»

На цій картині Клімт зобразив давньогрецький сюжет про царівну, закриту батьком у підземеллі, щоб вона не народила йому онука – його передбачену оракулом смерть. Клімт змалював момент дива — золотий дощ, що запліднив Данаю й допоміг їй народити первістка.

«Три віки жінки»

На полотні Клімт зобразив три фази людського життя й символічно передав циклічність життя. Мистецтвознавці вбачають у цьому творінні й метаморфозу переродження, і «псування» оболонки, і скорботу про втрату прожитих років, і наївну дурість юності, і безтурботний сон початку… Картина Клімта створена для того, аби кожен побачив на ній себе на власному етапі життя й переосмислив своє становище.

«Надія ІІ»

Клімт неодноразово переробляв свої картини, щоб вдосконалити техніку й ідею. Переписав він і картину «Надія», символічно назвавши її «Надія ІІ». Обидві картини мали схожу символіку, яка показувала існування життя і смерті, однак друга була виконана в дещо іншому стилі. За допомогою різнобарвних фарб художник символічно показує, як радість перетікає в смуток. І навпаки. І дає зрозуміти, що ці почуття нерозривно пов’язані між собою.

«Діви»

Ця картина стала яскравим прикладом того, що унікальні витвори мистецтва створюються зазвичай за допомогою унікального міксу. На одному полотні Густав Клімт поєднав техніки модернізму й символізму, символічно зобразивши, як дівчинка перетворюється на жінку. 

Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram і не пропускайте найцікавіші матеріали Beauty HUB! 

читайте також