Догляду за волоссям мало, якщо ви не стежите за здоров’ям шкіри голови. Якщо вона суха, свербить, лущиться, важко досягти ідеального стану локонів. Від здоров’я шкіри голови, особливо волосяних фолікул, залежить якість пасом. Але як доглядати за шкірою голови, щоб поліпшити стан і зовнішній вигляд волосся?
Як і у випадку з шкірою обличчя і тіла – регулярно відлущувати і зволожувати.
Про ексфоліацію шкіри голови ми вже писали, сьогодні розповідаємо про те, як правильно зволожувати її. Ці методи, від формули шампуню до правил миття пасом і спа-процедур в домашніх умовах, допоможуть досягти ідеальних результатів.
Знайдіть корінь проблеми
Хоча сухість шкіри голови може бути викликана сухим типом шкіри в цілому, це стан також може бути ознакою чогось іншого. Поширеними причинами сухості скальпа є роздратування або алергія від засобів для догляду за волоссям та себорейний дерматит (лупа), який може бути пов’язаний з дріжджами під назвою Malassezia globosa, що мешкають на нашій шкірі.
Крім того, суха шкіра голови може вплинути на ріст волосся. Чим тендітніший шкірний покрив, тим більша ймовірність того, що омертвілі клітини шкіри будуть змішуватися зі шкірним салом (природними оліями шкіри) і викликати закупорку пор. Запалення на шкірі голови часто може сприяти випаданню волосся. Якщо у вас різко з’явилася лупа або ж шкіра голови стала сухою, хоча такою ніколи не була, завжди корисно проконсультуватися з дерматологом. Це допоможе визначити корінь проблеми. Різні причини вимагають різних способів лікування. Після визначення причини всіх бід можна приступати до методів боротьби із сухістю шкіри голови.
Виберіть правильний шампунь і кондиціонер
Деякі шампуні і кондиціонери можуть позбавити шкіру голови її натуральних олій, залишаючи її сухою і подразненою. Подумайте про те, щоб перейти на безсульфатні засоби. Як правило, такі шампуні є більш ніжними очисними засобами, які м’яко видаляють забруднення, не пересушують шкіру. Якщо проблема в тому, що у вас сухий тип шкіри, подумайте про перехід на шампуні й кондиціонери, розроблені спеціально для даного типу шкіри голови.
Але, знову ж таки, не забудьте порадитися з професіоналом, щоб дізнатися, як підібрати правильні засоби догляду за волоссям.
Спробуйте цілеспрямоване лікування шкіри голови
Якщо ваша шкіра голови особливо проблемна, використовуйте підібраний дерматологом догляд за волоссям. Якщо немає можливості звернутися до професіонала, запам’ятайте найважливішу річ. Переконайтеся, що всі засоби для догляду за волоссям узгоджуються з типом шкіри голови і не є причиною сухості. Ви можете спробувати готові косметичні маски для зволоження волосся, а можете використовувати народні засоби.
Відвари ромашки, наприклад, можна використовувати після кожного миття волосся. Ця рослина має заживляючі, заспокійливі й зволожуючі властивості.
У рішенні проблеми сухості шкіри голови кращими натуральними інгредієнтами є алое вера і мед. Дослідження доводять ефективність гелю алое вера для заспокоєння, зволоження і зняття роздратування шкіри голови. Більш того, алое прискорює ріст волосся і навіть бореться з лупою, себореєю та випадінням. Маски на основі алое вера готувати досить просто. Дрю Беррімор рекомендує наносити гель рослини прямо на шкіру голови кілька разів на тиждень, так як це допомогло їй позбутися сухості.
Медові маски для волосся також дуже популярні, причому з давніх часів. Мед найкраще змішувати з оліями (жожоба, касторова і реп’яхова – найкорисніші не тільки для волосся, але і для шкіри голови), щоб його було легше нанести на корені волосся.
Однак перед використанням навіть природних компонентів ми радимо проконсультуватися з дерматологом і переконатися, що у вас немає алергії на засіб.
Використовуйте олії для волосся
Якщо лупа не є вашою основною проблемою, існують засоби для шкіри голови, які можуть зволожувати її так само добре, як й інші ділянки шкіри. Поповнюйте запаси вологи безпосередньо в шкірі голови за допомогою олій. Є спеціально розроблені сироватки на олійній основі для скальпа і волосся. Їх можна наносити перед укладкою. У такому випадку спочатку намочіть волосся, щоб уникнути попадання занадто великої кількості олії на пасма. Вночі можна використовувати натуральні олії – кокосову, жожоба, реп’яхову, рицинову, олію мигдалю або оливкову. Їх можна використовувати більш щедро, втираючи засоби в шкіру голови масажними рухами і навіть розподіляти по пасмам. Подібні олійні маски діють за 30-60 хвилин, але ви також можете залишити їх на ніч – волосся виглядатиме шикарно. Проводити процедуру варто не частіше двох разів на тиждень.
Додайте в’яжучі інгредієнти
Якщо нанесення натуральних олій безпосередньо на шкіру голови призводить до того, що волосся швидше жирніє, додавайте в домашні олійні маски натуральні в’яжучі інгредієнти. До числа таких відносяться олії чайного дерева, ромашки, лаванди. Плюс 1-2 краплі в формулу маски або навіть шампуню сприятливо позначаться на шкірі голови.
І не забувайте використовувати відлущувальні засоби раз на тиждень, щоб всі зволожуючі інгредієнти безперешкодно потрапляли в глибокі шари шкіри голови.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!