Ми успадкували від батьків, бабусь і дідусів не тільки наш зріст, колір очей, волосся і форму обличчя. Існує ще безліч особливостей зовнішності, які не таких очевидні, але не менш значні, за які нам теж потрібно сказати «дякую» генам.
Розповідаємо, за які риси зовнішності ви можете подякувати батькам або за що на них ображатися.
Довжина, колір, густота і товщина вій
Вії, як і всі тканини нашого тіла, можуть відмирати і виростати заново. Середній час життя кожної вії близько 3 місяців. Коли волосок відпадає, на його місці одразу ж починає рости новий. Іноді фолікули, які мають дати вам нову вію, перебувають у «сплячому» режимі. Тому нам здається, що наші вії стали рідшими, тонкими, короткими. І саме на «сплячі» фолікули можуть вплинути сироватки й олії для вій. Вони також можуть зробити волосок товщим, але тільки довівши його до максимальної товщини, закладеної генетикою. Насправді такі фактори, як довжина, густота, товщина і навіть колір вій залежить від генів.
Показник довжини і густоти індивідуальний для кожної людини. На верхній повіці в ідеальному стані приблизно 250 волосків, на нижньому – 100. При цьому вії ростуть неправильними рядами: на верхній повіці в 4-5 рядів, на нижній – 3-4. Довжина волосків теж індивідуальна. Вона може доходити до 13 мм на верхній повіці і 7-8 – на нижній.
У дорослому віці вії можуть стати менш густими і довгими, ніж у дитинстві. На це впливає маса тригерів – від дієти і догляду до різних факторів навколишнього середовища. Олії та сироватки для росту вій дійсно ефективні, адже вони пробуджують «сплячі» вії і роблять наявні більш щільними і товстими. Але, повторимося, далі генетичних особливостей вони вас не заведуть.
Дізнатися, якого результату чекати від різних засобів для росту вій, дуже просто – подивіться на свої дитячі фото. Якщо вашим віям у дитинстві могла позаздрити будь-яка дівчина, то такі ви і можете відростити (грубо кажучи). Якщо ні, то користуйтеся праймерами і керлерами, аби створити ефект накладних вій.
Густота, товщина і форма брів
Останнім часом в beauty-світі панує тренд на природні, густі брови. Тому кожна дівчина хоча б раз «гуглила», як швидко відростити брови до бажаного «ультрамодного» видгляду. Ми вас засмутимо, але форма і густота брів також залежать від ваших генів.
Знайти свою ідеальну природну форму можна, поглянувши на свої дитячі фото. Додайте до цього той факт, що з віком волоски стають темнішими і щільнішими, тому брови можуть бути густішими. Ось такими і можуть бути ваші брови в ідеальному світі.
Якщо ви старанно вискубували брови з 1990-х до 2000-х, женучись за модою на «ниточки» а-ля Кейт Мосс, то не завжди можна повернути колишню густоту. Навіть у косметолога. Тут тільки мікроблейдинг допоможе отримати бажану форму. Але за допомогою різних сироваток, олій і активаторів росту ви можете відновити добру частину природної густоти. Однак догляд має бути регулярним.
Використовуючи будь-які засоби для росту брів, варто пам’ятати, що є місця на обличчі, на яких волоски вирости не можуть, як не намагайся. Тобто відростити брови і зробити їх ширшими буде неможливим в разі, якщо вони від народження у вас тонкі або негусті. Волоски не виникнуть там, де їх немає, і в принципі не може бути. Не обманюйте себе і не звертайте уваги на гучні маркетингові заклики, а тверезо оцінюйте ситуацію, щоб уникнути розчарувань.
Білизна зубів
Так, ви можете відбілити зуби у стоматолога, зараз це не становить жодної проблеми. Але природна білизна емалі залежить також від генів. Якщо ви ретельно чистите зуби двічі на день за допомогою паст для відбілювання, але результату все одно немає, не звинувачуйте себе або зубну пасту. Часто справа в генетиці, принаймні, це підтверджують дослідження вчених.
Голова Асоціації стоматологічних коледжів Іспанії, Оскар Кастро Рейно, стверджує, що у кожної людини є ген, який визначає колір зубів ще до народження. У новонародженого ще немає зубів, але вчені вже можуть визначити, якого відтінку вони у нього будуть. Звичайно, існують вроджені захворювання, наші харчові звички, куріння, які змінюють колір емалі. Але багато в чому все залежить від генетики. До речі, здоров’я зубів теж генетичний показник. Якщо у батьків рівні зуби, і вони ніколи не носили брекети, швидше за все, дітям вони теж не знадобляться.
Стрункість і зайва вага
Тут вкрай прикро: кількість жирових клітин у нашому організмі не змінюється і воно закладено генами. Тому конституція тіла у кожного індивідуальна. Звичайно, гени лише приблизно характеризують вашу можливу вагу, але не визначають її. Все залежить від вашого способу життя і харчування, звичок. Але деякі з нас схильні до повноти, іншим же складно погладшати. Тому людям, схильним до повноти, варто більш ретельно контролювати свій раціон харчування і регулярно займатися спортом, в той час як худорляві від природи люди можуть їсти практично все, що захочуть, чи не набираючи ваги.
Вчені поки не знайшли той самий «ген стрункості», зате не так давно відкрили ген UCP2. Саме його варіації визначають, яким буде ваш метаболізм. Тобто, яким чином у вас буде витрачатися енергія.
Енергію ми отримуємо з продуктів харчування. Якщо велика частина калорій витрачається організмом на виробництво тепла, організм не встигає відкладати залишки енергії в жирові запаси. Відповідно, ви не будете набирати вагу.
Колір, густота і структура волосся
Якщо зі структурою і кольором очевидно, що це – питання генетики (і виправити обидва чинники можна фарбами або стайлери), то з густотою не все так просто. Ви, напевно, не раз чули про шампуні, маски й олії, які обіцяють зробити волосся більш густим. Але маркетологи не говорять вам, що всі чудо-засоби можуть лише повернути природну густоту, пробудивши «сплячі фолікули». Ми про це згадували вище, коли писали про вії, і з волоссям все так само.
Відомо, що густота, текстура і товщина волосся залежать від діаметра волосяної цибулини, яка визначається нашими генами. У фолікулах діляться клітини, які формують волосок. За активність такого процесу відповідає особливий ген під назвою EDAR. Чим вище швидкість ділення клітин у цибулині, тим густішими і товщими будуть локони.
Деякі від батьків успадкували ген EDAR з низькою швидкістю ділення (часто трапляється у представників деяких азіатських народностей), комусь пощастило більше – їм дістався ген з більш високою швидкістю (у африканців). У слов’янських народів швидкість ділення клітин завдяки гену EDAR вище середнього, так що не все так погано.
Також генетики вважають, що структура волосся безпосередньо залежить від щільності шкіри. Якщо шкіра у новонародженого тонка, волосся будуть теж тонким, у дітей з більш щільною шкірою більше шансів мати товсті й густі локони.
На жаль, на всі ці фактори вплинути неможливо ані за допомогою beauty-продуктів, ані за допомогою косметологів або трихологів. Майстри і спецзасоби допоможуть домогтися лише візуально кращого ефекту.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!