Шкіра на губах відрізняється від шкіри на решті обличчя: насамперед вона тонша і вразливіша до зовнішніх факторів. Та головна особливість полягає у відсутності сальних залоз, які забезпечують зволоження та захист. Саме тому губи частіше страждають від сухості. Уникнути цього відчуття можна, якщо ввести до своєї б’юті-рутини декілька звичок.
Підберіть правильний зволожувальний засіб
Запорука м’яких губ — зволоження. Тому бальзами для губ мусять бути обов’язковим елементом б’юті-рутини. Ремарка: правильні бальзами. Деякі засоби можуть негативно впливати на ніжну шкіру губ. Здебільшого це засоби, що містять компоненти для збільшення об’єму губ: ментол, екстракт червоного перцю тощо. Експерти також радять уникати штучних ароматизаторів і консервантів, оскільки ці інгредієнти можуть також пересушити губи.
Для того, аби уникнути сухості та лущення губ, варто обирати бальзами, що містять заспокійливі та зволожувальні компоненти. До них відносять натуральні олії, бджолиний віск, мед, ланолін. Зрештою, ви можете просто придбати в аптеці натуральні олії (наприклад, кокосову олію, олію ши, олію жожоба) і наносити їх на шкіру губ. Так ви мінімізуєте ризики подразнювати губи штучними ароматизаторами та консервантами, які часто додають у косметику.
Відлущуйте змертвілі клітини
Часто буває так, що через броню змертвілих клітин поживні компоненти просто не можуть проникати в глибокі шари шкіри губ і живити їх. Через це і виникає сухість. Тому важливо відлущувати ороговілі клітини з епідермісу. Чи варто для цього купувати окремий продукт, призначений спеціально для губ? Не обов’язково. Наприклад, Анджеліна Джолі неодноразово розповідала про те, що скрабує губи засобом домашнього приготування на основі олій та цукру, а інколи просто протирає їх зубною щіткою з м’якою щетиною. Такий трюк допомагає її губам залишатися м’якими, а помаді — лягати значно рівніше.
Використовуйте SPF для губ
Про важливість сонцезахисту для шкіри обличчя й тіла ми вже знаємо. Однак часто обділяємо цим компонентом губи й тим самим ставимо під загрозу найніжнішу зону обличчя. Саме у впливі ультрафіолетових променів криється причина сухості та лущення губ.
Сухості губ можна уникнути в тому випадку, якщо регулярно наносити на них SPF-засіб. Чи можна використовувати як захисний засіб санскрин для обличчя? Якщо вам так комфортно, то так. Важливо лише не облизувати губи й не їсти з засобом на губах, адже він може не дуже сподобатися вашим органам травлення. Для того, аби уникнути небезпеки, можна просто придбати спеціалізований бальзам для губ з SPF-захистом, пристосованим спеціально для ніжної шкіри губ. Такі можна знайти практично у кожного бренду доглядової косметики.
Більше води в раціоні і приміщенні
Зневоднення організму — головний винуватець сухості шкіри. Губ у тому числі. Дегідратація відбувається, коли організм втрачає більше рідини, ніж поглинає, тоді він починає забирати резерви води зі шкіри, волосся, нігтів і наша зовнішність починає значно погіршуватися. Аби уникнути такого впливу, важливо випивати достатню кількість води. У середньому добова норма води для дорослої людини становить приблизно 2,5 літра, але ця кількість може змінюватися залежно від погоди, стану здоров’я, з’їдених продуктів і фізичної активності. Випивати таку кількість — забезпечувати собі гарне самопочуття й зовнішній вигляд.
Для того, аби забезпечити ніжній шкірі губ ідеальні умови, бажано також ставити зволожувач повітря в приміщенні, у якому ви проводите найбільшу кількість часу.
Дайте спокій губам
Облизування, кусання й торкання губ пальцями для деяких людей просто буденна звичка, якій не надається жодного значення. Однак для наших губ — це механічні травми, які можуть стати причиною сухості й неестетичного вигляду. Хочете мати кращий вигляд — дайте спокій губам, як і обличчю загалом. Одного дня буквально один дотик до обличчя брудною рукою може зіграти з вами злий жарт.
Підписуйтесь на наш Viber і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!