Сухість і висипання на губах: у чому насправді причина

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Сухість і висипання на губах: у чому насправді причина

Сухість шкіри на губах, яку не рятують навіть найкращі бальзами, хоча б раз у житті турбувала кожного з нас. Якщо ви звикли звалювати все на холодний сезон, то, очевидно, не чули про періоральний дерматит, екзему губ та інші подібні захворювання.

Шкіра губ відрізняється від шкіри на решті обличчя: насамперед вона тонша і вразливіша. Та головна її особливість полягає у відсутності сальних залоз, які розташовані на всіх інших зонах нашого тіла та забезпечують їм зволоження і захист. Саме тому наші губи частіше піддаються на провокації зовнішніх факторів.

Ми звикли, що традиційно покращити стан губ може бальзам, нічна маска чи спеціальна сироватка. Але, на жаль, це не завжди робочий варіант. Бувають випадки, коли з часом ситуація тільки погіршується. У чому причина? Ймовірно, ви підхопили захворювання губ.

Редакція Beauty HUB дізналася про найпоширеніші хвороби шкіри губ, через які вас може турбувати сухість. Розповідаємо про супутні симптоми, причини і способи, як можна їх лікувати.

Періоральний дерматит

Сухість і висипання на губах: у чому насправді причина

Періоральний дерматит  або навколоротовий дерматит — дуже поширене захворювання шкіри, від якого страждають здебільшого жінки молодого віку. Головні симптоми недуги — дрібні висипання на шкірі навколо губ, носогубних складок та на підборідді, а також надмірна сухість, відчуття печіння та легкий біль. Спричинити цю хворобу можуть різні фактори, від різкої зміни погоди чи надмірного впливу ультрафіолету до агресивної косметики. Також періоральний дерматит може бути побічним ефектом ГРВІ. Точні причини повинен визначати лікар.

Як повідомляють експерти Американського остеопатичного коледжу дерматології (AOCD), для того, аби зменшити прояви захворювання перед консультацією з лікарем, варто відмовитися від застосування косметичних засобів для обличчя, які містять парафін, лаурилсульфат натрію, ароматизатори з корицею, ізопропілміристат тощо. Фахівці також радять уникати штучних ароматизаторів і консервантів, а також засобів, що містять компоненти для збільшення об’єму губ: ментол, екстракт червоного перцю тощо.

Атопічний дерматит (екзема)

Сухість і висипання на губах: у чому насправді причина

Доволі поширений міф, що екзема вражає одразу все тіло. Але це зовсім не так, хвороба може проявлятися на маленьких зонах, наприклад, на шкірі голови, пальцях чи шкірі губ. Після ураження, шкірний покрив зазвичай червоніє, сильно пересихає та лущиться. Екзема також часто супроводжується появою пухирів та лусочок і може спричиняти біль. Виникнення екземи можуть спричинити як зовнішні, так і внутрішні чинники (наприклад, нестача вітамінів). У випадку з губами — це зазвичай переохолодження або інфекція, яка потрапляє на ніжну зону через брудні столові прибори та косметичні засоби. Ще одна неочевидна причина — покусування губ, яке спричиняє мікротріщинки. Власне через них у шкіру можуть потрапити шкідливі мікроорганізми і спровокувати розвиток хвороби. 

У домашніх умовах вилікувати екзему досить складно, краще звернутися до лікаря. Але якщо важливо покращити ситуацію вже зараз, можна замінити звичний бальзам для губ на мазі з антибактеріальною дією.

Контактний дерматит

Сухість і висипання на губах: у чому насправді причина

Ще одна можлива причина тривалої сухості та подразнення на губах — контактний дерматит. Ця алергічна реакція шкіри, яка проявляється різким почервонінням та свербінням. Найчастіше винуватцем її стають засоби для обличчя, які ви наносите ще й на губи, агресивні продукти для очищення (наприклад, гель із кислотами, скраб або пілінг) або косметика зі штучними ароматизаторами, барвниками чи надмірною кількістю консервантів.

Позбутися контактного дерматиту просто: варто усунути з б’юті-рутини алерген. Використовуючи засоби для догляду, оминайте зону губ, а для її зволоження використовуйте натуральні засоби. Чудово підійде чиста олія ши, адже за консистенцією вона нагадує бальзам, проте не містить жодних домішок, які можуть спричиняти алергію.

Підписуйтесь на наш Viber і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також