Сезонна алергія, або поліноз, турбує орієнтовно 30% людей в усьому світі. Навесні поліноз спричиняють цвітіння дерев, найчастіше берези та вільхи. Улітку — лугових трав, найчастіше тимофіївки. З кінця літа та восени — цвітіння амброзії та полину. У людини може бути алергія на кілька видів рослин одночасно, у цьому випадку симптоми можуть тривати з весни до осені включно.
Основні симптоми сезонної алергії — це закладеність носу, чхання, почервоніння очей і сльозотеча. Дуже часто ці симптоми також супроводжуються почервоніннями шкіри на носі і навколо очей та набряками в тих же місцях або й на всьому обличчі. Як зарадити цьому?
Поставте акцент на заспокійливі компоненти
Під впливом алергенів в організмі виробляється гістамін — такий собі медіатор, що спричиняє почервоніння на шкірі й набряки, а також подразнення слизової оболонки носа. Під його впливом шкіра починає свербіти й пекти. Отож у такі періоди важливо берегти гідроліпідну мантію і віддавати перевагу заспокійливим засобам.
Насамперед важливо обрати м’який очищувальний засіб. Це може бути гель із керамідами, які оновлюють шкірний бар’єр і забезпечують довготривале зволоження, або з натуральними оліями. Важливо не пропускати етап тонізації — тонік відновлює pH шкіри й робить її більш стійкою до алергенів.
Реактивна шкіра вимагає постійного зволоження через те, що вона схильна до сухості. Лікарі рекомендують застосовувати універсальні і м’які зволожувальні компоненти, такі як гіалуронова кислота, алантоїн або знову ж таки натуральні олії. Упродовж дня можна використовувати спреї для обличчя із заспокійливим ефектом або просто розпилювати на обличчя термальну воду, вона також допоможе уникнути почервонінь.
Важливо відмовитися від агресивних пілінгів та й загалом засобів із кислотами чи агресивними компонентами. У поєднанні з алергенами вони можуть замість користі принести серйозну шкоду вашій шкірі.
Змініть догляд за зоною навколо очей
Алергія дуже часто вражає сльозову оболонку очей. Від цього очі починають сльозитися, червоніти, а параорбітальна зона — набрякати. «Часто пацієнти скаржаться на яскраво виражені набряки, темні кола і, як результат, перманентний ефект заплаканих очей або гіперпігментацію», — розповідає американський сертифікований отоларинголог Грегорі Вайнштейн. У таких випадках медик радить своїм пацієнтам використовувати засоби, що забезпечують інтенсивне зволоження і знімають почервоніння. Наприклад, можна використовувати гелеві продукти на основі вітаміну Е або екстрактів рослин.
Щоб уникнути набряків і темних кіл під очима, варто озброїтися сироватками або кремами, що мають освітлювальну і водночас протинабрякову дію. Хорошим варіантом стануть креми з кофеїном, вітаміном С або куркумою. Також можна звернути увагу на засоби з металевими аплікаторами — вони приємно охолоджують параорбітальну зону й допомагають привести її до ладу.
Подбайте про ніс
Зазвичай алергіків видає ніс — у сезон полінозу в них він набуває багряного відтінку, а інколи ще й набрякає та вкривається маленькими прищиками. Грегорі Вайнштейн говорить про те, що причиною цьому є «носовий салют» — жест потирання кінчика носа, який алергіки несвідомо повторюють кожних декілька хвилин, щоб втамувати біль та зняти свербіж на слизовій оболонці носа. Постійне тертя і призводить до банальних механічних пошкоджень, які в поєднанні з гістаміном можуть призвести до справжньої катастрофи.
Щоб уникнути почервонінь та набряків, а також постійного потирання носа, важливо проконсультуватися з лікарем і обрати для себе протиалергічний спрей для носа. Антигістамінні препарати заспокоюють слизову й допомагають втамувати неприємні відчуття й потенційно уникнути почервонінь.
Подразнену шкіру навколо носа важливо інтенсивно зволожувати. Але звичайного крему для обличчя може бути недостатньо. На кінчик і крильця носа (потенційно найбільш вразливі місця) можна наносити крем для зони навколо очей або сироватки зі зволожувальними компонентами, що глибоко живлять і відновлюють шкіру.
Використовуйте охолоджувальні засоби
«Використання охолоджувальних масок або cooling-гелів допомагає зменшити дискомфорт та уникнути набряків», — говорить Софі Шоттер, британська лікарка, яка спеціалізується на естетичній косметології. Такі препарати покращують кровообіг і зміцнюють імунітет шкіри. Так вона стає більш стійкою до подразників і набагато швидше відновлюється після пошкоджень. Ще одна перевага охолоджувальних засобів — вони чудово знімають набряки і свербіж.
На ринку є безліч гелевих масок для шкіри обличчя, а також для зони навколо очей, які вже містять компоненти з охолоджувальним ефектом. Є також продукти, які навіть краще працюють охолодженими. Наприклад, алое вера, каламін або трояндова вода, які можна сміливо класти в холодильник перед застосуванням. Холодна температура не тільки заспокоює шкіру, але також зменшує розацеа і скорочує пори, сприяє більш свіжому кольору обличчя.
Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!