Яку косметику варто зберігати в холодильнику

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Яку косметику варто зберігати в холодильнику

Дотримання температурного режиму, рівня вологості й доступу до сонячного світла можуть істотно відбитися на ваших косметичних продуктах, а згодом і на вас самих!

Прийшло літо, а з ним і довгоочікуване підвищення температури. Перше, що спадає на думку з настанням спеки, це захист шкіри від сонця, дотримання водного балансу тощо, а ось як переносить тепло, вологість і сонячні промені наша косметика, замислюються одиниці. Ні кого не дивує той факт, що більшість косметики для догляду варто зберігати в холодильнику, наприклад beauty-продукти з вітаміном С, ретинолом і натуральним складом. Більш того, буквально всі патчі для очей і тканинні маски тільки підсилюють свій ефект після кріотерапії в холодильнику. Чи варто говорити, що освіжальні спреї для обличчя і засоби від набряків втрачають свої корисні властивості за мінімального нагрівання?

Неодноразово косметологи і дерматологи закликали дівчат усього світу відмовитися від зберігання косметичних засобів у ванній кімнаті, прохання не стосується продуктів, пов’язаних з водними процедурами: гелів для душу, шампунів, масок для волосся й обличчя. Чому? Та тому, що висока вологість і задуха скорочує термін придатності парфумерії, декоративної косметики і доглядальних засобів, таких як креми і сироватки.

Завдяки Instagram дівчата всього світу знову порушили питання зберігання косметичних засобів у холодильнику, створивши спеціальні хештеги #SkincareFridge, #BeautyFridge, #MiniFridgeShelfie і розмістивши фото мініатюрних б’юті-холодильників пудрового рожевого і небесно-блакитного відтінків. У свою чергу, редакція журналу Vogue India поговорила з трьома кращими дерматологами країни про те, яку косметику варто зберігати в холоді, чи стають beauty-засоби від цього ефективніше і чи варто купувати новомодні б’юті-холодильники.

Яку косметику варто зберігати в холодильнику?

«Вітамін С, ретинол і антиоксиданти, які швидко окислюються, варто зберігати в холодильнику. Деякі косметичні компоненти, такі як алое віра, каламін або рожева вода, відмінно підходять для заспокоєння шкіри, але вони працюють краще, коли охолоджені. Холодна температура не тільки заспокоює сонячні опіки, але також зменшує розацеа і скорочує пори, сприяє більш свіжому кольору обличчя.

Креми для очей і маски для очей допомагають швидше позбутися набряклості, коли використовуються охолодженими. Ми часто бачимо гелеві б’юті-продукти, які за високих температур змінюють тонку водянисту консистенцію, тому дуже важливо знати правильну температуру зберігання конкретного продукту.

Косметика ручної роботи або та, що повністю складається з натуральних компонентів, має зберігатися в холодильнику, оскільки вона має дуже короткий термін придатності і потребує більш низьких температур через нестачу консервантів», – говорить лікарка-дерматологиня Харшна Бійлані, керівник медичної клініки The AgeLess Clinic.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Michelle Lee (@heymichellelee)

Чи отримуємо ми більше ефекту від використання косметики і косметичних гаджетів в охолодженому вигляді, прямо з холодильника?

«Холодна температура допомагає стабілізувати активні інгредієнти, а також заспокоює і розгладжує подразнену шкіру. Це спричиняє вазоконстрикцію кровоносних судин і підтягує шкіру. Особисто мені подобається класти свої тканинні маски в холодильник, я використовую їх охолодженими і «прокочуюся» по них прохолодним нефритовим ролером для додаткового комфорту шкіри і лімфодренажу.

Крім того, вплив на шкіру більш низьких температур покращує відлущування і видалення відмерлих клітин шкіри. Зберігання косметики з активними інгредієнтами в холодильнику може допомогти стабілізувати і посилити формули таких продуктів, як бальзами для губ, тканинні маски, нефритові ролери і місти для обличчя.

Омолоджувальні креми для обличчя і для очей також краще працюють при холодному застосуванні, оскільки вони додатково допомагають мінімізувати розширені пори. Зберігайте тонер або термальну воду в холодильнику, щоб освіжити втомлену шкіру, швидко зняти макіяж або ж охолодитися після активного тренування», – розповідає лікарка-дерматологиня Гитик Міттал Гупта, сертифікована косметологиня і засновниця клініки Isaac Luxe.

Чи варто зберігати декоративну косметику в холодильнику нарівні з засобами для догляду?

«Декоративну косметику не потрібно зберігати в холодильнику, оскільки вона не принесе вам ніякого додаткового ефекту від охолодження. Уникайте потрапляння в б’юті-холодильник косметики на масляній основі, оскільки вона може замерзнути і забити пори при нанесенні », – попереджає лікар-дерматолог Гитик Міттал Гупта.

Не кладіть в холодильник олівці для очей і туш для вій – вони змінять текстуру, стануть розсипчастими і зламаються під час використання. Те ж саме стосується губних помад. Ви хочете, щоб ваші улюблені продукти для губ були м’якими, кремовими і ковзали як уві сні, не тримайте їх у холоді. Одного разу замерзнувши в холодильнику, помада ніколи не буде колишньою.

Прохолодне місце, ідеальна температура близько 24°С відмінно підходять для зберігання вашої декоративної косметики. Крім того, варто пам’ятати, що ми ніколи не зберігаємо косметику на основі порошку в холодильнику! Тіні для повік, рум’яна і бронзатори – це сухі порошки, які не підвладні цвілі і не псуються за зберігання за кімнатної температури. Більш того, зберігання цієї декоративної косметики в холодильнику може фактично зробити їх вологими і зіпсувати склад.

«Рідка декоративна косметика, наприклад, тональна основа, може розділитися на воду, олію та пігменти. Краще знати термін придатності декоративної косметики, якою ви користуєтеся щодня, і зберігати її в прохолодних темних місцях далеко від сонячного світла. І все буде в порядку!» – розповідає докторка медичних наук Гіта Мехра Фазальбхой, засновниця медичної клініки Skin&You clinic.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Korean Beauty & Skincare Store (@nudieglow)

Що таке #SkincareFridge, #BeautyFridge, або ж #MiniFridgeShelfie і чому ми не можемо зберігати косметику в звичайному холодильнику?

«Б’юті-холодильник, іменований в Instagram під тегами #SkincareFridge, #BeautyFridge, #MiniFridgeShelfie, – чарівна мініверсія побутового холодильника, який ми всі використовуємо щодня. Однак б’юті-версія охолоджувального приладу передбачає тільки зберігання косметичних засобів.

Я думаю, що це гарна ідея зберігати свій арсенал для догляду за шкірою в б’юті-холодильнику, особливо якщо ви живете в тропічному кліматі з дуже високою вологістю. Зберігання засобів для догляду за шкірою в ванній кімнаті, як це часто роблять люди, може призвести до зростання грибків: вологість плюс висока температура.

Завдяки б’юті-холодильнику, призначеному тільки для косметики, ймовірність зіпсувати улюблену сироватку для обличчя запахом цибулі або м’яса мінімальна. У звичайному холодильнику зберігається їжа, і, звичайно, аромати проникають в усі баночки й ампули з догляду за шкірою. Більш того, температура в мініхолодильниках добре контролюється і розподіляється рівномірно на всю косметику, тим самим продовжуючи їй життя – термін придатності», – розповідає лікарка-дерматологиня Харшна Бійлані.

 Чи варто обов’язково купувати новомодний б’юті-холодильник заради більш якісного догляду за шкірою обличчя й тіла?

«Однозначна відповідь – ні! Якщо ви не хочете вкладати гроші в окремий мініхолодильник для догляду за шкірою, я б сказала, що це теж нормально. Просто дотримуйтесь раціонального товарного сусідства в звичайному холодильнику: виділіть поличку, на якій буде лежати тільки косметична продукція, далеко від їжі та напоїв.

Переконайтеся, що всі ваші пляшки герметично закриті, або, якщо можете, зберігайте їх у герметичному пакеті. Якщо ви не хочете класти косметику в звичайному холодильнику, зберігайте її в прохолодному куточку вашого будинку, без прямих сонячних променів.

Тільки прошу вас, не зберігайте косметику з догляду за шкірою в ванній кімнаті! Коливання і волога температура зіпсує косметичний продукт, перш ніж ви зможете сподіватися побачити результати», – розповідає лікарка-дерматологиня Харшна Бійлані.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також