Сучасний ритм життя змушує нас часто нехтувати основами здорового повноцінного харчування, достатнім фізичним навантаженням і, ніде правди діти, – здоровим сном. А це чи не основні складові не лише здоров’я всього організму, а й найбільшого нашого органу – шкіри. Саме на ній з’являються сигнали, що в організмі щось йде не так. І дуже часто косметологи, помічаючи проблеми на обличчі, негайно відправляють на консультацію до гастроентеролога.
«Хто» такий кишківник і чому його здоров’я так важливе
Кишківник відповідає за надходження корисних речовин до нашого організму, які важливі для життєдіяльності. Але, крім цього, цей орган відповідає і за інші функції в організмі.
Так, наприклад, нейтралізує шкідливі мікроорганізми, які надходять до нашого тіла, якщо ця функція буде порушена, відбуваються запальні процеси на шкірі. Виводить токсини з організму, наявність яких, безумовно, впливає на зовнішній вигляд шкіри. Підтримує гідратацію організму, адже саме у кишківнику відбувається всмоктування води, без якої сухість шкіри забезпечена. І найважливіше – це підтримання здорової мікрофлори, адже її порушення може стати причиною багатьох проблем зі шкірою.
Мікробіом кишківника відповідає і за здоров’я серцевої, нервової систем, регулювання рівня цукру в крові. Крім того, імунна система також залежить від стану здоров’я кишківника. Справа в тому, що саме мікробіом цього органу може контролювати реакцію організму на різні інфекційні захворювання. Мозок пов’язаний з кишківником величезною кількістю нервів, а це впливає на стан нервової системи та психологічної стабільності людини. Різні дослідження лише підтверджують важливу участь мікробіома кишківника у злагодженій роботі органів та систем нашого організму. Коли порушується мікрофлора кишківника, організм стає вразливим до різноманітних інфекцій. При цьому чимало страждає й оболонка нашого організму – шкіра. Шкідливі бактерії активно розмножуються і виникають різні дерматологічні захворювання.
Для того, щоб уникнути сухості, запалень та інших патологічних станів шкіри, важливо приділяти увагу підбору засобів для домашнього догляду, у тому числі тональних, сонцезахисних та засобів макіяжу. Небажано користуватися косметикою на основі мінеральних олій, подразливих інгредієнтів, агресивних ПАР та спирту. Лінія »sensi-bel« з німецької професійної космецевтики DR.BELTER®COSMETIC містить у своїх формулах виключно делікатні та мікробіом-дружні інгредієнти. Наприклад, формула делікатного флюїду для денногого догляду містить інноваційну DLS основу, що включає лише фізіологічні ліпіди рослинного походження. Така основа повністю біосумісна, нормалізує чутливість та мікробіом шкіри, максимально пом’якшує та зволожує, моментально заспокоює та розгладжує навіть найчутливішу шкіру. Унікальна особливість формули – наявність екстракту кореня лакриці, алантоїну, пантенолу та бісабололу, що усувають будь-які запальні процеси.
Фото: DR.BELTER®
Коли кишківник здоровий
Визначити, що з кишківником все добре, досить просто. Регулярне випорожнення говорить про здоров’я, адже часті закрепи збирають токсини, а це небезпечно для будь-якого організму. Плаский живіт також говорить про правильну роботу кишківника, адже надмірне газоутворення або неправильне положення органів (наприклад, опущення) видає себе животом, що випирає. Відсутність дискомфорту після прийому їжі або під час її перетравлення також говорить про здоровий орган. І, безумовно, чиста шкіра – це видима ознака правильної роботи кишківника.
Крім цього, сьогодні є різноманітні лабораторні дослідження, які допомагають визначити стан мікробіома кишківника.
Якщо ви помітили будь-які ознаки дискомфорту в животі, що супроводжуються ще й висипаннями, варто обов’язково звернутися до фахівця і зробити необхідні аналізи.
Для підтримки здоров’я кишківника необхідно дотримуватись збалансованого харчування. Віра Чайка, рекомендує включати до раціону ферментовані продукти і вживати достатню кількість клітковини.
Віра Чайка, нутріціолог, косметолог, естетист з тіла, творець лінії натуральної косметики Miamore:
— Робіть вибір на користь натуральних продуктів з мінімальною обробкою, годуйте кишківник пребіотиками і насолоджуйтесь гарною шкірою, легкістю та енергією!
— Недарма кажуть, що дзеркало імунітету це наш кишківник. Від його стану та роботи залежить те, наскільки ми добре почуваємось і який вигляд маємо. Дисбаланс у кишківнику може призвести до таких неприємних наслідків, як висипання на шкірі обличчя та тіла, здуття, тяжкість, нездатність засвоювати корисні речовини та розвиток запальних процесів. Уникнути неприємностей можливо, налагодивши режим та якість продуктів харчування. Їмо без перекусів, 3-4 рази на день, виключаємо всі перероблені продукти, у складі яких є вибілене борошно, цукор, рафіновані олії. “Погані” бактерії дуже люблять усі ці продукти сучасної цивілізації, активно розмножуються та псують імунітет. Заселити мікрофлору кишківника “корисними бактеріями” і тим самим покращити його стан можна завдяки продуктам-пребіотикам: всі види ферментації (квашена капуста, кімчі, темп, натуральний йогурт), банани, цибуля, часник, сочевиця та нут, лляне насіння, мигдаль. Робіть вибір на користь натуральних продуктів з мінімальною обробкою, годуйте кишківник пребіотиками і насолоджуйтесь гарною шкірою, легкістю та енергією!
Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!