Багаторазові прокладки не лише ефективний засіб жіночої гігієни, а й метод розумного споживання. Вченими підраховано, що кожною сучасною жінкою за репродуктивний період використовується понад 10 тисяч одноразових засобів гігієни. Використані прокладки й тампони розкладаються не менше ніж пів століття, а от переробити такі засоби неможливо. Екологи вважають, що перехід на багаторазові засоби жіночої гігієни допоможуть захистити Землю від сміттєвої катастрофи.
Багаторазові прокладки та «одноразки»: порівняння складу
Чим же багаторазові прокладки кращі за одноразові? Єдина функція «одноразки» – не пропустити рідину на білизну. При цьому склад прокладок такий, що й повітря він теж не пропускає, тим самим створюючи «парниковий ефект». Гінекологи у всьому світі радять своїм пацієнтам відмовитися від щоденок, оскільки вони стають причиною виникнення подразнення в пахвинній зоні, а також деяких захворювань, наприклад, кандидозу (молочниці).
У складі одноразових прокладок присутні поліпропілен (вбирає рідину), поліефірне волокно (для правильного розподілу рідини), целюлоза й абсорбент (для утримання рідини), полімери та синтетичні смоли (використовуються для отримання клейкого шару) і поліетиленова плівка (перешкоджає). Погодьтеся, надто багато екологічно шкідливого поліетилену.
Бавовняна тканина в кілька шарів і медична мембрана — ось такий простий склад багаторазових прокладок. Перша добре вбирає виділення, а друга не дає їм пролитися, утримує всередині. Багаторазові прокладки мають явну перевагу, якщо говорити про натуральність продукту. Єдине, де використовується пластик, – для виготовлення кнопок, за допомогою яких необхідно закріпити прокладку до білизни.
Вищезазначені аргументи свідчать на користь гігієнічності багаторазових прокладок. До того ж вони добре стираються й очищуються від забруднень. Жінці з менструацією знадобиться щонайменше п’ять багаторазових прокладок в одному циклі.
Як вибрати багаторазові прокладки, які бувають
Багаторазові прокладки, як і «одноразки», бувають декількох розмірів. Залежно від товщини виділяють:
- Лайт, або міні. Прокладки довжиною близько 20 см, призначені для нерясих виділень, оскільки поглинання у них мінімальна.
- Нормальний, або середні. Довжина таких прокладок близько 28 см, їх сміливо можна використовувати вдень, поглинання – середнє.
- Максі, чи нічні. Це довгі, 33-35-сантиметрові прокладки, які вбирають рясні виділення. Також їх можна використовувати огрядним жінкам із нерясними менструаціями.
- Щоденні.
Для критичних днів краще вибирати прокладки з мембраною, а для щоденного використання підійдуть на бавовняній основі. Можна знайти навіть моделі з невибіленої бавовни. Вони дуже ніжні, буквально пухнасті.
Вартість багаторазових прокладок у кілька разів вища за «одноразові». Але якщо порахувати, вже через пів року вкладення окупляться, до того ж термін служби багаторазових гігієнічних засобів не менше ніж рік, а виробники стверджують, що їх вистачить на 3-5 років.
Як правильно користуватися багаторазовими прокладками
Для початку оптимально придбати набір із п’яти-семи штук різного розміру. Зручно орієнтуватися на кількість одноразових прокладок, яка вам потрібна за один цикл. Прокладки доведеться прати щодня на ніч, це не тільки гігієнічно – так вони краще відтираються. Змінюють прокладку в середньому через 4 години, але термін використання все ж таки залежить від об’єму виділень. Якщо ви не плануєте прати щодня, тоді варто помножити кількість прокладок на день на кількість днів без прання.
Аби звикнути до багаторазових прокладок, почніть з їхнього використання в домашніх умовах. Це допоможе вам зрозуміти, як і скільки її носити, що вдягати. Можна спробувати використовувати щоденні багаторазові прокладки, а згодом і під час менструації.
Прокладку вкладають у білизну стороною зі строчками до тіла і закріплюють кнопками на ластівці. Якщо ви використовуєте багаторазові прокладки без кнопок, краще візьміть білизну із щільної тканини, щоб прокладка не з’їхала на мереживі або нейлоні.
Використану прокладку можна випрати одразу або скласти в непромокальний тканинний мішечок, що не пропускає запахи. Прати багаторазові прокладки можна в пральній машині за температури 40-60 градусів, полоскати холодною водою. Розправте випрану прокладку і залиште сушитися. Не можна використовувати для сушіння батарею або праску. Якщо плями від прокладки не відіпралися, не поспішайте використовувати відбілювач, краще збільште градуси прання до 90. Якщо плями все ж таки залишаються, скористайтеся кисневим відбілювачем або перекисом водню.
Багаторазові прокладки вже встигли оцінити породіллі. Після пологів потрібна велика кількість засобів гігієни, приблизно 6 штук на день.
Єдиний мінус багаторазових прокладок – додатковий догляд. Але це не зрівняється з тією користю для жіночого здоров’я, яку вони нам надають.
Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші відео-матеріали від Beauty HUB!