Екологічні та безпечні засоби для менструації: топ-5 зручних продуктів

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Екологічні та безпечні засоби для менструації: топ-5 зручних продуктів

Разом із магазинними прокладками й тампонами ми купуємо «парниковий ефект» і проблеми з мікрофлорою інтимних зон. А ще залишаємо природі сумнівний спадок у вигляді гори пластику. Чи не час замінити звичні нам предмети жіночої гігієни на екологічні й безпечні для здоров’я?

Чи замислюватися ви над тим, що саме прикладаєте до найніжнішої зони свого тіла? У нас є відповідь: мікс поліетилену й хімічних речовин, потенційно небезпечних для організму. Наприклад, тампони і прокладки здебільшого містять діоксид. Цей компонент має властивість накопичуватися в тканинах, з часом ослаблюючи імунну й репродуктивну системи. Синтетичні ароматизатори, які також додають у склад засобів жіночої гігієни, порушують мікрофлору інтимних зон і можуть ставати причиною захворювань статевих органів. Це щодо довгострокових перспектив. А пригадайте дискомфорт під час менструації типу печіння і свербежу, який начебто властивий цьому періоду. А ось і ні. Ці відчуття приносить поліетилен, який створює свого роду парниковий ефект і сприяє розмноженню шкідливих бактерій в інтимних зонах. Але й це ще не все.

Упродовж життя кожна жінка використовує орієнтовно 11 тисяч прокладок або тампонів. Це майже 150 кілограмів пластику, що на кількасот років поселиться у світовому океані й порушить екологічну систему.

Змінити ситуацію можна. Варто лише переглянути свої звички і замінити стандартні для нас тампони із супермаркету на більш безпечні варіанти.

Менструальна чаша

Менструальна чаша

Найпоширенішою на сьогодні альтернативою прокладкам і тампонам є менструальні чаші — силіконові ємності з хвостиком для збору менструальної крові. Так само як і у випадку з прокладками, чаш є безліч варіантів: різна щільність силікону, безліч розмірів, кольорів і незначні відмінності у формі. Але суть однакова: чаша встановлюється на шийці матки на зручній для вас глибині, щільно прилягає до стінок і збирає в себе кров, даруючи вам абсолютний спокій на 8–10 годин. Після цього її можна вийняти, промити і використати повторно. І так декілька років.

За дослідженнями медиків,  менструальні чаші цілковито безпечні. На відміну від прокладок і тампонів, вони гіпоалергенні, а система їхньої роботи (встановлення всередині і вакуумне прилягання) гарантує захист від протікань. 

Багаторазові прокладки

Багаторазові прокладки

Багаторазові прокладки — чудова екологічна альтернатива аптечним варіантам. Зазвичай їх виготовляють із гіпоалергенних натуральних матеріалів, наприклад, бавовни, льону чи мериносу і прошаровують бамбуковою мембраною, яка добре вбирає навіть великі об’єми вологи. До білизни вони кріпляться за допомогою кнопок або липучок. Аналогічно до стандартних, багаторазові прокладки бувають різних розмірів, форматів і навіть кольорів.

Менструація з багаторазовими прокладками, звісно, буде проходити трішки складніше, ніж із тими, які можна «просто» викинути. Із собою завжди потрібно носити не лише чисті засоби, але й чохол для вже використаних, а брудні прокладки замочувати в холодній воді, прати й добре просушувати. Натомість ви отримаєте комфорт в інтимних зонах, адже натуральні матеріали не парять, не спричиняють неприємних відчуттів чи алергічних реакцій. І, звісно, ви суттєво зекономите, адже комплекту з 5–7 багаторазових прокладок вистачить на декілька років використання.

Менструальні трусики

Менструальні трусики

Спеціальні трусики для менструації на вигляд подібні на звичайні, але мають вшитий шар спеціальної тканини, що вбирає вологу й забезпечує сухість на тривалий період, а також щільніші резинки навколо ніг, що запобігають протіканню рідини. Вони, як і багаторазові прокладки, є хорошою альтернативою стандартним засобам жіночої гігієни. Змінювати таку білизну виробники рекомендують двічі на добу. Цього достатньо, аби почувати себе комфортно, впевнено й не боятися неприємних сюрпризів.

Ще один момент, який відрізняє менструальні трусики від звичайних — догляд. Після використання їх потрібно замочити в холодній воді й лише потім випрати вручну або в пральній машині.

Менструальний диск

Менструальний диск

Менструальний диск — це плоский силіконовий кільцеподібний пристрій, що збирає в себе виділення, не дозволяючи їм витекти назовні й заплямувати білизну (і репутацію). На відміну від менструальної чаші, що встановлюється у вагінальному каналі, він поміщається у зводі піхви, найглибшій та найширшій її частині. Завдяки цьому менструальний диск не спричиняє неприємних відчуттів під час носіння і здатен вбирати в себе велику кількість рідини. З ним ви зможете забути про те, що у вас менструація майже на пів доби.

Суттєва перевага менструального диска полягає в тому, що, вдягнувши його, можна здійснювати повноцінні статеві акти без дискомфорту й ризику протікань. І, звісно, цей пристрій екологічний. Силіконова тарілочка замінить вам усі інші засоби жіночої гігієни і прослужить декілька років.

Бавовняні тампони і прокладки

Бавовняні тампони і прокладки

Якщо ви не хочете витрачати час на очищення багаторазових засобів, можете спробувати бавовняні тампони або прокладки. На вигляд вони нічим не відрізняються від звичайних і мають такий самий спосіб застосування. Єдина відмінність — принципово інший склад. Екологічні засоби жіночої гігієни виготовляють із натуральної бавовни, що швидко розкладається й не шкодить довкіллю. У складі бавовняних тампонів і прокладок немає ароматизаторів, консервантів, барвників, тому вони не порушують природну мікрофлору інтимних зон і зберігають оптимальний pH-баланс.

Мабуть, єдиний мінус екологічних прокладок у тому, що вони не настільки надійні, як поліетиленові. Тому їх доведеться частіше змінювати.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також