Що не можна робити під час менструації: міфи і реальність, народні прикмети

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

 • Пептиди

  Пептиди

 • Біохакінг шкіри

  Біохакінг шкіри

Що не можна робити під час менструації: міфи і реальність, народні прикмети

Менструація – природний процес в організмі жінки, це не хвороба, хоча іноді супроводжується міфами, пов’язаними з тим, чого категорично не можна робити в цей період. З місячними також пов’язано безліч прикмет, які лякають, хоча насправді не мають до реальності ніякого відношення.

Що не можна робити під час місячних на думку лікарів і як поводитися жінці в період менструації, розповімо докладніше.

Менструація: чого точно варто уникати в критичні дні

Що не можна робити під час менструації: міфи і реальність, народні прикмети

 • Прийом препаратів для розрідження крові. Найпопулярніше ліки – аспірин. Медики не рекомендують приймати його під час місячних, оскільки він може збільшити тривалість менструації і об’єм крововтрати. Але якщо ви приймаєте такі препарати на постійній основі, то припиняти можна тільки після консультації з лікарем.
 • Донорство. Під час процедури людина і так втрачає до 500 мл крові, не варто свідомо збільшувати крововтрату. Кров можна здавати не тільки під час менструації, а й п’ять днів після її закінчення. До того ж у жінок, які менструюють, знижується гемоглобін, в результаті така донорська кров принесе менше користі.
 • Деякі beauty-процедури. Під час менструації у жінок знижується больовий поріг, тому навіть депіляція може бути болючішою, ніж зазвичай. Під час місячних не рекомендується робити уколи краси, щоб не виникли синці на місці проколів, скільки властивості крові змінені. Також протипоказані масажі й гарячі обгортання, що збільшують об’єм крововтрати.
 • Важкі фізичні навантаження. Посильні тренування під час менструації допоможуть впоратися з больовим синдромом. Але в дні менструації не варто проводити силові тренування, щоб не посилити крововтрату. Віддайте перевагу йозі, розтяжці, танцям, а прес краще прокачувати після місячних.
 • Гарячі ванни, лазня, сауна. Фахівці в галузі гінекології досі сперечаються про те, чи приносять ванни під час менструації шкоду органам малого таза. Одні впевнені, що в такий спосіб можна зняти біль, інші вважають, що потрапляння води з бактеріями в порожнину матки (а вхід в неї трохи відкритий) може призвести до інфекції. По суті, тепла вода дійсно знімає біль, але скористатися краще теплим душем. Медики одностайні: відвідувати баню або сауну під час менструації заборонено.
 • УЗД і мамографія. Менструальний цикл впливає на груди, тому результат УЗД молочної залози під час місячних і після них буде різним.

Що можна робити під час місячних, дотримуючись обережності

Що не можна робити під час менструації: міфи і реальність, народні прикмети

 1. Секс під час місячних не є забороною, але займатися ним варто, дотримуючись певних правил. Оскільки в цей період підвищується ризик зараження інфекціями, що передаються статевим шляхом, рекомендується захищений вагінальний секс. У свій час секс у період місячних був під забороною через міфи про розвиток ендометріозу. Сьогодні доведено, що сексуальні контакти жодним чином не впливають на появу цього гінекологічного захворювання.
 2. Не обмежуйте себе в режимі харчування, навпаки, збагатіть раціон продуктами з високим вмістом заліза (печінка яловича, м’ясо).
 3. Алкоголь вживайте з обережністю, він не є забороною під час менструації. Але варто пам’ятати, що залежно від того, який день менструації, стерпність алкоголю буде різною. Толерантність до алкоголю у жінок, які менструюють, зазвичай знижується.
 4. Прийом вітаміну С. У деякій літературі можна знайти інформацію про те, що великі дози вітаміну С можуть спровокувати менструацію, і рекомендують його як контрацепції. Десятки років тому великими дозами вітаміну С навіть стимулювали пологову діяльність. Сьогодні вважається, що вітамін С здатний, навпаки, скоротити час місячних.
 5. Хірургічне втручання. Попри те, що менструація – це крововтрата, загальний обсяг становить всього 50-150 мл. Тому місячні не є причиною скасування екстреної операції, а якщо вона планова, то дату проведення краще обговоріть із лікарем. Важливо, щоб менструальні болі не накладалися на післяопераційні, тому навіть візит до стоматолога-хірурга варто відкласти на кілька днів.

Що не можна робити при місячних: прикмети з народу

Що не можна робити під час менструації: міфи і реальність, народні прикмети

Прикмети про місячні мають різне смислове навантаження. В окультизм вважається, що під час менструації жінка стає сильнішою і більш сприйнятливою. Чорні маги навіть можуть зробити приворот на менструальній крові. У перший день місячних в старовину ворожили на майбутній місяць, при цьому ключове значення мав час доби. День початку менструального циклу підказував, наскільки вдало може скластися подальша доля.

Під час місячних в старовину жінкам забороняли готувати їжу, бо вона буде несмачною і швидко зіпсується. У цьому марновірстві є логіка, оскільки у жінки, яка менструює, через сплеск гормонів можлива втрата смакових якостей.

Поганою прикметою вважається, якщо жінка під час менструації:

 • займалася поливанням і посадкою овочів і коренеплодів;
 • залазила на плодові дерева або дивилася на молоді плоди;
 • робила дріжджове тісто і випікала хліб;
 • займалася консервацією;
 • різала їжу або забивала тварин і птицю.

Багато жінок під час місячних не відвідують церкву. Дійсно, одна частина церковнослужителів вважає жінок в критичні дні «брудними», а ось інша навпаки – виступає «за», оскільки вірять, що в ці дні потрібно молитися про позбавлення гріхів.

Не кожна жінка ризикне відвідувати перукаря під час менструації, щоб, відрізаючи волосся, не «накликати на себе біду». Фахівці впевнені, що це нісенітниця, хоча фарбування волосся жінки, яка менструює, все ж не завжди вдало: фарбувальний пігмент може погано взятися.

Жінкам в період менструації варто уникати контакту з дикими тваринами, оскільки, зачувши кров, вони можуть напасти.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також