Як знизити рівень стресу під час війни: 5 науково доведених методів

Кожен із нас під час війни страждає від стресу. Хронічне перенапруження накладає відбиток як на зовнішності, так і на здоров’я. Тому важливо знайти спосіб, що допоможе знизити рівень стресу.

Ук

Як часто ви промовляли фразу «це все від стресу»? Стрес у сучасному світі ми звинувачуємо у всьому: у темних колах під очима, поганому самопочутті, настрої, дратівливості та найрізноманітніших захворюваннях. І почасти це так. Але існує як негативний, так і позитивний стрес. Поки він позитивний — усе добре. Він просто змушує вас виходити з вашої зони комфорту та розвиватися як особистість, професіонал тощо. Але ваше завдання – не дати стресу стати негативним. А це обов’язково станеться, якщо він перетвориться на хронічний.

Якщо ви дозволите кільком стресовим факторам впливати на емоційне самопочуття, то постраждає і ваше здоров’я. Тому, якщо ви хочете зберегти фізичний комфорт, стресу варто позбавлятися. І краще це робити перевіреними й доведеними наукою методами.

Як знизити рівень стресу в організмі

Займайтеся спортом

Ви чули про це мільйон разів від свого лікаря, тренера та ЗОЖників, але це справді так — фізичні вправи мають першорядне значення для підтримки як фізичного, так і психічного здоров’я. Дослідження показали, що помірні аеробні вправи, такі як ходьба або біг кілька разів на тиждень, допомагають покращити настрій, сон, підвищити рівень концентрації уваги та мозкову активність. Навіть короткі фітнес-тренування можуть боротися не тільки зі стресом, а й з хронічними проблемами зі здоров’ям, зокрема депресією. Отже, бігом у зал.

Вживайте фрукти й горіхи

Перекуси фруктами та горіхами в напружені дні можуть знизити рівень тривожності й стресу та їх шкідливий вплив на організм. Нещодавні дослідження показали, що чорниця допомагає протистояти ефектам ПТСР у тварин. А волоські горіхи готують організм до стресу. Американські вчені виявили, що додавання волоських горіхів або олії волоського горіха в раціон знижує реакцію артеріального тиску на стрес. Проте поки що це було протестовано лише в лабораторних умовах.

читайте також

Почніть медитувати

Голлівудські зірки, спортсмени, мільярдери-бізнесмени та працівники багатьох сфер бізнесу медитують, аби зняти стрес. Учені підтверджують, що медитація справді ефективна у боротьбі зі стресом. За останні кілька років було проведено багато досліджень на цю тему. Нещодавнє дослідження, проведене Каліфорнійським університетом у Сан-Франциско, показало, що медитація підтримує рівень хімічних речовин і гормонів, які допомагають мозку регулювати рівень стресу й боротися із хворобами. У тому ж дослідженні доведено, що медитація допомагає знизити артеріальний тиск і терпляче реагувати на стресові ситуації.

В Університеті Джона Хопкінса вивчили кілька десятків клінічних досліджень впливу медитації на організм. Вчені виявили, що ефект від медитації можна порівняти з ефектом від прийому деяких антидепресантів.

Для тих, хто не любить сидіти в позі лотоса й читати мантри, ми маємо гарну новину: щоб медитувати не обов’язково вдивлятися в полум’я свічки або практикувати йогу. Потрібно лише дотримуватися особливого ритму дихання, відпустити всі думки та сконцентруватися на своїх фізичних відчуттях. Це допоможе заспокоїтись.

Сьогодні існує безліч програм для боротьби зі стресом, а також програм, за допомогою яких можна навчитися медитувати. З ними можна практикувати медитації будь-де — в офісі, вдома, у пробках або в метро.

Масаж

Мало хто проґавить шанс побалувати масажем, але тепер навіть наука каже, що регулярні сеанси масажу — добрий спосіб зменшити симптоми стресу. Масаж знижує рівень гормону стресу кортизолу, що, у свою чергу, допомагає знизити кров’яний тиск і зміцнити імунну систему. Бонус – процедура допомагає позбутися зайвої рідини в організмі, підтягує шкіру та допомагає підтримувати фігуру в формі. Навіть короткочасного 15-хвилинного масажу щотижня може бути достатньо для зняття стресу.

Вирушайте на прогулянку чи пробіжку

Люди, які живуть у більш природному середовищі, зазвичай мають нижчий рівень кортизолу та менше ознак хронічного стресу. Їм зі стресом допомагають боротися прогулянки лісом або парком, а також пробіжки. 2018 року з подачі токійського вченого й доктора медицини Ціна Лі весь світ дізнався про практику синрін-йоку, яку також називають японською «лісотерапією» та «лісовим купанням». Лі докладно описав мистецтво цілющих прогулянок на природі у своїй книзі. Але японські вчені впевнені, що навіть якщо ви живете у місті, вихід на вулицю та 15-хвилинна прогулянка може допомогти вам боротися зі стресом. Проте лікар Цін Лі вказує, що гуляти треба також правильно. Необхідно дотримуватися кількох правил. По-перше, не користуватися мобільним телефоном та іншими гаджетами. По-друге, гуляти треба усвідомлено, глибоко дихаючи. По-третє, ходити варто в неквапливому темпі. Але головне, зробити такі прогулянки регулярними. Нехай навіть прогулянка триває 15 хвилин.

Підписуйтесь на наш Viber і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також