У світлі того, що вигоряння на роботі офіційно визнали захворюванням, ми вирішили нагадати, що одним із симптомів цієї хвороби є психічна втома. Постійна розумова втома може погіршити і фізичне здоров’я, тому з нею варто боротися.
Вчені давно пов’язують харчування з когнітивними функціями, тому не дивно, що найкорисніші продукти для мозку є однією із затребуваних тем в області здоров’я. Багато досліджень свідчать, що регулярне вживання певних продуктів харчування може допомогти поліпшити пам’ять, підвищити концентрацію уваги і запобігти хворобі Альцгеймера. Насичення мозку корисними необробленими продуктами призводить не тільки до підвищення розумової працездатності, але і до поліпшення якості життя.
Розумова працездатність проявляється в здатності сприймати, аналізувати і переробляти інформацію, приймати рішення і діяти. Якщо ви помітили, що ці показники впали, додайте до свого раціону такі корисні продукти для мозку. Вони багаті антиоксидантами, мінералами і вітамінами. Завдяки цьому їжа допомагає покращити пам’ять, а також забезпечує підвищену обробку інформації мозком.
Куркума
Нещодавно вчені з’ясували, що нейрони все ж можуть продовжувати формувати нові шляхи і в дорослому віці, хоча колись це вважалося неможливим. Одним із головних факторів, що впливають на процес створення нових нейронних зв’язків, є нейротрофічний фактор мозку (BDNF). Дослідження, опубліковані на Brain MD Health, показали, що куркума не тільки усуває запальні процеси в організмі, але і допомагає підвищувати рівень BDNF. Регулярне вживання цієї спеції призводить до поліпшення пам’яті і роботи мозку в цілому, а також до зниження ризику дегенеративних процесів.
Волоські горіхи
Всі горіхи корисні організму, адже це відмінне джерело корисних жирів. Але якщо ми говоримо про хорошу роботу мозку, то волоські горіхи мають стояти в пріоритеті. Вони багаті альфа-ліноленовою кислотою (ALA) й Омега-3. Дослідження, опубліковане 2015 року, показує зв’язок між збільшенням споживання волоських горіхів з поліпшеними показниками когнітивної роботи.
Ваш мозок має забезпечувати енергією тіло. Він контролює так багато функцій і для цього також вимагає багато ресурсів. У стані спокою до 20% метаболізму відбувається тільки від мозкової активності. В молодості ми не помічаємо, як розумова діяльність нас вимотує. Але з віком все змінюється. Високий рівень метаболізму в нашому мозку створює безліч реактивних (і потенційно шкідливих) вільних радикалів, які організм природним чином нейтралізує антиоксидантними сполуками. Якщо організм не отримує антиоксидантів, з віком це може спричинити пошкодження клітин вільними радикалами. Звідси беруть початок дегенеративні процеси. І саме тому споживання антиоксидантів з цілісних харчових продуктів, таких як волоські горіхи, так важливо.
Чорниця
Ці ягоди вважаються найкориснішими, оскільки рівень антиоксидантів в них вищий, ніж в інших продуктах. Було доведено, що вживання не менше двох пригорщей ягід на тиждень може поліпшити пам’ять і підвищити розумову працездатність.
Насіння льону
Ще один рослинний продукт, який є рекордсменом за вмістом Омега-3 і альфа-ліноленової кислоти (ALA). Насіння льону допомагають знизити кров’яний тиск, отже, вони покращують приплив крові до мозку. Через ці ж властивостей насіння льону рекомендують вживати з метою профілактики інсультів.
Цибуля
Зараз у нашій країні масовий ажіотаж навколо цього продукту, його ціну не обговорили тільки ледачі. І тим не менш, вчені не рекомендують заміняти його в своєму раціоні чимось іншим. Особливо якщо ваша робота пов’язана з розумовою, а не фізичним навантаженням. Річ у тім, що цибуля містить рекордну кількість фолату (вітаміну B9). Доведено, що ця речовина покращує приплив крові до мозку, знижуючи при цьому рівень гомоцистеїну. Високі показники останнього збільшують ризик розвитку серцево-судинних захворювань.
Кава
Ваша ранкова чашка кави не тільки бадьорить. Дослідження, проведене 2014 року, показало, що у тих, хто вживає близько двох чашок кави (з кофеїном), поліпшуються результати когнітивних тестів, підвищується концентрація уваги.
Лосось
Ця риба вважається однією з найбільш корисних завдяки високому вмісту правильних жирів. Однак у лосося є ще одна важлива перевага для мозку. Велика кількість Омега-3 жирних кислот знижує рівень бета-амілоїду в крові. Бета-амілоїд – це білок, який утворює небезпечні згустки в вашому мозку, що призводить до хвороби Альцгеймера або погіршення когнітивних функцій.
Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!