Чому в нас не виходить худнути швидше: 10 причин, доведених наукою

Вимотуєте себе тренуваннями й сидите на суворій дієті, але позбутися від зайвих кілограмів все ніяк не виходить? Іноді у нас не виходить худнути швидше за неочевидних причин. Їх як мінімум 10 і всі вони доведені наукою.

Отже, ви сидите на дієті, практично кожен день потієте в залі, але цифри на вагах наполегливо не зрушуються у бік зменшення? Тоді вам варто припинити крутитися як білка в колесі, зупинитися й ретельно проаналізувати все, що ви робите.

Є дуже неочевидні помилки, які ми можемо здійснювати день у день і навіть не помічати цього. Крім того, у вас можуть бути проблеми зі здоров’ям, тому перше, що потрібно зробити − здати тест на певні гормони й аналізи на наявність вітамінів в організмі.

Проблеми зі щитовидною залозою

Щитовидна залоза виконує безліч функцій. Одна з них: вироблення тиреоїдних гормонів – тироксин (T4) і трийодтиронін (T3). Саме вони підсилюють розщеплення жирових відкладень і гальмують їх накопичення. Тобто якщо процес вироблення цих гормонів порушений, можуть початися проблеми із зайвою вагою, бо сповільнюється метаболізм.

Так що якщо ви вимотуєте себе тренуваннями й жорсткою дієтою, але вага як і раніше стоїть на місці, можливо, варто сходити на консультацію до ендокринолога й здати аналізи на гормони.

Дефіцит вітаміну D3

Дефіцит вітаміну D3 – часте явище. Наш організм не в змозі виробляти його самостійно в потрібних нам кількостях. Його нестача також пов’язана зі збільшенням ваги й декількома метаболічними процесами. Він грає роль спецагента у війні проти жирових відкладень.

Відсутність міцного й здорового сну

Здоровий сон – запорука не тільки гарного настрою й міцного здоров’я, але і схуднення. Можна з упевненістю сказати, що ми худнемо навіть уві сні, тому що саме тоді виробляється гормон росту.

Крім того, поганий сон і недосипання – один із найсерйозніших чинників ризику ожиріння. У дорослих і дітей з поганим сном ризик ожиріння вищий на 55% і 89%.

Хронічний стрес

Стрес – ще одна причина, за якою ми все ніяк не можемо схуднути. По-перше, це практично завжди поганий сон. Вище ми вже говорили про те, яким чином недолік сну заважає нам схуднути.

По-друге, багато людей починають заїдати поганий настрій у гонитві за ендорфінами. В результаті емоційного переїдання можна отримати не тільки зайві калорії, але й надлишок швидких вуглеводів. Навряд чи хтось вирішить заїдати стрес морквиною або цільнозерновим хлібом. Швидше за все це буде шоколад, торти, морозиво або піца.

читайте також

Занадто одноманітні тренування

Різноманітність у тренуваннях допоможе не тільки всебічно розвинути тіло без перекосів, але ще й схуднути. Бажано, щоб у вас було не тільки всемогутнє кардіо, розрекламоване як суперзасіб для схуднення, але і тренування з важкою вагою.

Кардіо допомагає нам позбутися ненависного животика й спалює вісцеральний жир. Силові тренування запобігають уповільнення метаболізму й допомагають зберегти м’язову масу, яка зазвичай йде разом із жировими відкладеннями, якщо ви не займаєтеся спортом. Ще один плюс, що сприяє схудненню – робота з додатковою вагою допомагає підтримувати довгострокове жироспалювання. Тому додайте в свій тренувальний план «тренажерку».

Занадто багато тренувань, але немає правильної дієти

Багато хто вважає, що надмірні фізичні навантаження компенсують всі спожиті калорії, навіть якщо їх буде занадто багато. «Ну подумаєш, з’їла тістечко – пробіжу зайві п’ять кілометрів» – знайомі думки, правда? Насправді ж від фізичної активності залежить лише 30% втрати ваги. Решта 70% – це те, що ми їмо, а точніше те, від чого ми відмовляємося (фастфуд, швидкі вуглеводи, надмірне вживання алкоголю).

Занадто жорстка дієта

Коли ви тільки сідаєте на дієту, ваше тіло в шоці, і починається активне спалювання калорій. Але потім, коли ви день у день їсте одноманітні продукти (а на жорстких дієтах все саме так), організм поступово звикає, і ви виходите на плато. Зрушити з якого у бік зменшення ваги набагато складніше, ніж на самому початку дієти.

Практично всі дієтологи дотримуються думки, що монодієти або занадто жорсткі дієти не дуже добре впливають на тіло й здоров’я. Харчування має бути збалансованим, організм повинен отримувати всі необхідні нутрієнти в потрібній кількості, а здорова їжа повинна стати вашою звичкою, а не дієтою на короткий період.

П’єте занадто мало води

Вода може допомогти в нелегкій справі позбавлення від зайвих кілограмів! В одному 12-тижневому дослідженні втрата ваги учасників, які випивали півлітра води за 30 хвилин до їжі, була на 44% більше, ніж у тих, хто цього не робив. Тут все просто й ясно – вода заповнює шлунок, і ви з’їдаєте менше. Крім того, вона притуплює відчуття голоду й збільшує кількість спалених калорій на 24-30% протягом півтори години. Потім доведеться випити ще водички.

Брак білка в дієті

Білок – один із найважливіших нутрієнтів, який допомагає схуднути швидше. Якщо у вашому денному раціоні 25-30% протеїну, це допоможе спалити на 80-100 калорій в день більше. Плюс він дає відчуття насичення (діє грелін і інші гормони регулювання апетиту), що мінусує ще пару сотень калорій, бо ви точно з’їсте менше. Так що вчені рекомендують додати в свій сніданок трохи білка.

Алкоголь

З алкоголем все просто – він калорійний. Особливо це стосується напоїв із високим вмістом цукру. Помірне вживання не завдасть особливої ​​шкоди ні здоров’ю, ні фігурі, а ось велика кількість точно завадить вам схуднути.

До того ж не варто забувати, що часто до алкоголю йдуть висококалорійні закуски. Найчастіше проблема саме в них, а не в кількості випитого вина або пива.

Більшість перерахованих причин очевидні, і хороша новина полягає в тому, що якщо почати стежити за тим, що саме та у якій кількості ви їсте, перестати нервувати через дрібниці, пити більше води й тренуватися в міру, проблеми із зайвою вагою навряд чи будуть вас турбувати.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також