Вагініт – захворювання, що також відоме під назвою “кольпіт”, являє собою запальний процес у зоні піхви та вульви і може переростати у серйозні гінекологічні захворювання. Власне, ця проблема жіночих статевих органів є однією з найбільш частих причин звернення до гінеколога і на, думку спеціалістів, найлегшою для вирішення. Проте лише в тому випадку, якщо її вчасно виявити та звернутися за допомогою до спеціаліста. Тож розберемося, звідки може з’явитися вагініт та як його виявити на ранніх стадіях.
Причини появи вагініту
Гінекологами доведено, що інтимні зони жінки є так званими шоковими органами, тобто зонами, які найшвидше реагують на збої в нашому організмі. Так само, як на стані шкіри відбиваються хвороби внутрішніх органів, на стан вульви можуть впливати порушення емоційного стану або здоров’я в цілому. Зокрема, сильні стреси, гормональні збої та дефіцит вітамінів в організмі, тривале приймання антибіотиків є частими причинами появи запальних процесів у вульві.
Поширена причина появи вагініту у жінок – порушення роботи або руйнування мікрофлори піхви, захисного бар’єру, який оберігає сам орган від інфекцій та запальних процесів. Цей захисний механізм, як і зрештою вся система жіночих статевих органів, доволі чутливий до зовнішніх подразників. Наприклад, пошкодити мікрофлору і заодно викликати запалення може тісна синтетична білизна, що залишає мікротравми на шкірі, недотримання правил гігієни чи миття занадто агресивними засобами, що разом зі шкідливими мікроорганізмами вбивають і захисні бактерії піхви.
Запальні процеси в інтимних місцях також можуть бути спричинені грибками та злоякісними бактеріями. Потрапляють в організм вони зазвичай під час статевих актів із використанням додаткових елементів або через надовго забуті гігієнічні тампони.
Перші симптоми вагініту
Запалення інтимних зон може вражати жінок будь-якого віку: від новонароджених дівчаток до літніх жінок. Проте найчастіше вагініт зустрічається у дівчаток під час періоду статевого дозрівання і у жінок в постменопаузі. Це періоди, коли в організмі перебудовується гормональний фон і статеві органи є найбільш вразливими до інфекцій. Симптомами вагініту є:
- виділення з піхви: гнійні, водянисті або кров’яні;
- набряклість і почервоніння вульви;
- свербіж і печіння в інтимній зоні;
- неприємний запах;
- дискомфорт у зоні малого таза;
- больові відчуття під час інтимної близькості;
- часті позиви до сечовипускання, що можуть переростати у нетримання сечі.
Часто симптоми вагінозу можуть тривати кілька днів, а потім самі зникати. Це нормальна практика для запалення інтимних зон. Проте це не означає, що захворювання само по собі вилікуване і візит до лікаря можна скасовувати. Бактерії, що спровокували проблему, залишаються в організмі та можуть надокучати вам знову і знову.
Профілактика і лікування вагініту
Перший етап лікування, це, звісно, професійна діагностика і візит до гінеколога. Лише кваліфікований спеціаліст може призначати методи лікування запалення інтимних зон, а от рекомендації з профілактики – вже більш загальна річ. Отож, аби уникнути вагінозу, варто дотримуватись наступних правил.
- Для очищення інтимних зон використовувати спеціальні засоби. Їх основна відмінність від звичайного мила чи гелів для душу – правильний pH, який не пошкоджує мікрофлору піхви та не подразнює її.
- Обирати білизну з натуральних матеріалів. Синтетика, особливо якщо вона надто тісно прилягає до шкіри, може викликати подразнення і призвести до неприємних наслідків.
- Вчасно змінювати тампони та прокладки. Засоби особистої гігієни, особливо тампони, необхідно змінювати кожних 3-4 години, а перед сном використовувати лише спеціальні нічні засоби, які можна носити не більше 8-ми годин. Після цього часу вони стають розплідником бактерій, які можуть пошкодити мікрофлору і спричинити гінекологічні захворювання.
Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!