Секс і спорт: як фізична активність впливає на лібідо

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

Як спорт впливає на секс, спорт підвищує лібідо жінки – правда чи міф, чи можна займатися сексом перед змаганнями та чим корисний секс після тренування. Розповімо про все це у нашому матеріалі.

У своїй книзі Fitter Faster журналіст з питань охорони здоров’я Роберт Дж. Девіс та тренер знаменитостей Бред Колович-молодший розповідають як спорт впливає на потенцію, чи може спорт замінити секс, а також як збільшити витривалість у сексі за допомогою занять спортом.

Як спорт впливає на статеве життя

Заняття спортом можуть позитивно впливати на сексуальну активність людини з кількох причин:

 1. Регулярні фізичні навантаження допомагають покращити загальну фізичну форму та витривалість. Це може сприяти підвищенню рівня енергії та зниженню втоми, що в свою чергу може призвести до більшої сексуальної активності та задоволення.
 2. Заняття спортом сприяють зміцненню та тонізуванню тіла, що може підвищити впевненість у своїй зовнішності та покращити самооцінку. Почуття власної привабливості та самодостатності позначається на інтимних відносинах і призводить до більшої сексуальної активності.
 3. Фізична активність сприяє покращенню кровообігу, включаючи кровопостачання органів малого тазу. Це посилює збудження та сексуальну чуйність. Також під час фізичної активності організм виробляє ендорфіни — гормони щастя, які сприяють покращенню настрою та підвищенню сексуального бажання.
 4. Спорт допомагає впоратися зі стресом та тривогою, які можуть негативно позначатися на сексуальній активності. Фізична активність сприяє виробленню гормонів, які допомагають знизити рівень стресу та покращити емоційний стан.
 5. Деякі види спорту, такі як йога чи танці, сприяють розвитку гнучкості та координації рухів. Це призводить до більшої свободи та різноманітності у сексуальній активності.

Важливо відзначити, що вплив занять спортом на сексуальну активність може бути індивідуальним і залежить від фізичного стану, інтересів та переваг кожної людини. Однак, загалом, активний спосіб життя та заняття спортом можуть сприяти покращенню сексуальної активності та якості інтимного життя.

Розглянемо вищесказане докладніше.

Покращує кровотік

Було проведено один досить незвичайний експеримент: молоді жінки інтенсивно каталися на велосипеді протягом 20 хвилин і одночасно дивилися фільм із рейтингом Х. Вони показали більше фізіологічне сексуальне збудження (вимірюється пристроєм, що оцінює вагінальний кровотік), ніж суб’єкти, які не займалися спортом до перегляду фільму.

Вся справа в тому, що будь-яка фізична активність змушує наше серце битися старанніше, а кров − бігти по венах швидше. Прискорений і посилений кровотік сприяє сексуальному збудженню як у чоловіків, так і у жінок.

Підсилює оргазми, зміцнюючи м’язи тазового дна

Якщо ви регулярно займаєтеся спортом, швидше за все, у вас сильніші м’язи кора, таза і м’язи ніг, ніж якби ви сиділи сиднем. Чим сильніше ці м’язи − особливо тазове дно − тим інтенсивніше можуть бути оргазми.

Вправи для зміцнення потрібних м’язів: вправи Кегеля, спинний місток, випади, стрибки в довжину, планка, присідання й віджимання.

Підвищує самооцінку

І не варто забувати про самооцінку, що росте. Займаючись спортом, ми відчуваємо себе привабливішою фізично. Впевненість притягує, а деяких і збуджує.

Робить витривалішими

Якщо ви тренуєтеся, швидше за все ваша витривалість в будь-якому випадку вище, ніж у того, хто веде малорухливий спосіб життя. А чим витривалішими ви будете, тим довше зможете займатися сексом, і не просто довше, а інтенсивніше.

Крім того, спорт − це не тільки прискорене серцебиття та посилений кровотік. Під час тренувань в тілі відбуваються й інші фізіологічні процеси. Наприклад, починають активно вироблятися гормони.

Гормони

Почнемо з уже давно відомого і підтвердженого факту − спорт покращує настрій. Це відбувається через посилене виділення ендорфінів, які, правда, зовсім не гормони, а група поліпептидних хімічних сполук, але зі своїм завданням справляються.

До них приєднується дофамін і серотонін. Разом вони роблять так, що настрій у нас покращується, а депресія відступає. Само по собі це вже підвищує сексуальне бажання, бо депресія та стрес − не найкращі помічники в сексі.

Нагадуємо, за гормони щастя й виділення ендорфінів у нас більше за всіх відповідають кардіотренування (згадайте про ейфорію бігуна).

Ендорфіни й гормони радості − не єдині речовини, які починають більш активно вироблятися організмом під час фізичного навантаження. У посиленні лібідо бере участь і тестостерон.

Чому після тренування хочеться секс? Вся справа у тестостероні, спорт та лібідо взаємопов’язані. Тестостерон починає посилено продукуватися, особливо після силових тренувань. Правда, не варто сильно захоплюватися й проводити весь час у тренажерці − дослідження показали, що надмірна активність навпаки призводить до зниження лібідо. Тому, якщо дивлячись на накачаного хлопця ви думаєте, що він повинен бути прекрасний у ліжку, варто уточнити, скільки часу він виділяє на тренування. Цілком можливо, що єдине, чого йому буде хотітися після зали − це щільна вечеря й хороший фільм перед сном, але не більше.

Цікавий факт: коли чоловік і жінка тренуються разом, вони схильні вважати одне одного більш привабливими фізично. Вся справа в запаху! Тому секс під час спорту трапляється досить часто.

Після кардіо й силових тренувань варто сказати декілька слів про йогу, правда, вже без гормонів. Ця давня практика використовувалася для стимулювання сексуального пробудження (тантра). Вона позбавляє від стресу, допомагає очистити свідомість від сміття, вчить зосереджуватися на своїх внутрішніх і зовнішніх відчуттях, і підвищує гнучкість. Останнє нітрохи не програє прокачування духовних якостей.

как спорт влияет на секс

Секс перед змаганнями

Від тренерів часто можна почути, що секс напередодні змагання може негативно вплинути на результати. Насправді все залежить від конкретних моментів: безпосередньо від самопочуття й стану людини, вживався алкоголь або якісь наркотики та чи не був порушений сон. Останнє стосується ситуації, коли ви вирішили зайнятися сексом ввечері, а змагання стартують вранці. Якщо всього цього не було, й у вас у запасі перед пострілом стартового пістолета є трохи більше двох годин, можете витратити їх на більш приємну фізичну активність, ніж розминка. Можливо, це навіть поліпшить ваші результати.

Чи можна вважати секс тренуванням?

Це не тренування, а скоріше легка розминка. Тут все залежить від тривалості, інтенсивності та наявності акробатичних трюків в програмі. Дослідження, проведені з молодими людьми, показали, що в середньому під час занять любов’ю спалюється 3 − 4 ккал за хвилину. Рівень інтенсивності вважався середнім і його можна було дорівняти до ходьби. Варто відзначити, що чоловіки витрачали більше енергії, ніж жінки, тому якщо ви хочете схуднути швидше, доведеться зайняти активну роль.

Тобто виходить, якщо статевий акт буде тривати 10 − 15 хвилин, ви спалите близько 50 ккал. Звичайно, якщо порівняти секс із 30-хвилинним тренуванням на біговій доріжці, друге буде в три рази ефективніше. Проте перше разів у сто приємніше.

Доктор Тіна М. Пенхоллоу, доцент кафедри науки про фізичну культуру й зміцнення здоров’я в Університеті Флориди, каже, що фізичні вправи впливають на ваше сексуальне життя, сприяючи підвищенню активності і, що не менш важливо, якості. Регулярні тренування дійсно покращують сексуальне життя. Здається, це непоганий привід, щоб піти в спортзал.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також