Архетипи чоловіків: як їх визначити, кому і навіщо це потрібно

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

Архетипи чоловіків: як їх визначити, кому і навіщо це потрібно

У кожного чоловіка свій склад характеру і, відповідно, своя модель поведінки. В аналітичній психології їх поділяють на архетипи. Як визначити архетип чоловіка і що це нам дасть, розповімо в матеріалі.

Архетипи чоловіків – це архаїчний залишок, прототип з міфології. Архетип будується на базі підсвідомого і несвідомого. Вперше про це заговорив антрополог Адольф Бастіан, а «батько» аналітичної психології Карл Юнг ввів поняття «архетип». Розповімо, які існують архетипи чоловіків за Юнгом, які ввела Лариса Ренар, і чому ці знання важливі у стосунках.

Які бувають архетипи чоловіків: класифікація Юнга

Архетипи чоловіків: як їх визначити, кому і навіщо це потрібно

Карл Юнг виділив 12 архетипів чоловіків. У кожному з них є свої переваги і недоліки. Проте не можна віднести людину до одного типу стовідсотково.

 1. Невинний. Слабохарактерний, не може брати відповідальність за своє життя. Проте любить стабільність, спокій, його тягне до комфорту.
 2. Сирота. Цінує дружбу, готовий прийти на допомогу в будь-яку хвилину. Порядна людина, поважає людей і ніколи не стане самостверджуватися чужим коштом.
 3. Воїн. Дуже витривалий, вольовий тип, лідер від природи. Такі чоловіки відмінні сім’янини.
 4. Хранитель. Альтруїст за вдачею, готовий допомагати навколишнім на шкоду собі.
 5. Мандрівник. Весь час перебуває в пошуках себе, експериментатор, йому важлива зміна обстановки, чоловіком рухає невгамовне бажання підкорювати все нові вершини.
 6. Бунтар. Не може змиритися з наявним укладом життя, революціонер, навіть деякою мірою агресивний. З бунтарів виходять відмінні бізнесмени.
 7. Коханець. Ловелас, прагне до насолод у молодому віці, але, ставши розсудливим, буде хорошим і вірним сім’янином.
 8. Творець. Креативний і оригінальний у всіх сферах, за яку б не взявся, раціоналізатор.
 9. Правитель. Найяскравіші історичні особистості належать саме до цього архетипу. Такому чоловікові під силу вирішувати долі цілих народів, при цьому як негативно, так і позитивно.
 10. Маг. У нього добре розвинена інтуїція, може бути духовним наставником.
 11. Шут. Душа нарозхрист, легкий у спілкуванні, проте не дурний. Таку людину не можна змусити робити те, що вона не хоче.
 12. Філософ. Перебуває в пошуках істини, може стати аскетом. Такий чоловік має високий інтелект, вміє слухати інших, тому серед філософів багато психологів.
читайте також

Чотири архетипи чоловіків, їх переваги щодо жінок: класифікація Ренар

Архетипи чоловіків: як їх визначити, кому і навіщо це потрібно

Архетипи чоловіків виділила також Лариса Ренар у своїй книзі «Коло жіночої сили». Автор вважала, що знання того, до якої категорії належить чоловік, дозволяє краще розуміти його і приймати таким, який він є, з усіма перевагами й обмеженнями. Ренар виділила чотири архетипи відповідно до стихій Повітря, Води, Землі й Вогню. Вона вважала, що в людині присутні всі стихії, але лише дві з них домінують і наділяють її певними властивостями і здібностями.

 1. Правителі. В характері таких чоловіків домінують стихії Повітря і Землі. Ці чоловіки практичні, лідери, які вміють вести за собою маси. Вони наполегливі і йдуть до своєї мети до кінця, не терплять поразок, не прощають образ, готові мстити кривдникам. Такий чоловік стриманий у прояві почуттів, але ревнивий. Його не можна назвати модником, але до статусних речей він небайдужий.
 2. Торговці. Чоловіки з панівним характером Землі та Води, прагнуть до влади і слави. Це чуттєвий тип чоловіків, але не сентиментальний і не романтичний. Такі чоловіки практичні, вміють відстоювати свої інтереси в разі потреби. Вони непередбачувані, можуть ризикувати, оскільки завжди налаштовані на позитивний результат, досягають поставлених цілей. Торговці трепетно ​​ставляться до своєї зовнішності, добре і зі смаком одягаються. Вони люблять різноманітність у зв’язках, вміють зробити приємно.
 3. Творці. Це представники Води й Вогню – творчі натури, які вміють висловлювати емоції (художники, актори, музиканти, письменники тощо), з багатою фантазією, мрійники. Творці дуже романтичні, байдужі до побуту, але хочуть, аби про них дбали. Такі чоловіки обожнюють свою жінку, але не завжди можуть її забезпечити фінансово. Творці – винахідники в сексі.
 4. Першовідкривачі. В характері цих чоловіків домінують стихії Вогню і Повітря, це вчені та дослідники, готові зруйнувати стереотипи, щоб відкрити світові щось нове. Першовідкривачам не важливо, де вони живуть, що їдять і який стан їх здоров’я, байдужі до грошей. Вони погано розбираються в почуттях, тому вважають за краще не проявляти їх і нікого близько не підпускати до свого внутрішнього світу. Чоловіки-першовідкривачі здаються холодними і стриманими, але за натурою дуже пристрасні.
читайте також

Архетип чоловіки за Боленом: п’ять давньогрецьких богів

Архетипи чоловіків: як їх визначити, кому і навіщо це потрібно

Американський психіатр Джин Болен виділила п’ять архетипів чоловіків, використовуючи давньогрецьку міфологію. Болен стверджувала, що в будь-якому чоловікові може поєднуватися поєднання одного архетипу з іншим.

 1. Зевс нагадує Правителя у Юнга – це владний чоловік, але мудрість не дозволяє йому виявляти агресію. Зевса не можна назвати вірним чоловіком.
 2. Гермес. Чоловік-свято, авантюрист, любить гострі відчуття. Такі чоловіки завжди подобаються жінкам, але утримати біля себе ловеласа дуже проблематично.
 3. Гефест – роботяга, хороший сім’янин, не має ілюзій щодо людей і їх вчинків.
 4. Діоніс – це вічна дитина, його вчинки нераціональні. Такі чоловіки вважаються душею компанії, у них маса друзів. У стосунках вони досить запальні, будуть вірними жінці, яку вважатимуть своєю половинкою.
 5. Аполлон – трудоголік, чоловік з ясним розумом, знає, як досягти своєї мети. Аполлонів багато серед бізнесменів, людей, що займаються розумовою працею.

Визначають архетип чоловіків і за гороскопом, асоціюючи Воїна з Овном, Пастуха з Тельцем, Дослідника з Близнюками, Поета з Раком, Короля зі Львом, Вченого з Дівою, Артиста з Терезами, Мага зі Скорпіоном, Верховного жерця зі Стрільцем, Патріарха з Козорогом, Гуманіста з Водолієм, Провісника з Рибами.

Тест на визначення архетипу чоловіка

Пройти тест на свій архетип можна в інтернеті. Чоловікові треба відповісти на певну кількість питань, і результат видається миттєво.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також