Beauty Guide: словник косметичних термінів

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Ми відповіли на всі хвилюючі питання, щодо косметичних термінів і назв новомодних beauty-засобів. Запам’ятовуйте, а краще зберігайте посилання!

Досі багато хто має розмите уявлення про такі косметичні терміни, як кушон, запитують у Google, як правильно використовувати гідрофільну олію, й у чому основні відмінності коректора від консилера. Редакція Beauty HUB вирішила розібратися у величезному світі косметики й створила постійну рубрику Beauty Guide, яка буде не тільки розповідати про косметичні терміни, але й показувати засоби, проводити crash-тести й процедури. Відтепер ви будете знати все про косметичні терміни й «словники візажиста», а також про призначення beauty-засобів, точно не купите зайвого, не будете очікувати від хайлайтера функцій консилера, і навпаки. Пам’ятайте, знання – перший і найдоступніший крок до краси!

Догляд за шкірою

Гідрофільна олія – головне словосполучення в багатьох б’юті-словниках, засіб для зняття макіяжу, звичний для азіатської системи догляду за обличчям. Його застосовують у якості першого етапу очищення. Олія допомагає більш якісно розчинити макіяж і забруднення. Основні правила застосування: наносити тільки на суху шкіру, легко масажуючи, потім змочити пальці водою, знову помасажувати, змити.

Міцелярна вода – розчин для зняття макіяжу називається так, тому що являє собою концентрований розчин міцел. Це молекули ПАР (поверхнево-активної речовини), які збираються в сфери, затягують бруд і жир всередину цих самих сфер і не випускають назад. Таким чином, тепер ви точно знаєте, що міцелярна вода – це активний засіб, і він вимагає змивання, наприклад, термальною водою. Вона, до речі, відрізняється від мінеральної тим, що виходить на поверхню землі підігрітою. Правда, мінералів у ній на перевірку виявляється більше, бо нагріта вода залягає глибше.

Міст – зволожуючий спрей, який стане в нагоді в дорозі, офісі та вдома. На відміну від термальної води, місти не містять солей, які витягують вологу зі шкіри, тому улюблену пляшечку сміливо можна брати до літаку. «Димку» дуже зручно тримати під рукою вдома й збризкувати, наприклад, глиняні маски або наносити під улюблену сироватку або крем.

Сироватка, серум, есенція – по суті, один і той же засіб. Він містить високу концентрацію активних компонентів і зазвичай є вузькоспеціалізованим. Обов’язково має у складі компоненти-провідники та більш дрібні молекули, щоб проникнути в глибокі шари шкіри. У сучасній косметології догляд без сироватки вважається неповним, бо крем забезпечує лише базове зволоження й захист від зовнішнього середовища на рівні рогового шару шкіри. А справжній догляд, на рівні дерми, де відбуваються всі процеси – забезпечують саме глибоко проникаючі концентрати. Зазвичай використовуються під крем, але іноді на баночці можна виявити попередження від виробника про те, що їх потрібно наносити поверх базового догляду.

Лосьйон – засіб-мультитаскер. Сучасні лосьйони відрізняються багатозадачністю, яка й не снилася їхнім аналогам часів нашої юності: вони збагачені гіалуроновою кислотою, вітамінами та активними екстрактами. Дуже часто виконуваними функціями лосьйони заміняють ті ж сироватки, тільки представлені в найлегшій формі (часто схожій на воду). Наносять лосьйон зазвичай на вологу шкіру відразу після вмивання, як велять нам нестаріючі азіатські жінки.

Патчі – простіше кажучи, наклейки, просочені активними компонентами й призначені для проблемних ділянок або шкіри навколо очей. Сучасні патчі створюють із гідрогелю − охолоджуючої субстанції, яка поступово висихає після наклеювання, віддаючи корисні речовини шкірі й перетворюючись на тонку плівку. Зберігати патчі потрібно в холодильнику.

читайте також

Макіяж

Праймер – основа, база під макіяж. Засіб, склад якого зазвичай містить силікони, що вирівнюють поверхню шкіри. За допомогою праймера можна скоротити видимість зморшок і пор, підготувавши бездоганне полотно для створення макіяжу. Обережно: праймери можуть забивати пори!

Кушон – це рідкий тональний засіб, укладений до футляру компактної пудри, яким ми його звикли бачити. Кушон у перекладі з французької означає «подушечка», що натякає на формат засобу: «тоном» просякнута пориста подушка-основа, з якою продукт слід набирати спонжем. Кушони забезпечують невагоме покриття, надають сяйва й добре зволожують. На європейському ринку новинку вперше представив бренд Lancome.

СС-крем, на відміну від своїх BB-побратимів, містить більше пігменту й менше жиру, тому його можна рекомендувати власницям комбінованої та жирної шкіри. Розшифровується абревіатура як Color Correcting, що підкреслює більш високі маскувальні здатності крему.

Коректор – щільний тональний продукт із матовим фінішем, призначений для маскування недосконалостей шкіри. Зазвичай коректори представлені в найширшій nude-гамі, а також у незвичайних відтінках – наприклад, зеленому – для маскування почервоніння, жовтому – від синців, бузковому – приховує жовтизну обличчя.

Консилер – менш щільний засіб, призначений для маскування, має близький до шкіри колір, може поєднувати в собі функцію хайлайтера, тобто додатково підсвічувати шкіру. Буває рідким і твердим, у стіку.

Хайлайтер – кремовий або пудровий засіб зі слабко вираженим маскувальним ефектом. Призначений для підсвічування певних зон обличчя, застосовується у стробінгу. Ефект хайлайтера різниться в залежності від розміру блискучих частинок, що він містить. Надає обличчю здорового сяйва.

Шиммер – засіб для створення макіяжу, що надає помітний блиск. Вважається атрибутом вечірнього макіяжу, на відміну від хайлатера, може наноситися, крім обличчя, на зону декольте, плечі та руки. До найм’якіших шиммерів, що в якості винятку можуть бути доречні навіть вдень, можна віднести класичну лінію «метеоритів» від Guerlain.

Гліттер – ось це вже справжні блискітки, здатні створити party-образ, і зовсім недоречні в будь-яких ситуаціях за межами вечірки або стрип-клубу.

Бронзер – засіб, призначений для злегка засмаглої або смаглявої від природи шкіри, покликаний підкреслити засмагу, але ніяк не намалювати його на молочно-білому обличчі.

Скульптуруюча пудра – має тауповий, сіро-коричневий (нейтральний) колір і призначена для промальовування тіней на обличчі. Пам’ятайте про те, що занадто інтенсивне затемнення може обернутися протилежним ефектом: підборіддя, яке ви хочете зменшити візуально, стане ще більшою темною плямою.

Тінт – рідкий пігмент для губ, який відрізняється стійкістю й матовим фінішем. Іноді має функції бальзаму.

Пігмент – дуже насичений за кольором сухий засіб для губ, очей або щік, який можна використовувати як самостійно, так і в поєднанні з продуктом-основою. Зазвичай пігменти випускають марки професійної косметики, наприклад, M.A.C та Inglot.

читайте також

Аромати

Атомайзер – невеликий флакон-розпилювач для парфумів, який можна носити в сумочці й брати до літаку.

Селективна парфумерія – це парфумерія, що має обмежений тираж і зазвичай продається в обраних магазинах. Серед марок, які випускають подібні аромати, варто відзначити Parfums de Marly, The Different Company, Atelier Cologne, Evody Parfums, Jeroboam та інші.

Люксова або престижна парфумерія – це парфумерія, випущена відомими косметичними та модними брендами, багата на рекламу із зірками та дорогими промороликами, представлена ​​у всіх офіційних магазинах. Випускається партіями, під певний сезон і колекцію. Серед марок, які випускають подібні аромати, варто відзначити Dior, Chanel, Lancome, Gucci, Hermes, Guerlain та інші.

Мастиж парфумерія – це парфумерія, яка представлена ​​косметичними марками з прямими продажами. Найчастіше бренди відмовляються від гучних рекламних кампаній, чим значно економлять на бюджеті, однак вкладаються в дизайн упаковки й досить хорошу ольфакторну піраміду. Серед марок, які випускають подібні аромати, найпопулярнішою стала Mary Kay.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також